Păreri MacGruber

MacGruber

Octaz pe 04 Septembrie 2010 20:11
A fost un chin pentru mine sa il urmaresc , serios ! No offence ! Cred ca l'am intrerupt de 4 ori . Oricum MacGruber a fost invitat la un show Monday Night Raw si de atunci il aveam in vedere.Am fost foarte placut surprins sa il vad in film pe Chris Jericho iar apoi pe Mark Henry,MVP,The Great Khaly,Kane si BigShow (toti wrestleri) insa am presimtit ca nu vor fi prezenti in film mult timp :) Filmul e praf dar sincer am ras la 2-3 faze
TwistAndrei pe 6 septembrie 2010 05:45
Cel mai prost film vazut pe anul acesta....dezamagitor cand vezi actori ca Ryan Phillippe sau Val Kilmer ca joaca in asa productii de mana a doua....
DieCotte pe 14 Septembrie 2010 20:52
Sunteti batuti in cap!!!!
Deci filmul acesta e cel mai comic pe care l-am vazut in ultimii ani, deci am cazut de pe scaun la faza cu "just tell me what you want me to f$$k"
Cred ca singurul film la care am mai ras asa este "you don't mess with the Zohan"
Recunosc ca este tipic american si firul narativ nu este tocmai grozav.. dar si-a atins scopul:acela de a ma face sa rad cu lacrimi!

kakapiciu pe 30 Iunie 2011 13:01
Mie mi sa parut un film destul de bun. Daca actiune nu e macar comedie sa fie.
Ammelie pe 22 Februarie 2011 12:03
MacGruber (2010)
Nu-mi vine sa cred ca m-am amuzat la filmul asta. :) Filmul este evident o comedie si mi-a amintit putin de Team America. In timpul filmului imi tot ziceam: Asta parca e un film facut de Mac si Dennis (din It's Always Sunny in Philadelphia) :) 6/10
alex_il_fenomeno pe 16 August 2013 01:27
O parodie chiar ciudata… Poate ca daca il urmaresti de unul singur nu are deloc farmec, dar cand te uiti cu un grup galacios, cred ca multe pareri se schimba… Protagonistul chiar si-a dat silinta sa faca un rol bun, iar filmul per ansamblu chiar a avut momente tipice pentru aceasta subramura a comediei, si anume unele la care ai ras cu lacrimi, iar altele putin mai scazute, despre care chiar te intrebi ce cauta acolo, in frunte cu acele rezolvari extrem de simple, care nu iti lasa loc de surprindere prea mult. Daca esti un fan al acestor filme, cred ca il poti vedea fara probleme, chiar daca nu este unul impresionant de gen, desi nici rau nu l-am gasit.
mariuszmeu pe 05 Septembrie 2010 14:27
de 2 bani
de departe cea mai mare porcarie scoasa vreodata . pacat de timp , de pelicula , de comisioane , mai bine finantau un trasport de ajutoare pt vreo tara africana subdezvoltata .
Beastmaster pe 16 aprilie 2014 14:49
KarGo pe 17 Iulie 2012 05:18
Filmul parodiaza celebrele filme de actiune ale anilor '80 care par trase la indigo si personajul bine cunoscut MacGyver, agentul ala secret care cu o sarma si o aschie arunca o cladire in aer. Publicul tinta este cel al emisiunii "Saturday Night Live" si are un umor specific show-ului. Chiar daca am ras la cateva faze, nu mi-a placut, umorul nefiind cu nimic mai inteligent decat in alte parodii esuate aparute in anii trecuti.
aditig78 pe 05 Septembrie 2010 22:35
Jenant!
In trailer pare ceva interesant... filmul este Monument de Prostie!!!
Beastmaster pe 16 aprilie 2014 14:50
MacGruber (2010) - IMDb Rating: 5.4/10 - ‎30,111 votes MacGruber - Rotten Tomatoes Rating: 47% - ‎132 reviews, pina la 1 stea mai e cale lunga
silv_xd_tweety pe 22 Iunie 2010 18:13
Jalnic
"la fel de prost gust precum bancurile basinoase "
liviuneagu pe 25 martie 2014 01:38
- Cine zice - ăla e!
Beastmaster pe 16 Aprilie 2014 14:40
bunicel
nu rupe gura tirgului dar te binedispune. Ca sa te distreze totusi e nevoie sa ai (ca mine) zeci de episoade cu McGuyver la activ . In rest m-a cam plictisit misoginismul exagerat al eroului principal tinind cont de evolutia actuala a sexului feminin. Nu prea am vazut multe filme despre feminismul extrem al zilelor noastre, dar poate in viitor vor avea mai mult curaj. Am vazut in realitate si femei batute, dar mai des in zilele noastre vad barbati deprimati si scirbiti de sexul "frumos" si de santajul acestora pentru totdeauna.
midnight_caller5005 pe 31 August 2010 10:45
tipic american
cand am vazut trailer-ul prima data am crezut ca este o comedie superba sau cel putin buna.
am urmarit mai bine de o ora din film si deja m-a plictisit.
este o parodie dupa un film. este un proasta chiar

rifa pe 04 Iunie 2010 04:01
Patetic
Prea multe glume pentru copii de 6 ani, prea multe glume homofobe, prea mult sexism prea multa prostie in filmul asta ca sa nu mai zic ca scenariu nu exista....

Patetic... nici nu merita review...

Beastmaster pe 16 aprilie 2014 14:43
PATÉTIC, -Ă, patetici, -ce, adj. 1. Plin de patos, care emoționează, impresionează, înduioșează; plin de emfază, de afectare. (Dex)
darkxyde pe 17 Octombrie 2010 23:00
Slab
Nu miam dat seama daca e parodie sau au jucat prost actorii. Producatorii cred ca au vrut sa fie ceva comedie dar a iesit graznic.
stoienicamarius pe 05 Septembrie 2010 20:29
Idiotenie
Ce-a mai jenanta parodie care am vazut-o pana acum. Nici nu merita oboseala sa-i dau nota. Nu-mi place sa comentez dar sant prea socat!!!!
gaboiu pe 01 Septembrie 2010 01:17
un gunoi
o comedie neagra fara haz pacat ca si-au batut joc de serial in halul asta jalnic