Păreri If

(2024)

Prieteni imaginari

xerses pe 23 Iunie 2024 23:39
Fiecare din noi avem nevoie de prietenii imaginari la care ne gaseam drumul cand eram mici.Filmul este placut de urmarit si te duce intr-o poveste a copilariei.
TheJokerStar pe 23 Iunie 2024 19:47
decent
primele 15 minute groaznice, am vrut sa-l opresc, dar dupa chiar mi-a placut.
comansorin pe 27 Mai 2024 11:31
Mie mi-a plãcut foarte mult acest film...poate cã am şi eu "pitici pe creier"...am simțit şi câte o lacrimã care curgea uneori. Cred cã este cel mai frumos film pe care l-am vãzut la cinema anul acesta.
user-667f075916615 pe 28 Iunie 2024 21:59
Film mai prost nu am văzut în viața mea. Cred că nu merita nici nota1. Jalnic. Am plecat după 45 minute.
morfil pe 23 Iunie 2024 10:23
Lung de 2 ore, plictisitor, nicidecum comic, personaje deloc simpatice în afară de Blue.

Nota 5 - așa și așa.

R_Afc pe 30 Mai 2024 12:42
Adevărații prieteni sînt imaginari
Alinarea trecătoare în amintirea unei persoane dragi care a murit, în timp ce durerea este încă palpabilă, sau bucuria emoționantă de a rememora un vis care nu a fost niciodată, dar care încă arde puternic în memorie. Rezolvarea acestei palete de emoții este înduioșătoare, dar difuză și lipsită de forță narativă. Acest film nu-și dă seama dacă ar trebui să fie unul pentru copii sau despre traumă. Persoana iubită care s-a stins din viață este mama lui Bea, iar această parte a poveștii este spusă printr-un montaj introductiv care se îndreaptă încet spre inevitabil cu mici indicii și cu neînțelegerea de către un copil mic a ceea ce se întâmplă. Multe glume mai mult sau mai puțin reușite pentru relaxarea audienței, dar niciodată despre temerile fundamentale ale lui Bea. Atunci cînd ea se îndepărtează de sine pentru a se împrieteni cu un… citeşte