Păreri Get Hard

(2015)

Mare și tare

XShadowX pe 27 Martie 2015 09:27
O comedie buna.... Kevin Hart e FUNNY HARD ;)
Aseara l-am vazut in avampremiera si pot spune ca mi-a placut in special Kevin Hart care este pur si simplu nebun de amuzant ;) , cea mai tare scena si replici e aceea in curtea improvizata la James King (Will Ferrell) acasa unde Darnell (Kevin Hart) imita trei personaje diferite : un mexican , un gay si un negru : very funny :)) .
Apare si rapperul si actorul Clifford Joseph Harris Jr. (aka. T.I.) care e incofundabil cu accentul si gesturile sale ;) . Alison Brie face un rol diferit de fetita lui tata rasfatata si materialista cat despre Will Ferrell pot spune ca nu il credeam in stare de un asemenea rol , a mai jucat el in comedii si a interpretat diferite personaje amuzante insa acesta le intrece pe toate , are niste scene si replici foarte amuzante ( de ex : scena din baie cu acel gay .... nu zic mai multe , va las sa vedeti ca va stric surpriza ;) ... ) . Finalul este bun si… citeşte

Chican.Costin pe 28 martie 2015 08:11
Incearca atunci cand faci o recenzie unui film sa nu mai dai Spoilere.
sannyuu pe 17 ianuarie 2017 00:18
ci oară și a primit o palmă :)))))))))))
alex43497 pe 02 Iunie 2015 22:43
zau ca n-am ras deloc la porcaria asta.acting oribil......
JohnnyB pe 22 Iunie 2015 18:03
Putea fi mai bun
Am ras la cateva faze, dar filmul e destul de tras de par, cu multe scalambaieli si chestii de umplutura. Ma asteptam sa fie putin mai ingenios, dar n-a fost sa fie. Nu l-as revedea.
spartacus pe 03 Iulie 2015 18:20
O porcarie si o pierdere de timp. Este clar un fel de remake dupa Big Stan, un remake slab. Parerea mea.
Septy9 pe 07 Aprilie 2015 08:46
Big Stan
Mi se pare mie sau filmul acesta seaman cu Big Stan?
deadlord pe 9 aprilie 2015 20:02
nu ti s-a parut...chiar seamana destul de mult
mitza_mihai2122 pe 5 mai 2015 21:40
In afara ca un bogatas intra pentru frauda la parnaie nimic nu seamana .. in filmul asta nu il vedem sau nu are parte de atata actiune in puscarie , el are 30 de zile nu 6 luni pana intra in puscarie , el invata sa supravetuiasca nu cum sa macelareasca pe toti in puscarie si etc... Unpic seamana povestile dar nici o legatura :d oricum Big Stan a fost awsome si asta o sa fie la fel ! Pace
kakapiciu pe 15 Aprilie 2015 20:39
Intradevar nu mi-a stricat o seara de rasete la cinema.
Chican.Costin pe 28 Martie 2015 08:12
Foarte Bun
O comedie foarte buna ce te face sa razi pe tot parcursul ei.Un final reusit.
Stentor pe 06 August 2015 02:50
Imi pare rau ca m-am lasat indus in eroare de entuziastii care auacordat nota mare si l-au laudat . Rasuflat si plictisitor.
valy_barbu pe 06 Aprilie 2015 21:43
Una dintre cele mai bune comedii din ultimul timp.Glume bune pe tot parcursul filmului . Recomand !
Mihai2508 pe 19 Aprilie 2015 12:00
O comedie buna
Este un film care te face sa razi, cu siguranta te vei simti bine, are multe faze comice. Nu este un film memorabil, insa sigur te vei amuza copios si te vei relaxa la film. Merita vazut.
lavara_laiarna pe 24 Martie 2018 09:30
Deloc o comedie slabă, ci mai degrabă o oboseală cu poante.
emy_sinaia pe 18 Mai 2015 00:39
Deja vu.
Un fel de Big Stan reinventat, revizuit si/sau adaugit ; nimic nou sub soare...
Dragos.87 pe 05 Aprilie 2017 12:33
Este o comedie care iti schimba starea iar Will Ferrell si Kevin Hart fac un cuplu perfect.Filmul are un scenariu interesant si faze haioase iar negrul pitic cu gura mare face tot hazul.Nu este o comedie la care sa razi cu gura pana la urechi dar iti da o alta stare,merita!
diz3lgirl pe 30 August 2015 13:40
dragut
draguta comedie, a avut momente f bune, si cateva momente mai putin inspirate, dar merita vazut filmul
GALACTICUS pe 20 Iulie 2015 15:22
comedie interesantă
Mi-a plăcut foarte mult comedia.Are toate ingredientele necesare pentru a te face să rîzi.Cred că este un film foarte reușit.
Infinity pe 11 Iulie 2015 14:00
Get Hard (2015)
Dupa ce am vazut trailer-ul, ma asteptam la mai mult. Dar a fost ok si asa. De weekend, merge. Se putea mai bine. Nu luati in seama scenariul.
Lockdown89 pe 06 Iulie 2015 15:00
Those are nazi tits:).
O comedie cu de toate.Kevin Hart-genial cum era de asteptat,inca un rol din partea lui care nu are cum sa nu te amuze.Will Ferrel,isi joaca rolul de ''natang mare''exceptional,iar duol celor 2-de vazut cu zambetul pe buze.Umorul la el acasa in acest film.
Sorin87 pe 03 Iulie 2015 22:33
o comedie de nota 10 cu doi actori foarte buni in rolurile lor
catalin_ionut_23 pe 21 Iunie 2015 18:01
Get hard este un film bunicel care merge vizionat odata cand n-ai ce face.,nu iti pare rau de vizionarea lui mie pana la urma mi-a placut cu toate ca devenise plictisitor l-am vazut pana la sfarsit si da a meritat n-a fost chiar rau a meritat vazut.,a fost un film bunicel nu foarte bun ,merge vazut o singura data la plictiseala.IL recomand!
tonymaestrul pe 04 Iunie 2015 15:48
O comedie destul de draguta. Nu rupe gura targului dar merita vazuta.
1GaBy2 pe 13 Mai 2015 09:37
Un film foarte bun, o comedie reusita! Am ras cu lacrimi!
Recomand cu incredere!
Nu sunt o mare amatoare a acestor filme, ma gandeam ca or sa fie numai glume rasuflate... dar e chiar reusit!

xerses pe 01 Mai 2015 21:54
Imposibil sa nu razi la jocul acestor doi actori... glume bune si joc super .
omucuvaloare pe 15 Februarie 2016 22:49
Floricica233 pe 07 Ianuarie 2016 19:15
Da , un film bun , merita vazut daca nu ai o alta comedie mai buna de vizionat.
SconsulParfumat pe 14 Septembrie 2015 21:39
Will Ferrell style
O comedie in care Will Ferrell se manifesta in stilul propriu, cu trimitere la negrii (50% cam comedie gen filme cu negrii) - isi joaca rolul bine celalalt principal - Kevin Hart;
ideea filmului - nu iese prea mult din tipare; cei doi fac plusul din film; merita vazut, te destinde.

tedy_jackson_dennis pe 05 Aprilie 2015 12:03
O comedie foarte frumoasa :D mi sa parut grozav filmul ,are niste glume :) foarte buneeee
PrincessMARIA pe 26 Martie 2015 13:58
Cea mai buna comedie din ultimul timp !!!
Si eu tot aseara l-am vazut avampremiera si mie se pare GROZAV. Filmul este o copie de idee al filmului Big Stan (2008), cu Rob Schneider, care este un actor perfect pentru comedie si il recomand. De vazut neaparat !!! Chiar daca n-are o idee originala, am ras cu lacrimi, glume foarte bune si de calitale, un film bine regizat. Recomand cu incredere !!!