Păreri Flatliners

(2017)

Linia morții

preda_diana pe 06 Octombrie 2017 19:18
Este un film bun...nu excelează prin nimic, dar nici nu-ți pare rău că ai pierdut timpul și banii :)
eedy pe 7 octombrie 2017 17:18
Ba mie mi-a parut...
Mihai2508 pe 30 Decembrie 2017 19:32
Un film care merita vazut
Un film bun, cu destule scene horror. Nu se ridica la nivelul unor filme horror consacrate, dar este destul de bun cat sa te tina in priza pe toata durata lui.
victor_homescu pe 28 Septembrie 2017 17:29
“Noi toţi ne-am dori să ştim ce se va întâmpla cu noi după ce murim, dar unele lucruri e mai bine să nu le aflăm,” susţine Laurence Mark, producătorul noului film Linia morţii. În film, cei cinci studenţi la medicină devin obsedaţi de aceste întrebări şi nu mai respectă avertismentul de mai sus.
“Linia morţii reprezintă o călătorie în necunoscut – un fel de ultim mister ce aşteaptă să fie descoperit,” spune regizorul Niels Arden Oplev, cunoscut pentru realizarea versiunii suedeze a filmului The Girl with the Dragon Tattoo şi a serialului de succes “Mr. Robot.” “Ideea de a muri puţin, pentru a afla ce e dincolo de moarte şi de a încerca să te întorci la viaţă, cu ajutorul prietenilor tăi, pentru a le furniza informaţii cerebrale despre lumea de dincolo, este extraordinară.”

Maidanezu pe 22 August 2017 12:46
Astept...astept...
Abia astept sa apara, cred ca o sa fie unul dintre filmele bune ale anului!
bulldo8 pe 26 august 2017 00:35
O copie ieftina a celui din 1990, si ma refer mai ales la distributia filmului din care a ramas doar Kiefer Sutherland
1900toamna pe 30 august 2017 14:21
Nu mai bine aștepți filmul și îți expui părerea după?
eedy pe 07 Octombrie 2017 17:20
O mare porcarie, copie jalnica a filmului din 1990,care nici ala nu era vreo capodopera... De evitat cu orice pret...
makomomo pe 7 ianuarie 2018 13:40
de evitat ceea ce comentezi tu pt ca esti paralel cu filmele
eedy pe 8 aprilie 2018 23:46
Hai ma desteptule sa vorbim despre Fellini,despre Tarkovski,despre Mihalkov,despre Ingmar Bergman... Te tine? Imi spui tu mie ca-s paralel cu filmele,inteligentule,vai de capul tau...
user-59da28a6279d7 pe 08 Octombrie 2017 16:34
E un film foarte frumos!!! Chiar merita văzut. Nu îți pare rău ca ai pierdut banii, iar subiectul este unul foarte interesant
dhinftnity pe 26 Septembrie 2017 22:43
Faithless
Pare un film promitator...cel putin ideea filmului e geniala
serban_ionescu pe 30 noiembrie 2017 23:12
Este un remake al filmului "Flatliners" din anul 1990, care este de o calitate MULT MAI BUNA !
dhinftnity pe 20 decembrie 2017 08:36
Ulterior am aflat ca mai este un film Flatliners din 1990!
bulldo8 pe 26 August 2017 00:35
Phantom_sub pe 20 septembrie 2017 09:26
Ai văzut filmul înainte să fie lansat?
bulldo8 pe 30 septembrie 2017 01:26
Ce gunoi de remake! Actori de doi bani cu interpretari jalnice! Parca e un film de pe Disney Chanel
Sorin87 pe 15 August 2018 16:19
Ideea regizorului de a face un film de acest gen a fost una geniala, imi plac filmele de acest gen, sper sa fie si o continuare
CataUK pe 11 Ianuarie 2018 16:05
This is a good day to die but this film is shit.

Actori proști, scenariu prost....Nu se compară cu ăla vechi

contas pe 6 martie 2021 18:27
Bai Ca...taUK, esti specialist, esti critic mondial? Daca esti destept, fa tu un film!!!
Dragos.87 pe 23 Ianuarie 2019 04:22
Nu e recomandat oricui
Daca esti fan filme de actiune gen Seagal,Van Damme,din start nu iti recomand filmul asta...Are un subiect pe care multi nu il agreaza si subiectul te pune pe ganduri...Desi nu este exploatat la maxim,este un film interesant...Nu strica o vizionare!
costel_rinocerul_visiniu pe 25 iunie 2021 21:50
D tra a ti trecut la alt nivel se observa cu ochiul liber..dar macar recunoasteti ..ca v a placut o data si filmele cu ..Van Damme :)))
bainca pe 07 Ianuarie 2019 03:35
nota 8 interesant film
este un film cu o idee foarte interesanta si o actiune de asemenea , pot spune din start ca nu e horror, are decat mici accente dar nu e , e mai mult o Drama cu Sf dar nu e deloc un film prost cu toate astea , are o actiune buna , actorii au jucat foarte bine si povestea deasemenea , cu toate ca l-am vazut intamplator si nu am vrut neaparat sa-l vad , nu regret si mi-a placut foarte mult , merita nota 8
andrei_oarga pe 27 Ianuarie 2018 23:45
Un film destul de bun,cu o poveste buna,efecte reușite iar actorii au jucat bine,merita vazut de fanii horror!
monallyssia pe 10 februarie 2018 10:21
Și mie mi-a plăcut filmul, l-am văzut azi. Îmi place în primul rând genul (elemente din moartea clinică, viața după moarte, horror, lecții de viață legate de experiențele extracorporale); am apreciat totodată realizarea, tipologia personajelor și efectele.
xerses pe 17 Decembrie 2017 21:47
Chair daca am vazut si varianta initiala, filmul acesta mi-a placut pentru ritmul bun, pentru actori....
misumosu pe 05 Septembrie 2017 06:24
Promitator
Parerea mea personala si repet personala este ca va fi un film bun al acestui an si astept sa urmaresc pelicula
mitza2003ro pe 29 Aprilie 2023 23:46
Mai este un film pe aceeași tema. Chiar cred că acest film s-a inspirat după acela. Se numește "Dincolo de moarte"(Flatliners)din 1990 și este tot cu Kiefer Sutherland . Ceilalți actori sunt Julia Roberts,Kevin Bacon și Oliver Plat. Ambele filme mi-au plăcut pentru că abordează un subiect nonconformist și anume moartea clinică.
user-609153a30fbe7 pe 19 Iulie 2021 01:39
Un film despre asumare și iertare...nu m-am așteptat la un așa final...un film despre ambiții,despre cariera și despre ceea ce implica toate astea!mi-a plăcut foarte mult! O super idee și actorii au jucat super fain!merita văzut macar o data!
user-5ec194e751a37 pe 17 Mai 2020 22:52
Mi-am dat seama ca e o porcarie de film in momentu in care i-au oprit inima primei fete si cand sa o readuca la viata nu aveau pregatit nimic decat o injectie cu adrenalina , masca de oxigen necuplata la sursa toate incolacite,nimic pregatit pentru resuscitare. In cazul unei astfel de operatiuni se pun la punct pana la cele mai mici detalii si instrumente + Altele pentru situatii neprevazute. Parca cei 2 care trebuiau sa o resuciteze erau doctori pe reanimare, atunci de ce nu stiu sa faca un masaj cardiac si celalalt uita ca trebuie sa administreze adrenalina. Si-au dat cu firma in cap.
claudiu-daniel-lugoj pe 02 Ianuarie 2020 17:17
Un film destul de interesant,care are cateva scene scary,iar povestea filmului e una captivanta.Eu spun ca merita vazut acest film.
Ellan pe 15 August 2018 10:13
Genial! Filmul descrie cu amanunte trecerea de dincolo, ba chiar deschide si unele secrete pe care religia nu le accepta. Am ramas un pic indignata cand am citit comentariile de mai sus, dar e normal, cum sa intelegi ceea ce nu ai trait. Numai daca treci printr-o astfel de experienta, poti sa savurezi acest film...
adipiggy pe 6 ianuarie 2019 00:16
eu am experimentat chestia,chiar de doua ori!!
kasmyn pe 28 Iulie 2018 21:47
DESTUL DE BUM SI TOTUSI SE PUTEA INYENSIFICA MAI MULT ACTIUNEA"
AmphitriteMermaid pe 23 Iunie 2018 22:05
Filmul a fost foarte interesant. Recomand daca va plac thriller-ele.
SYNDJ pe 05 Iunie 2018 01:17
Destul de bun remake-ul dupa filmul din 1990. Ideea e oricum foarte interesanta si nu are cum sa te lase indiferent. Nota 6 pentru ca nu m-am plictisit la el.
ovi_ovideo pe 12 Februarie 2018 03:19
Mai mult un thriller decat horror, destul de ok cat sa nu te plictisesti !
andystarx pe 17 Ianuarie 2018 00:44
Inca un film degeaba,un monument de prostie si o pierde de timp,subiect bun,scenariu zero !
papyto pe 09 Ianuarie 2018 01:11
Slabuuut raaau
Ma asteptam la ceva mai bun decat versiunea din 1990, dar am fost dezamagit total. Inceput foarte bun si promitator, insa acolo s-a rupt totul. Previzibil si cu un final total neinspirat, va va face sa pierdeti zeci de minute pretioase din viata pt un film mediocru, in opinia mea.
o_g pe 30 Septembrie 2017 18:48
efecte si cam atat
Categoric nu e ca si originalul. Am vrut sa il vad, tocmai pentru ca cel din 90 mi-a placut atat de mult, Din pacate, efectele speciale si computerul nu machiaza complet interpretarea la modul slabut a majoritatii actorilor, Pacat.
makomomo pe 27 Decembrie 2017 18:18
"Mesagistic"
Filmul nu vrea sa arate ce este sau ce se intampla dupa ce mori, este doar ideea de la care porneste actiunea lui Courtney.Totul se transforma in dorinta de a muri si a reinnvia doar pt ca dupa ce reinvii ai niste capacitati mai mari de a invata mai usor sau de a canta sau intui mai usor anumite lucruri.In cateva cuvinte devii mai destept.Un fel de Limitlless daca ati vazut si acel film.Aceasta dorinta de a stii tot ii face pe cei 4 sa moara si sa reinvie mai dotati, mai inteligenti.

Filmul are insa si alt mesaj, acela ca celor 4 tineri li se ofera sansa sa repare unele greseli pe care le-au facut in viata pana atunci, sa indrepte lucrurile gresite.Un mesaj bun, valabil si pt noi, oamenii de rand, sa ne recunoastem greselile si sa plecam capul umili atunci cand gresim ceva grav in viata si sa nu incercam sa mintim si sa ne acoperim greselile pt ca ele ne vor urmari oricum… citeşte

bloodthirst pe 02 Octombrie 2017 20:53
O ''copie'' nereusita a dramei din 90' Pacat de actori... Se putea mai bine.
JenyPavel pe 01 Octombrie 2017 19:08
Inca nu am vazut filmul , dar subiectul pare unul interesant. Este altceva de ce am vazut pana acum , deabia astept sa-l vad!
serban_ionescu pe 30 noiembrie 2017 23:13