Păreri Final Run

(1999)

Cursa finală

Vegetarian pe 12 Februarie 2013 14:47
In aviatie si kiar pe calea ferata este tendinta transpotatorilor sa ceara producatorilor de mijloace de transport sa incredinteza viata pasagerilor , ( 150 in filmu asta ) unor tranzistori din calculatoarele care comanda aproape tot ..

. . . Filmu asta il face pe privitorul pasionat de transporturi sa se gandeasca ca metoda de eficientizare a locomotivelor diesel in SUA , inca din 1999 ar putea fi aplicata si la masini . Locomotiva din filmu asta a fost umpluta cu mici generatoare in locul uriasului motor diesel cu pistoane late cat o pitza si nu mai este nevoie de mecanic . Zeci de generatoare fabricate in Kina sunt mult ieftine decat un motor facut la comanda , si daca se defecteaza pot fi inlocuite usor in orice gara in care sunt rezerve , aproapre de oricine oriunde , fara macarale grele , manopera indelungata si costisitoare . 2 - 3 ani au garantie si pot fi… citeşte

CANTALUP pe 14 februarie 2013 21:49
. . . . Parerea mea este ca aceasta parere contine pareri personale , care pot avea sau nu legatura cu realitatea . Orice asemanare cu personaje reale este pur întâmplatoare . Persoanele fara simtul umorului sunt rugate sa nu mai comenteze aceasta parere .