Păreri David Copperfield

(1999)

David Copperfield

AeroX pe 10 Martie 2013 17:31
Clasic, britanic
Filmul asta merita mai multa notorietate! O adaptare pentru care-mi plec capul! Singurul film pe care l-am urmarit constant in viata mea cu lacrimi in ochi! Emana multa emotie per minut. Printre favoritele mele! O capodopera cu siguranta!
cifi pe 01 Septembrie 2010 17:00
Imi aduc aminte vag de filmul acesta,dar a fost un film frumos.Abia acum am descoperit ca Daniel Radcliffe a jucat in film.Bravo lui :)
CDStrong pe 26 Decembrie 2015 13:45
Foarte slab. Cartea e una, scenariul... din alta lume. Mi-a parut rau ca am vizionat filmul, incat am recitit cartea, sa vad daca-s defect. Multe detalii nevazute. Prea multe. Actori care nu transmit trairile asa cum le asterne Dickens... Pacat. Cititi cartea.
nyuszi pe 06 Septembrie 2015 16:55
Ce film frumos! Am citit cartea cand eram copil, si tin minte ca m-a impresionat, asa cum numai Dickens poate. Filmul, mi se pare, se ridica pe masura cartii. Actorii (mai ales Maggie Smith) sunt super, decorurile/costumele de asemenea. Am mai vazut si alte adaptari de romane clasice, regizate tot de Simon Curtis pt. BBC, si nu au dezamagit.