Păreri Dark Shadows

(2012)

Umbre întunecate

marius93 pe 30 Ianuarie 2010 07:48
Filmul asta il astept de ceva timp. Actiune, Horror, Mister...de regie se ocupa Tim Burton asa ca succesul e asigurat.
nox13 pe 24 septembrie 2011 01:32
si i-ai dat 9 pentru ca....... banuiesti ca va fi de 9?
spanac2015 pe 15 octombrie 2012 21:43
nu stiu ce sa zic , acum dupa ce m-am uitat la el ...imi vine sa zic ca ii si cea mai mare prosteala care am vazut-o vreodata dar si un film tare , un film specific Burton
allexx.andra pe 22 Octombrie 2010 18:54
abia astept!!!
Tim Burton si Johnny Deep??? Doua genii!!! De-abia astept filmul!
nox13 pe 24 septembrie 2011 01:34
si-i dai 10 pentru ca "abia astepti filmul"?
ovize pe 11 octombrie 2012 23:46
si ti-as da un jut in c*r pentru ca mananci c***t la toate comentariile oamenilor?
wildinthecountry pe 17 Mai 2012 01:07
x
Tocmai ce am vazut filmul la cinema...filmul este asa si asa..nici bun,nici slab..mediocru sa zicem.
Puncte forte: Partea vizuala ,costumele ,coloana sonora ,Johhny depp, Eva Green
Puncte slabe: Regia ,scenariul ,povestea,personajele conturate, actiunea putina, suspans zero, comic slabut...
Tim Burton nu mai este cel din perioada de glorie din anii 89-95
De vazut pentru Johhny, Eva si daca esti fan Tim Burton desi risti sa fi putin dezamagit..

LiavonStauffenberg pe 30 noiembrie 2015 01:02
Are 1.245 de episoade??
tuiila pe 05 Mai 2010 14:52
COLABORARE
ACEIASI COLABORARE DE SUCCES:BURTON-DEPP.NU PUTEM SA NE ASTEPTAM DECAT LA CEVA FRUMOS SI PLIN DE SUSPANS.DUPA BLOCKBUSTERE CELEBRE,UN ALTUL STA SA RASARA.
OlaruDiana pe 23 mai 2012 13:05
Exact...
Jack_marina pe 28 Octombrie 2009 11:10
cred ca o sa fie mijto avand in vedere ca joaca si johnny...:x:D
nox13 pe 24 septembrie 2011 01:33
si i-ai dat 10 pentru ca.... crezi ca o sa fie "mijto"?
serban_ionescu pe 25 iulie 2017 00:07
De cand limba romana poseda in vocabularul sau cuvantul "miJto" ??? Sau avem de a face cu UN ANALFABET veritabil si alti 15 care i-au dat "like" ?
andreea_andreea pe 12 Martie 2010 19:10
e clar daca e Johnny Depp si Tim Burton, o sa iasa un film de exceptie, mai ales ca e si Horror, Misterrrrr :X:X:X:X:X:X:X:X:X
9 pentru ca... prevezi viitorul? :>
Ro pe 29 mai 2012 20:07
nox cred k te plictisesti maxim
Anymai pe 25 Octombrie 2011 16:57
Abia astept sa apara! Sunt un MARE fan Johnny Depp si Tim Burton , si de asemenea Helena Bonham Carter!
Si nox13 , lasa-ne sa credem ce vrem. Fiecare are o parere propie , si oricum pe cine doare daca i-am dat 9 sau 10??

loopy pe 23 mai 2012 16:10
din voturile voastre imaginare se face nota filmului..si vezi ca un film are nota 10 si cand te duci la cinematograf e cu totul ne-nemaipomenit.. de aia conteaza..votul e un raspuns la intrebarea "cum vi s-a parut filmul? nu la "cum credeti ca va fi acest film?"
keisha_sn2 pe 31 Mai 2010 21:04
Relatia Burton-Depp este una de milioane :X:XDe abia astept sa-l vad :X
mongolarix pe 17 Mai 2012 14:00
Merita !
Ce poate fi mai frumos si mai amuzant decat sa-l vezi pe Johnny Depp, IN ROLUL in care ii sade cel mai bine ciudat,abstract si amuzant :) Tim Burton stie cum sa il foloseasca >
killerulmafiot pe 23 Mai 2010 13:34
killerulmafiot
sigur va fi o capodopera,toate filmele cu johnny depp sunt foarte tari!
esti 100% convins?
Tyson_Kyd pe 21 septembrie 2013 14:06
Teodor cu "Th" cred ca stim si noi ce sunt alea capodopere ! Fiecare om noteaza un film dupa sentiment, nu trebuie sa te dai tu destept in fata noastra ca stii tu ce filme sunt capodopere si ce nu ! Toti utilizatorii acestui site stiu de The Green Mile sau trilogia Lord Of The Rings si toti le catalogheaza capodopere, inclusiv killerulmafiot !
Domyno pe 17 Iulie 2011 15:30
:X
Deci trio-ul Tim Burton, Johnny Deep si Helena Bonham Carter, nu se lasa mai prejos deloc mai ales daca va juca si Michelle Pfeiffer!!! Cu siguranta va fi ceva genial!!!
dvictor pe 20 Mai 2012 01:09
Merita vazut, eu am fost la el la cinema, m-am asteptat la o comedie ieftina sincer dar m-am inselat , chiar e fain filmul , recomand de vazut la cinema, poate si in 3d daca e disponibil, eu lam vazut 2d si mi-a placut .
Rose pe 29 Noiembrie 2011 12:31
Filmul se anunta interesant-de altfel, ca orice colaborare Depp-Burton. Distributia este prestigioasa-vor fi si Helena Bohnam Carter, Michelle Pfeiffer. Cel putin admiratorii lui Johnny Depp il asteapta cu nerabdare.
Chrissy pe 7 aprilie 2012 00:39
cu siguranta. :)
legolas05 pe 25 Noiembrie 2011 17:36
un film bun care merita vazut,iar Depp ca de obicei a jucat foarte bine,nota 8
alex_il_fenomeno pe 28 Iulie 2012 20:35
e normal sa astepti multe cand se reface duo-ul Tim Burton - Johnny Depp , si tocmai de aceea pelicula ti se pare putin sub asteptarile initiale , chiar daca are numeroase scene tensionate , de asteptare si multe extrem de comice , oferite atat de actiuni , dar mai ales de replici ( "Alice Cooper? Ce femeie urata!" ) . distributia remarcabila ( Michelle Pfeiffer, Johnny Depp, Eva Green ,Helena Bonham Carter ) , alaturi de acea atmosfera tipica te face sa il urmaresti de la un capat la celalalt fara sa strambi din nas deloc . il recomand cu placere , si cred ca o vizionare este numai buna .
elena03 pe 13 septembrie 2012 17:04
sunt in totalitate de acord cu tine !
alex_il_fenomeno pe 13 septembrie 2012 17:08
multumesc :)
Katalyn89 pe 10 Noiembrie 2011 01:41
...
cum poti sa votezi filmul,cand el apara abia in 2012 si noi suntem in 2011 :)) , patetic.
dyenootza17 pe 13 August 2010 18:38
Pare un film interesant dupa trailer....sper sa il vad cand apare,pt ca de obicei imi plac filmele in care joaca si Johnny Depp:)
nox13 pe 24 septembrie 2011 01:34
de unde "se stie k va fi"?
fratica pe 20 septembrie 2012 13:56
naspa filmul
iedutul pe 19 Iunie 2012 21:53
O palma peste fata
X: AI auzi ca apare nou' film cu Depp si Burton
Y:DA!! Mare combinatie...o sa fie filmu anului suta la suta...o sa joace Depp si o sa fie regizat de Burton
O palma peste fata...asta a fost acest film,o palma peste fata tuturor celor ce se grabeau sa il laude si sa il arunce in slavii pe Tim Burton cu acest film.E un exemplu de sir de succese despicat...ce pot zice...dezamagire totala...

MissLady pe 05 Iunie 2012 15:44
Un film minunat.! Echipa Depp - Burton nu dezamăgește! :)
VirgilM pe 23 Mai 2012 10:55
Mai bine nu
Am mers cu mari sperante, Johnny Depp....
Dezamagitor. Un film plictisitor... Ne uitam la ceas sa vedem cat mai avem de stat.
Faze comice... nu prea... Sau daca erau, erau la un nivel la care nu reuseau sa zmulga din sala nici un hohot de ras.
Pot sa-ndraznesc sa spun ca trailerul este mult mai bun decat film. Alegeti alt film la care sa va petreceti seara.

elena03 pe 13 septembrie 2012 17:07
cum sa-ti spun,dar filmul asta nu se vroia a fi o comedie. E SF amestecat cu drama si dragoste si cu mici glumite din loc in loc. Daca vrei sa razi in hohote, uita-te la filme gen " The Three Stooges" care sunt sigura ca ti se potriveste avand in vedera ca nu stii sa apreciezi un film !
bogdanbrataon pe 22 Mai 2012 20:30
nu stiu
cum dau drumul la film ca nu stiu?
nu imi dau seama!

blackheart4you pe 23 mai 2012 07:15
:)) wtf
Alexia340 pe 20 Aprilie 2012 11:02
Helena Bonham Carter + Johnny Depp + Tim Burton = Cele mai epice filme.
Clar filmul o sa fie o capodopera! Abia astept sa il vad.

Pl3omax pe 11 Martie 2012 23:26
EU
nox13 tu cine esti ma esti cumva fustrat ca joaca depp sau ce ca nu inteleg de ce critici comenatriile useriilor
carmenas pe 7 ianuarie 2013 23:00
Hello nu e deloc frustrat dar de obicei se da nota dupa ce vizionezi filmul. Tie profesorul ti-a dat la scoala nota inainte de a-ti da lucrarea de control sau inainte de a-i raspunde???
calculitza pe 05 Ianuarie 2012 23:15
deeeeci....
Deeeeeci..... da da, vreau vreau, abia astept, Johnny Depp, bring it on baby :D
MissBlossom01 pe 22 ianuarie 2012 14:13
=))) coreeect
Noryi pe 28 Mai 2012 14:33
foarte foarte slabut
Este neasteptat de slab filmul, si eu ma asteptam la ceva ft bun fiind Johnny Depp unul dintre actori, DAR e extrem de nereusit! Nu am ras deloc, poate decat de faptul ca am dat banii pe bilet, in rest pe la jumatatea filmului nu mai puteam de somn si abea asteptam sa se termine sa plec....nu recomand nici macar pentru o zi ploiasa de duminica, nu va luati dupa nota filmului!...nu va luati numai dupa actori!...(parerea mea)
marius_em pe 19 Mai 2012 01:52
Dezamagitor
Inainte de toate, este bine de stiut ca e o adaptare a unui serial cu umor cam copilaresc si tampitel din anii 70. Bun, eu nu am stiut asta, dar chiar daca as fi stiut, cum nu am vazut serialul, tot mi s-ar fi parut un dezastru de film. Incepe bine, te prinde cu o intriga si cu niste personaje ce par promitatoare. Pana la un moment cand totul se transforma intr-o varza ce nu mai respecta mai nimic din ce se stabilise pana atunci, cand ploturi ce par importante sunt lasate deoparte sec si nesatisfacator, sau cand apar varcolaci si stafii din senin. Sincer, nu e de vazut la cinema. Asta daca va puteti stapani curioziatatea, pentru ca desi am fost si eu avertizat n-am rezistat mirajului unui film Burton-Depp.
k-rissa pe 17 Octombrie 2011 10:39
.......................
@nox13-ai probleme grave frate!lasa lumea sa comenteze si sa anticipeze...ce?esti admin la site si nu stim noi?unii dau nota pt actor sau pt ca asa vor sa creada..care e problema?
simocinealtcineva pe 20 decembrie 2012 17:44
right !
VasyL pe 23 Mai 2012 00:07
Excelent si epic !
Johnny Depp + Tim Burton = opera de arta ! Nota 10 Tim, nota 20 Johnny !
Gallagher pe 20 Mai 2012 18:28
Ce ma distreaza astia care categorisesc filmul "capodopera" ...
E un fas si jumatate, un film mediocru si Depp NU e mai presus de filmul lui Burton.
Aceeasi interpretare, aceleasi grimase si evident acelasi stil inconfundabil Tim Burton.
Probabil ar trebui sa ia o vacanta amandoi.
Scenariul este dezamagitor.
Johnny Depp la fel.
Singura care merita atentie este Eva Green.
Vizionare Placuta.

Tyson_Kyd pe 21 Septembrie 2013 14:33
Ce pot spune ?! un film incantator . Johnny si-a jucat perfect rolul de vampir ! Este adevarat ca mai nou, cei de hollywood au cam inebunit cu filmele despre vampiri si varcolaci, asta pentru ca au vazut cat de multe incasari au ! Deci noi le dam aceasta satisfactie de-a continua cu astfel de filme ! Eu unul m-am uitat la pelicula Dark Shadows pentru a vedea rolul lui Johnny si regia lui Tim . Povestea este intr-adevar palpitanta, dar nu pentru ca sunt introdusi vampiri sau varcolaci ci pentru drama si tensiunea provocata intre Barnabas si Angelique care le deteremina si pe restul personajelor . Se pare ca toti actorii si-au dat silinta in privinta rolurilor ! In prealabil Dark Shadows este impresionant . Tin sa spun ca-mi plac mult coloana sonora folosita si locurile unde s-a filmat .
Yankee pe 10 Iulie 2013 16:54
adevarata pierdere de timp....mai bine dormiti decat sa va uitati la filmul asta nici horror nici comedie....o adevarata prostie
Pantaleon pe 22 Septembrie 2012 21:29
Banal, sobru si de vazut doar o data
Faptul ca Johnny Depp este un abonat permanent al filmelor lui Burton nu mai e un secret pentru nimeni, asa cum si sotia regizorului, H.B. Carter nu pierde nicio sansa sa apara in fimele capului familiei. Dar nu acesta e aspectul important in legatura cu acest film. Tim Burton e un regizor bun. Mi-au placut cateva din fimele lui : Sleepy Hollow, Sdward Scissorhands, Sweeney Todd, dar face si filme slabe, chiar oribile, gen Charlie si fabrica de Ciocolata sau monumentul de prostie Alice in Wonderland. Acest e un film de mijloc, dupa parerea mea, nici bun, nici oribil, o prostioara sobra si boombastica ce iti ocupa doua ore din viata fara a te face sa plangi dupa ele. Cred ca va ramane memorabil pentru unii si chiar pentru criticii de film pentru scena de sex intre vampiri, una inedita, din cate cunoasc eu, si amuzanta. Restul, comercial si pueril.
Puscas_marin pe 10 Februarie 2013 19:00
De departe, cel mai slab film in care a jucat Johnny Depp
elena03 pe 13 Septembrie 2012 17:03
Awesome !
Mi-a placut foarte mult filmul asta. E destul de greu sa aduci ceva nou in filmele cu vampiri,subiectul fiind deja epuizat. A adus ceva destul de inovator,nu a folosit cliseele pe care m-am saturat sa le vad in tooooate filmele care contin si o poveste de dragoste. Personajele au fost bine conturate,iar actorii bine alesi. Inca o data a fost dovedit faptul ca Johnny Depp e un actor exceptional,iar cand face echipa cu Tim Burton inseamna ca o sa iasa un film de calitate.
"Dark Shadows" a fost un film foarte bun,mai ales ca nu m-a facut sa casc la fiecare 2 minute,asa cum au facut-o o gramada de filme de duzina. Nu regret ca mi-am dedicat 2 ore acestui film.

P.S. : I love Johnny Depp !!!

alex_il_fenomeno pe 13 septembrie 2012 17:09
face niste roluri geniale Johnny :)
FoxHound pe 06 Septembrie 2012 14:41
Dark Shadows
Filmul merită vizionat pentru jocul excelent al actorilor-fiecare şi-a interpretat partitura cu măiestrie şi profesionalism. M-a amuzat modul în care Barnabas încearcă să facă faţă "provocărilor" din lumea modernă şi cum le vede "M" de la McDonald's="Mefistophelles"! Tim Burton crează din nou acea magie care captează spectatorul de la început până la sfârşit. Şi, nu în ultimul rând, mi-a făcut plăcere să văd un vampir care arată excelent, tocmai pentru că nu "sclipeşte".
Flangea007 pe 05 Septembrie 2012 19:21
Un pic dezamagitor:((
Am vazut acest film din lipsa de ocupatie insa nu regret ca l-am vizionat.Acest film are putin din toate:comedie,actiune,drama...Johnny Deep este la fel de bun ca si in celelalte filme in care a jucat pana acum,insa e prima data cand il vad intr-un rol de vampir.Insa sincer sa fiu aveam mai multe asteptari din partea acestui film avand in vedere ca joaca si el.Filmul fiind putin plictisitor cu umor negru,insa mi-e personal mi-a placut.Va urez o vizionare placuta celor care nu l-ati vazut pana acum!
Roxanasiatattt pe 25 Mai 2012 20:24
Da !
Mi-a placut mult. Merita sa te duci la cinema ! xD
strumfi_girl pe 22 Mai 2012 18:49
primul film bun pe 2012
tim burton si johnny depp si ai zis totul...foarte tare filmul
goldenleaves pe 21 Mai 2012 14:58
Combinatia tim burton-johnny depp face din el un film placut cu atmosfera specifica, dar pe care probabil ca il voi uita destul de repede in comparatie cu alte creatii ale lui burton.
cosmin_kedii pe 16 Mai 2012 09:22
Acesta a fost diferit de serie, . Umor, sex, dragoste, actiune, efecte speciale. El a avut un pic din toate
drchristie pe 20 Aprilie 2012 09:56
soon...
"Cuplul" Burton-Deep din nou in actiune. O sa fie extrem de interesant. Mai ne scoate un pic din moda vampirasilor vesnic indragostiti.
cj_maria88 pe 17 Aprilie 2012 15:39
sunt curioasa cum va fi acest film...abia astept sa apara...:)
adi_ramses pe 18 Noiembrie 2011 13:19
Tare
Cred ca o sa fie bun filmul, de mult asteptam un film cu marele trio : Tim burton, Johnny Depp si Helena Bonham Carter
fratica pe 14 Septembrie 2012 17:23
pierdere de timp
cel mai naspa film pe care l-am vazut anu asta................................................
MissBlossom01 pe 22 Ianuarie 2012 14:16
Helena Bonham Carter, Tim Burton, Johnny Depp.

Foarte frumos. Abia astept !

Costirik pe 10 mai 2012 01:03
vad ca deja l ai vazut inainte de premiera:)))
MissBlossom01 pe 11 mai 2012 19:26
Iar cand administratorii Cinemagia fac optiunea 'Vazut' disponibila pe pagina asta, nu doar pe profil, apar automat in lista aia. Ai inteles?
Larves pe 20 Mai 2012 08:20
cel mai tembel film posibil cu Johnny Depp!!! Pierdere de tim,zici ca e o parodie dupa American Pie si altele. "Slab" rau!!!
Audrey19 pe 29 septembrie 2012 22:55
ba cum poti sa spui ca e parodie cu american pie tristule :))))))in mod normal as spune"doamne ce prost esti" da acum spun stan ce prost esti
bianka97 pe 04 Octombrie 2011 16:34
Abia astept filmul!!! Sau..cel putin trailer-ul:))
Ca si celelalte..stiu ca o sa fie foarte bun!:X

Jazz-Stalker pe 05 Septembrie 2012 15:56
SE STIE...
SE STIE ca va fi naspa!
Nu l-am vazut, dar sunt convins 99,99% ca va fi naspa!
Abia astept sa nu-l vad!

Ii dau nota 1 si ca sa echilibrez balanta, ca toti prostii i-au dat 10 inainte sa-l vada.

In ultima vreme se fac tot filme de cacao. Dau nota 1 acestui film si ca forma de protest fata de toate filmele americane din ultimii ani.

In plus, ma deranjeaza ce face Johnny Depp in viata lui privata, asa ca-i dai nota 1 la purtare si lui.

Eb00kie pe 16 Mai 2012 14:23
Si asa... americanii au dreptate
Daca Rotten mai dau sub 45% la un film, nu ma mai duc la el... daca dau... azi sau maine.

Ce-a fost asta? Filmul asta face drama sa para un stil omogen. Daca nu era coloana sonora la scenele comice sau dialogul la scenele tragice si o lipsa totala de continuitate - ar fi fost actorii. Nu, oameni buni, nu ne facem manga inainte de filmari.

De ce 5 stele? 3 pentru poveste, una pentru ideea elementul fantastic - vezi la vrajitoare - si una pentru penultima scana cu Helena Boham Carter, cand arata mai normala ca niciodata, mignona, adorabila si copilaroasa.

Apache95 pe 15 Ianuarie 2012 17:45
tim burton ,johnny deep si Helena Bonham Carter in acelasi film !
.......capodopera din start