Breaking News
(2017)Breaking News
Poster Breaking News
|
|
Sinopsis Breaking News
După moartea tragică a operatorului său, reporterul Alex Mazilu face un reportaj in memoriam despre viaţa acestuia. Cu trei zile înainte de Crăciun, într-un orăşel de pe litoralul Mării Negre, Alex pune laolaltă puzzle-ul existenţei lui, totul văzut prin ochii încercatei lui fiice adolescente. În încercarea de a compensa moartea fostului coleg, Alex îi ia, pe nesimţite, locul.
Contribuie la această pagină şi câştigă DVD-uri!
| Dorin Andone Andrei Paraschiv | Dorian Boguță Preda | Ioana Flora Ioana Mazilu | |||
| Voica Oltean Simona Paraschiv | Andi Vasluianu Alex Mazilu | Valeriu Andriuță preotul | |||
| Constantin Cojocaru Ştefan Paraschiv | Oxana Moravec | Claudiu Dumitru |
Caseta tehnică
Produs de
Hai-Hui EntertainmentTip Ecran
normalDistribuit in Romania de
Transilvania FilmȚara
RomaniaBox office Breaking News
Vezi şi:
filme noi drama
Liste cu Breaking News
Îţi place sau deteşti acest film? Adaugă-l într-o listă!
-
listă cu 367 filme, creată de Cretzulynne pe 8 Mai 2014
-
listă cu 167 filme, creată de mihnea_aspru95 pe 3 Ianuarie 2017
-
listă cu 73 filme, creată de Cretzulynne pe 30 Mai 2013
Articole despre film
-
Gala Premiilor Gopo - marți, 27 martie
-
„Un pas în urma serafimilor” – cele mai multe nominalizări la Gopo 2018
-
Producțiile românești ale toamnei. Care sunt și de ce ne-ar putea atrage în sălile de cinema
-
Premierele săptămânii 29 septembrie - 5 octombrie 2017
-
Explozia de proporţii din filmul Breaking News, filmată old school
Vezi toate articolele »
Filme de urmărit la TV
Film +
22:00
|
Oblivion(2013)Oblivion. Planeta uitată
|
HBO 3
18:35
|
Her(2013)Ea
|
HBO
21:40
|
Children of Men(2006)Copiii tatălui
|
CineCloud
Benjamín Rojas
Doar cu buletinul la Paris
Blue Crush
Satin
Dracula The Impaler
Run
Ștefan Bănică
The Sheep Detectives
After Sex
Julia
Gökçe Yanardag
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Het zakmes
20,000 Leagues Under the Sea
Kristin Kreuk
Kingdom of the Planet of the Apes
Mckenna Grace
The Last Samurai
Kyun...! Ho Gaya Na
Film Stars Don't Die in Liverpool
Toby Stephens
Crime 101
Halit Ergenç
Snitch
Chloe Bridges
Dracula Untold
Avalon
Thomas Kretschmann
Znachor
Wes Anderson
Filme pe genuri
- Acţiune
- Animaţie
- Aventuri
- Comedie
- Crimă
- Documentar
- Dragoste
- Dramă
- Familie
- Fantastic
- Film noir
- Horror
- Istoric
- Mister
- Muzică
- Muzical
- Război
- Romantic
- Scurt metraj
- SF
- Stand Up
- Thriller
- Western
- Taguri filme
- Taguri stiri
- Arhiva stiri
- Program TV
Premii filme
Filme noi
- Filme 2028
- Filme 2027
- Filme 2026
- Filme 2025
- Premiere cinema
- Filme la TV
- Filme pe DVD
- Filme pe Blu-ray
- Filme româneşti
- Filme indiene
Filme 2026
Index filme
Program cinema
Premiere cinema
În curând la cinema
- Cars
- Fall 2: Deadpoint
- Handbook for Superheroes
- Sacrifice
- Don't Look Back in Anger
- By Any Means
- Le crime du 3e étage
- Dosarele orașului alb
- Practical Magic 2
- Coyote vs. Acme
- Iertarea
- Redoubt
- Cats in the Museum: Treasures of Egypt
- 3 zile în septembrie
- Resident Evil
- Heart of the Beast
- Runner
- Los domingos
- Atlasul Universului
- Hope
- Avengers: Endgame
- Gentle Monster
- Calle Málaga
- Verity
- Girl in the Clouds
- Digger
- Little Syria
- The Social Reckoning
- The Stranger
Filme noi în SUA
- Sense and Sensibility
- Clayface
- Forgotten Island
- The Legend of Aang: The Last Airbender
- Other Mommy
- Street Fighter
- The Cat in the Hat
- Ebenezer: A Christmas Carol
- The Hunger Games: Sunrise on the Reaping
- Focker-in-Law
- Game of Power
- Violent Night 2
- Zero A.D
- Avengers: Doomsday
- Dune: Part Three
- Werwulf
- The Angry Birds Movie 3
- Jumanji: Open World
Program TV
Acest site folosește cookie-uri. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor.
Află mai multe
Termeni şi condiţii | Contact | Politica de confidențialitate | A.N.P.C
Film Breaking News








Părerea criticului
În centrul atenţiei este Alex (Andi Vasluianu), reporter TV care ajunge împreună cu operatorul său, Paraschiv (Dorin Andone), la locul unei explozii. Pentru un live mai spectaculos, cei doi se furişează dincolo de cordonul pus de poliţie şi încep transmisiunea în clădirea în care praful încă nu s-a aşezat în urma exploziei. Tavanul se prăbuşeşte şi, dacă reporterul este doar rănit, operatorul îşi pierde viaţa. Este începutul unei crize… citeşte
Părerea ta
Spune-ţi părereaUn film slab si fara viata
oare cand vor face si ai nostri ceva bun, ceva la care sa mergem cu nerabdare la cinema pentru a viziona?
Breaking News – regia Iulia Rugină
Graba de a vedea un film românesc vine din teama să nu dispară de pe ecrane, din lipsă de spectatori. În general, abia după vizionare citesc despre el. În primul rând, mă interesează sinopsisul, ca să văd cât de departe este realizarea cinematografică față de intenția inițială. În general, dar și de data aceasta, este foarte departe! Citesc apoi și cronicile profesioniștilor, pentru a înțelege unele lucruri, care în film nu se văd, deși ar trebui, iar aceștia le află direct de la realizatori la proiecția pentru presă, sau la lansarea filmului.
De exemplu, aflu că peste cei doi realizatori tv cade tavanul unei fabrici afectate de explozia unui cazan sub presiune. În film nu se vede că e vorba despre tavan, am rămas cu impresia că a avut loc o a doua explozie. Nu este un… citeşte
Vasluianu și Voica Oltean
Contrar interlocutorului meu prefer filmele cu SpiderMan si BatMan. :)))
Pierdere de vreme totală, nu recomand nici daca nu ai geam la casa sa te uiti pe stradă toata ziua.
Stima
Merită văzut, cel puțin de pasionații filmelor românești.
Asta ca SĂ NU LE UITE.
El le repetă vocal în toate filmele, tocmai ca să nu le uite.
Există ACTORI RENUMIȚI care în fiecare film SĂ FOLOSEASCĂ ATÂT DE MULTE ÎNJURĂTURI?
PS: îmi place cum joacă Vasluianu, dar...
Pt critici: mutati -va sclavi in UK
Spune-ţi părerea despre Breaking News
Pentru a scrie un review trebuie sa fii autentificat. Click aici pentru a te autentifica.