Păreri Blind

(2017)

Orbirea

Emina pe 20 August 2018 15:42
Slab
Pentru mine, este un film care nu m-a emotionat prin nimic. Actorii, parca sunt din plastic, nu transmit nimic, replici inteligente - nu. L-am privit pana la capat, am sperat sa gasesc totusi ceva, dar... Un film cu care am simtit doar dezamagire si pierdere de vreme.
ALINGT78 pe 28 noiembrie 2019 23:00
ai văzut cumva alt film?
elianna pe 19 Mai 2018 08:31
Nu m-a impresionat prin nimic. Subiectul a fost abordat de N ori, doi oameni care la inceput nu se suporta dar ajung sa se indragosteasca, dragostea ii salveaza pe fiecare. Actorii cauta sa suplineasca lipsa de substanta a scenariului dar ajung sa para ca fac totul fortat. Cam atat.
Dragos.87 pe 24 Septembrie 2017 17:33
Este un film absolut incantator.Are un subiect delicat si sensibil cu multe momente emotionante.Filmul are multe mesaje demne de luat in seama in care iubirea nu are bariere indiferent de circumstante...Demi Moore si Alec Baldwin sunt de-a dreptul fermecatori.Un film bun care nu trebuie ratat!
xerses pe 24 Septembrie 2017 16:26
Chiar daca previzibil, scenariul te imbina la romantism iar actorii sunt perfecti pentru a intra in aceasta poveste.
serban_ionescu pe 24 septembrie 2017 18:04
Nu absolut previzibil, in special prin lectiile de demnitate dar si celelalte lectii de viata transmise !
ALINGT78 pe 28 Noiembrie 2019 22:59
un film de excepție, emoționant pe alocuri, prestație magistrală a lui Alec Baldwin.
gbanescu pe 16 Octombrie 2019 22:46
Alec Baldwin – foarte bun, dialogurile – bune, filmul – bunicel
Un film „de actor”. Alec Baldwin face (aproape) totul. Scenele sale sunt intense, sunt inteligente, sunt emotionante, sunt haioase. Alec Baldwin reuseste sa transpuna foarte bine pe ecran personalitatea personajului pe care il interpreteaza. Il ajuta si Demi Moore, dar Alec Baldwin este „vioara intai”.
In rest, scenariu e bunicel – desi sunt niste „variatiuni pe aceeasi tema”, a filmului romantic.

Ghemot pe 19 August 2018 14:40
Un film bun. Probabil că pentru pasionații genului merită o notă mai mare!
margochirila24_69 pe 11 Martie 2018 14:59
Romantic, dar nu de neuitat! Povestea e ok, distributia e buna, dar filmul esueaza!
kasmyn pe 28 Ianuarie 2018 04:42
MI-A PLACUT!!
EXELENT DE VIZIONAT SI DECONECTANT!!ITERPRTARE DE EXCEPTIE A ACTORILOR Alec Baldwin SI DEMI MOORE!!
user-5a99c90721d05 pe 02 Martie 2018 23:59
Superb !!! Știe cineva melodia franțuzească din final cum se numește ??!!
lavara_laiarna pe 15 Octombrie 2017 08:14
statutul de orb al rolului principal are scopul de a sensibiliza la sigur și pe cei care nu găsesc nimic deosebit în acest gen de film.actorii trecuți bine de a doua tinerețe sunt aproape perfecți și naturali întro poveste simplă de iubire.
stricted pe 25 Septembrie 2017 22:24
Un basm frumos…Actori buni,merita vazut pentru relaxare…
serban_ionescu pe 24 Septembrie 2017 15:30
SUPERB ! SUBLIM ! EXCEPTIONAL ! De departe filmul meu preferat de pana acum pentru castigarea celor mai importante premii Oscar "puse in joc" pentru anul 2018 !
Totul foate aproape de superlativ si de perfectiune in acest film superb, in principal romantic si de dragoste, care este in acelasi timp si... o drama, dar... "o drama cu...happy-end" ! Chiar memorabila pentru istoria cinematografiei secventa profund romantica si evident semnificativa pentru sigura infiripare decisiva a iubirii pure, adevarate, profunde si depline dintre Suzanne Dutchman (superb interpretata de valoroasa actrita Demi Moore) si profesorul-scriitor orb Bill Oakland (la fel de superb interpretat de valorosul actor Alec Baldwin), secventa de referinta care se deruleaza timp de 2 minute extrem de semnificative si anume intre min. 67 si 30 de sec. si min. 69 si 30 de sec. !

In plus calitatea pe care o consider eu foarte apropiata de superlativ a acestui film indiscutabil ROMANTIC, DE DRAGOSTE (desi in mod uluitor inexplicabil nu inteleg de ce nu au fost… citeşte

Iulidesprefilme pe 07 Ianuarie 2024 18:14
Cu trei actori buni în fruntea distribuției, filmul cu accente psihologice, emoționale, spune o poveste de viață în care se dezvăluie compatibilitatea /incompatibilitatera unor cupluri...
benhack pe 06 Ianuarie 2024 21:39
Bunicel....deci la limita i am dat 7.Daca te uiți câti ani au avut actorii la filmare e ok pt cei de varsta 2 sau chiar 3.