Păreri Bleed for This

(2016)

Sângerează pentru visul tău!

mihai_papuzu pe 17 Mai 2017 02:45
Merita vazut!
Vreau sa incep prin a spune ca sunt un mare fan al filmelor biografice si al filmelor cu si despre sport, iar o combinatie intre ele reprezentand o poveste inspirata din viata unui sportiv reprezinta o mare atractie pentru mine.
Acest film este bun, din punctul meu putea sa fie si mai bun, dar transmite un mesaj foarte puternic:" Sa nu renunti niciodata."
S-au axat foarte mult pe revenirea lui si pe dificultatile prin care a trebuit sa treaca pentru a o face posibila, dar au omis mai multe detalii din ordinea reala a evenimentelor pentru a face povestea mai emotionanta si mai usor de pus in ideea unui film de box.
SPOILER
Din film intelegem ca meciul cu Dele vine imediat dupa infrangerea cu Mayweather ( ceea ce este fals, el luptand cu Dele la aproape 2 ani dupa acel meci si mai avand 7 meciuri intre ele( se poate consulta lista meciurilor din cariera lui).
citeşte

OviStof pe 06 Aprilie 2018 19:06
Film bun a cărui greutate o conferă faptele reale.
Miles Teller joacă convingător.

margochirila24_69 pe 31 Martie 2018 11:29
Miles Teller este magnific în rolul principal, jocul face ca filmul să depășească clișeele din filmele despre box
mitza2003ro pe 06 Ianuarie 2024 19:21
În coltul ringului lui Vinny a fost mereu Kevin Rooney cel care împreună cu Cus D'Amato l-au antrenat pe Mike Tyson.