Păreri Becket

(1964)

Becket

defav pe 26 Februarie 2010 21:41
Senzational
Capodopera dramatica si nimic altceva, Peter O'Toole si Richard Burton se intrec in a fi niste personaje memorabile ,scenariul folosind multe registre dramatice.
Niculae Gheorghe pe 24 Februarie 2004 16:27
Cel mai frumos recital dramatic pe care l-am vazut !
margott pe 21 Octombrie 2012 20:12
Doar 3 comentarii pentru minunatia asta de film ? Un film construit ca o piesa de teatru, cu dialoguri superbe si doi actori care fascineaza privitorul cu jocul lor. Totusi, Peter O'Toole mi s-a parut mult mai bun decat Richard Burton, gratie rolului sau in care trece rapid de la o extrema la alta, tratandu-l pe Becket ca pe un simplu obiect al capriciilor sale, ca pe un pion pe care il poate aseza pe tabla de sah dupa bunul lui plac.
cosmin_kedii pe 11 Martie 2012 07:55
O sută patruzeci şi nouă de minute de cultură pură, nealterată
ciprian34 pe 01 Octombrie 2013 20:51
Nu este o capodopera dar este un film mult peste mizeriile de filme pe care le vedem azi si asta datorita celor doi mari actori:Peter O'Toole si Richard Burton.
Iulidesprefilme pe 09 Decembrie 2012 10:32
Pentru mine acest film este unul care m-a impresionat prin tot, subiect, montare, atmosferă şi, mai ales, prin interpretarea magistrală a actorilor Richard Burton şi Peter O' Toole.
lili22 pe 26 Aprilie 2018 21:33
A fost, in primul rand un recital de prima mana pentru cei doi mari actori.Scenariu foarte bun