Păreri Baazigar

(1993)

Răzbunarea

AlreadyStorm pe 17 Decembrie 2009 18:03
BAAZIGAR
Bazat pe romanul A Kiss Before Dying,este un thriller indian despre un tinar care pune razunarea inaintea oricarei alte aspiratii,vis sau dorinta.Filmul a socat publicul prin neasteptata violenta formula : Eroul principal omoara o tinara inocenta.In Baazigar si-a avut debutul actita indianca Shilpa Shetty.Este unul din filmele in care ShahRukh Khan a avut un rol negativ de succes,alaturi de DARR sau ANJAAM.Ajay Sharma este un tinar ce doreste razbunare si revansa. Cu ani in urma,tatal lui,care avea un adevarat imperiu financiar, a fost inselat de cel mai de incredere angajat al sau.Dupa ce au pierdut totul,avere si statut social,familia Sharma ramine fara capul familiei si sora lui Ajay,din cauza saraciei monstruoase in care se afundase.Trec anii si Ajay isi doreste inapoi totul,dar cel mai important : razbunarea.
diciluma pe 20 Mai 2012 13:02
Nu prea mia placut ideea filmului.Sunt sigur ca nu vreau sa-l mai revad. Muzica ok .
lupusor2011 pe 13 Aprilie 2011 14:00
CUM VAD FILMU ASTA!!!
Vreau sa vad filmul.. dc nu pot vedea filmul ,,.................................................................
bizonul pe 27 august 2017 07:05
Stai cuminte, dar cred ca in 7 ani te-ai lamurit cam "cu ce se mananca filmele indiene"