Păreri Autopsy

(2008)

Autopsy

arnoldroland pe 25 Octombrie 2011 23:46
Terrifying...
Miliarde si milioane de felicitari!
Vizionarea acestui film m-a facut extrem de fericit, mai ales pentru ca, de foarte mult timp nu mai vazusem o capodopera horror, plus faptul ca de multe ori scenele terifiante au reusit sa ma sperie si chiar sa ma socheze!
Nota 10 din toata inima, inca nu-mi vine sa cred ca a fost exceptional, intr-adevar, aveam mari asteptari de la filmul asta, dar mi le-a intrecut cu mult!
Doresc "vizionare placuta" oricarui impatimit al peliculelor de acest gen, chiar merita ;) !

zizi_iorga pe 9 decembrie 2015 20:19
cum naiba vizionez acest film? de unde se da play?
crisalisa pe 26 Octombrie 2011 10:29
Autopsy
Clasic. Un spital de la care se asteapta ca sa-i vindece pe raniti, si cand incolo, in loc de alinare, pacientii sunt macelariti in scopul de a salva viata sotiei unui medic nebun ce se crede Dumnezeu.Mult mai reusit decat Hostel 1 , 2 si seria Wrong Turn. De asemenea m-a bucurat prezenta lui Robert LaSardo, caruia ii vin de minune rolurile de baiat rau..(il puteti vedea si in Nip/tuck)
Aratron pe 02 Octombrie 2009 01:40
Daca ai fi medic ai ucide zeci de oameni pentru viata unei singure persoane? .... si daca aceasta persoana ar fi cea mai importanta fiinta din viata ta?.... mda, un film bun care merita urmarit mai ales daca vrei sa vezi mmmmuuuult sange :)
VIP pe 27 Februarie 2010 00:17
cam sadic sincer...dar a fost bun si a reusit sa ma tina cu sufletul la gura! Bravos
sfeklasfekla pe 11 octombrie 2010 22:56
da...chiar te tine in suspans :)
danny18 pe 08 Aprilie 2010 10:50
Aaaa
Exceptional film...cu un final foarte trist. Mi-a placut foarte mult...vi-l recomand din toata inima...nota 10+
Cipryone pe 04 Iulie 2011 08:17
Cipryone
O tanara incearca sa-si gaseasca prietenul ranit intr-un spital bizar si periculos. Totul se transforma intr-un cosmar si ceea ce ar trebui sa fie un spital pentru cei raniti si bolnavi, se dovedeste a fi un spital si pentru cei ce nu sufera de nimic.
Madyss pe 02 Martie 2012 06:09
Unul dintre cele mai bune filme horror,dupa parerea mea. Foarte captivant,iar actrita din rolul principal Jessica Lowndes se descurca foarte bine. Merita vazut!
ILoveFruits pe 20 August 2009 00:59
Super tare filmul...mi-a placut idea...........;););)
alexxutza123 pe 13 septembrie 2009 15:05
nu inteleg ce te-a impresionat profund la el:)) ..nu este o drama sau un film romantic ..sau eu stiu ce altceva..este doar un film extrem de sadic.
arnoldroland pe 13 ianuarie 2012 19:12
fara suparare, alexutza, inseamna ca tu nu stii sa apreciezi un film de genul asta si sa patrunzi in actiunea tulburatoare, pentru ca, la urma urmei, nu este chiar SF ce se intampla acolo..asa ca, ar fi mai bine sa nu comentezi :p
eluboy13 pe 28 Mai 2009 17:10
multe taieri
efecte speciale la greu...asta e ceea ce iubesc la film da oricum aproape 10* 9 merita 100% de vazut nul ratati
Laurenby pe 29 August 2012 16:36
Nu recomand acest film persoanelor cardiace...A reusit sa ma tina cu inima in gat pana la sfarsit, iar regizorul cred ca multa imaginatie a avut.
annamateiutzu pe 19 Noiembrie 2011 12:42
parerea mea despre autopsy
acum am terminat si eu de urmarit filmul;intr-adevar foarte sadic ,cu o idee excelenta pentru producerea un film horror;totusi finalul nu a fost pe placul meu,fiindca si emily sfarseste la fel ca prietenii ei.daca sunteti pasionati de filme horror sadice si cu mult sange,nu trebuie sa-l ratati!
worde pe 18 Mai 2010 02:53
www
daca va ganditi sa...mai bine nu .plictisitor,waste of time
Nikolle007 pe 24 Iulie 2014 01:45
Deci, am avut un nod in gat, atat din cauza scenelor sangeroase, cat si din cauza faptului ca ea si-a pierdut iubitul in asemenea fel. Nici nu stiu ce nota sa ii dau...
Deci e sangeros, as putea spune ca e 'bun' pentru un fel de pregatire pentru cei care vor merge la medicina si vor vedea mult sange si vor face disectii :D , totusi, nu vor scoate organe intregi din oameni inca in viata, care totusi simt ceva. Nu m-a apucat greata, impresia ca imi vine sa vomit, dar , cum spuneam, un nod in gat tot am simtit. Dar, trebuie sa recunosc, nu am ma ivazut asemenea tipuri de filme. Va fi primul de asemenea fel - sange, scoaterea organelor si joaca de-a doctorul si cu siguranta il voi tine minte. Coloana sonora lasa de dorit... dar actrita din rolul principal imi amintesc ca a mai jucat intr-unul din filmele serier Masters of Horror.

enilson2008 pe 16 Aprilie 2013 14:29
Exceptional film...cu un final foarte trist. Mi-a placut foarte mult
creata007 pe 07 Octombrie 2012 23:31
Foarte bun filmul....merita vazut insa eu nu am inteles o chestie.......de ce au trebuit omorati atati oamenii doar pentru a tine o alta persoana in viata ???? oricum foarte bun merita vazut
puffulette pe 01 Martie 2013 23:02
Despre Autopsy nu prea stiu ce sa scriu, desi parerile sunt numeroase si diferite, filmul mi-a placut si displacut in acelasi timp. Apreciez acest film pentru povestea destul de interesanta, buna si bine gandita (desi nu e cea mai originala). Ii dau nota 7 pentru ca filmul putea fi mult mai bun, mai interesant, mai captivant dar ca in multe alte filme horror, fazele ilogice sunt numeroase, adica aia desi le dadeau topoare in cap, tot nu mureau, parca erau pui de Superman, iar personajele erau foarte naive, nu isi dadeau seama ca ceva este in neregula? Nu m-am speriat la filmul asta, probabil pentru ca nu l-am vazut singura... Pacat, filmul putea fi mult mai bun
Yasmina001 pe 15 Septembrie 2012 21:19
cam patetic :(
Ideea este buna sau cel putin mie imi plac filmele pe aceasta tema dar pe langa faptul ca nu e deloc originala, mai este si pusa in practica destul de slab, la fel jocul actorilor destul de slab. Faze trase de par, mai ales cu tipa care dupa ce primeste gauri in cap cu burghiul, devine un fel de Rambo si reuseste sa scape de legaturile patului plus sa se bata cu psihopatii aia care omorasera o gramada de oameni pana la momentul respectiv...
radu3455 pe 11 Aprilie 2012 18:11
un horror destul de bun chiar mi-a placut si-l recomand amatorilor de filme horror
claudiu-daniel-lugoj pe 30 Martie 2012 01:50
O foarte mare pierdere de timp acest film,o prostie in care fiecare taie pe fiecare.Nu recomand acest film.
shadowofnight pe 20 August 2010 00:36
...
Acest film este un dezastru total, modalitatea perfecta de a pierde o ora si jumatate de viata. Logica lipseste cu desavarsire, iar personajele sunt pur si simplu batute in cap. Actioneaza fara logica de la inceput pana la sfarsit. De obicei, cand esti intr-un spital (sau orice alta cladire) si vrei sa iesi, COBORI, nu urci. Dar spitalul din aceasta varza care se numeste Autopsy este oricum din alta lume, fiindca la cele 3 etaje ale sale are pe putin 15000 de sali si un personal format din doar 5 oameni. Desi e suficient, oricum cei 5 par sa fie prezenti peste tot in acelasi timp.

Daca nu ati auzit pana acum de filmul asta, exista un motiv. Plictiseala totala, ocazionale momente amuzante si confuzie; la asta va puteti astepta de la filmul asta. Daca va incumetati, desigur...

ivan_octavian pe 29 Mai 2017 22:11
DECE NU APAR SERVERELE,,,,SUNT PROBLEME DE UTILIZARE
NU FUNCTIONEAZA NIMIC...MU STIU CARE SUNT SERVERELE DE UTILIZARE
ValentinaV pe 18 August 2016 16:10
Un film cu mult sange si mate, trebuie sa ai un stomac tare sa te poti uita la el.
ornitoring pe 25 Ianuarie 2013 01:52
sadic
un film foarte bun are o doza mare de suspans,recomand e foarte horror la unele faze,dar mai mult thriller....
wwwwzzzyyx pe 04 Septembrie 2012 23:26
AuToPsY THE BEST
nu este la fel de bun ca the unborn(2009),dar este foart fain.in comparatie cu the human centipede care este tot film medical(la care te doare stomacul 1 saptamana dupa ce-l vezi)autopsy este genial.il recomand
DarthJE pe 29 August 2009 10:50
imi da senzatia de low budget dar merita vazut daca esti iubitor al genului.
In rest e simpatic filmul.

alexxutza123 pe 13 Septembrie 2009 15:04
Cand l-am vazut prima data chiar mi-a placut, iar finalul este unul bun.
In schimb cand l-am vizionat a doua oara(nu stiu de ce m-am uitat si a doua oara) mi s-a parut chiar slabut.Poate pt ca stiam la ce sa ma astept...

claudiu-daniel-lugoj pe 30 martie 2012 01:52
sincer nu stiu cum ai reusit sa te mai uiti o data la el,eu cu greu am vezistat pina la sfirsit,iar sa-l mai revad inca o data?never.
arnoldroland pe 19 aprilie 2012 21:19
nu stii ce-i film horror de calitate si muncit, cu adevarat, claudiu---` , tu adori hostel-urile....ooof, ce lumeee o.O