Păreri Arthur

(2011)

dc.deea pe 29 Iunie 2011 00:03
Mi-a placut prea mult filmul. Recunosc ca actorul nu prea il sufeream..dar au jucat prea bine..hellen mirren e o dulceata. Am ras cum n-am mai ras de mult,am plans,m-am bucurat. Recomand cu caldura:)
bogdanmate72 pe 13 aprilie 2021 16:29
Daca ti-a placut varianta aceasta, iti recomand originalul din 1981.
emy_sinaia pe 23 Iulie 2011 01:45
un film care la inceput pare sa fie de o prostie enervanta cu putina rabdare devine interesant trecand usor pe langa comedie si drama. nu-i nici o pierdere pt cine nu-l vede...
Cupidon_White pe 18 Februarie 2011 20:55
Cupidon_White pe 6 iulie 2011 01:09
mda destul de bun
Lucarelli pe 27 Iunie 2011 09:47
Pacat de varianta originala
Pacat de varianta originala a filmului, Russell Brand un actor care nu inspira nimic nici in acest film, ca si in Get him to the greek, avand un stil propriu de interpretare nerecomandat acestui stil de comedie.
mihaistoicescu pe 10 Decembrie 2011 03:11
Te deconecteaza, uiti de toate grijile... merita vazut
Octaz pe 05 Septembrie 2011 03:24
Ferm convins ca voi avea sa urmaresc un film catastrofal, chiar daca a fost recomandat de un prieten, am decis sa il vad totusi. Desi aveam impresia ca urmaresc o parodie a lui "The Dark Knight", in cele din urma m'am atasat de film si si nu m'am plictisit atat de rau (in ciuda faptului ca inca din primele minute m'am prins care va fi finalul). Nu ma declar dezamagit dar nici uluit, cred ca 5 este nota cea mai potrivita
Arthur – un remake care nu se prea cerea
[Titlu in limba romana: Arthur]

Regie: Jason Winer
An: 2011

Actori: Russell Brand, Helen Mirren, Jennifer Garner
Genul: comedie

M-am mirat foarte tare cand i-am vazut la Oscaruri pe Helen Mirren si Russell Brand prezentand un premiu si incercand niste glumite spontane. M-am gandit atunci: “Ce alaturare ciudata, oare cum le-a venit ideea?“. Abia ulterior am vazut trailer-ului acestui Arthur si apele s-au limpezit.
We shouldn’t get married… we have nothing in common
Arthur din 2011 este de fapt un remake destul ... citeşte

MirceaCeaTanara pe 11 August 2011 17:51
Nu e cel mai original film la care să te uiţi, din care să tragi concluzii, etc.
Dar e plăcut, are momente amuzante, plăcute-cel din gară şi pe Russel Brand. Actriţa care a jucat-o pe Naomi a fost drăguţă, iar per total e un film bunicel.

White.Lily pe 29 Iulie 2011 13:16
Pt. un film atat de lejer,Arthur este totusi o comedie chiar simpatica.
Russell Brand este spumos in rolul lui Arthur (desi nici eu nu sunt o fana a actorului,trebuie sa recunosc ca acesta nu a jucat deloc rau), Helen Mirren a fost la polul opus fata de personajul pe care l-a interpretat in The Queen.
Nu am vazut varianta originala din ’81 insa , varianta aceasta mi-a placut. Replici mai mult decat amuzante (cel putin faza in care se duce Arthur pentru prima data la AA si foarte simplu spune ca el nu vrea sa renunte la alcool definitiv ci ca doreste doar sa bea mai putin, mi s-a parut cat se poate de hilara), scene romantice si inedite (lasand la o parte idealismul, totusi, cine n-ar visa sa inchirieze doar pt el Central Station pt a putea cina intr-un décor feeric alaturi de persoana iubita?)
Mesajul filmului este cat se poate de optimist si mai ales tipic… citeşte

Ammelie pe 06 Iulie 2011 17:54
Arthur (2011)
Ma asteptam la mai putin, dar chiar a fost amuzant filmul. Helen Miren joaca bine in orice rol, iar Russell Brand a fost tolerabil. Morala exista si e evidenta, dar per total, un film ok. 6/10
Andreea998 pe 06 Iulie 2011 00:54
Mi-a placut foarte mult in plus Russell Brand la jucat foarte bine pe Arthur.
lorenne pe 05 Iulie 2011 16:48
La inceput pare usor stupid totul , de protagonist nu mai spun insa pe parcurs din spatele acestei povesti reiese drama impletita cu comedia avand ca rezultat cateva invataminte potrivite multora care se regasesc printre caractersiticile personajelor. E destul de bine punctat totul doar ca nu sunt multi cei care vor intelege ce se afla in spate chiar daca povestea e afisata in mod "contemporan".
Dana04 pe 03 Iulie 2011 11:06
Foarte fain filmul mi a placut la nebunie :X:X Russell Brand un actor de nota 10!!!
alexsovaiala pe 01 Iunie 2011 22:39
filmul este frumos si cu o povste interesanta
filul se poate gasi pe net in hd 7

pisicuta1 pe 23 Mai 2012 21:00
da
mi a placut este o comedie f buna!,
te prinde si are actori de exceptie!

cosmin_kedii pe 19 Martie 2012 13:52
Nu am văzut iniţial Arthur, dar îmi place Russell Brand, aşa că am dat acestui film o sansa. A fost amuzant şi distractiv.
pop.katy pe 06 Martie 2012 19:02
nu e chiar uau..este ok:D..poveste romantica care in viata de zi cu zi nu s-ar petrece asa..dar mi-a placut enorm cum a jucat Hellen Mirren:D
mtraianc pe 26 Noiembrie 2011 02:36
bunicel
intre comedie ,tragedie , veselie , betie , actori interpreteaza bine
tuci2andra pe 06 Septembrie 2011 21:18
un film care te deconecteaza si e foarte fain merita vazut!!!
NmpN pe 05 Iulie 2011 16:15
Un film bun cu faze amuzante. Am evitat sa ma uit dar pana la urma am decis sa il vad si nu regret deoarece mi-a placut . Il recomand !
smada94 pe 04 Iulie 2011 22:33
un film bunicel nu este cine stie ce .... sincer ma asteptam la mai mult
pot spune ca am zambit la cateva scene insa nu prea m-a amuzat prea mult aceasta comedie

Manusa pe 02 Iulie 2011 20:10
Un film frumos cu o poveste frumoasa. Chiar daca la inceput m-am plictisit, pe masura ce actiunea filmului inainta, a devenit mai interesant. Mi-a placut filmul precum si ideea lui. Merita vazut.
Tom-master pe 02 Iulie 2011 19:56
Arthur
Mie unul mi`a placut.Comedie cat cuprinde, un strop de drama, un final "ca`n filme".Russell, un actor bun,aduce putin cu Jack Sparrow la accent :)) insa e talentat.Astept mai mult de la el, alt gen de filme.
Da-Luck pe 28 Iunie 2011 21:42
Arthur
am vazut filmul si am ramas cu un gust placut si cu o ideea mai bine imprimata in suflet astfel ca bani nu pot cumpara tot
xerses pe 28 Iunie 2011 20:05
Sincer, mi-a placut mai mult varianta din 1981 cu Dudley Moore.
raulo31 pe 28 Iunie 2011 14:28
merita vazut
l-am vazut aseara, u film foarte bun are de toate genu de film la care te poti uita cu prietena sau cu prieteni
Bayard pe 25 Iunie 2011 15:53
Vad ca nu are data de lansare in Romania.... mai vine sau nu??? Cred ca i-au facut reclama in cinematografe vreo 3 luni, deja nu mai suportam trailerul si deodata brusc s-au oprit. Foarte ciudat
Beastmaster pe 05 Martie 2013 01:28
ma vad nevoit sa reamintesc unor destepti ca nu actorul principal a scris scenariul asa ca daca nu va plac glumele...chiar si numai pentru Helen Mirren si tot merita sa vedeti filmul...si pentru ca nu sint un senil cu cont de IMDB satul de viata si critic-wannabe ii dau un 8 stele.
tonymaestrul pe 31 August 2012 17:33
sincer sa fiu actorul nu prea ma atrage . L-am mai vazut si in comedia aia cu Get Him to the Greek si nu m-a impresionat . Glume destul de rasuflate si parca prea de copii mici. In mare filmul este bunicel dar nu extraordinar .
crisa_itgirl pe 24 Noiembrie 2011 15:37
Mi-a plăcut mult, foarte mult interpretarea. I-aş da un 8.5 dacă aş putea.
Nu e o comedie romantică, e o altfel de comedie. Aş spune combinată cu thriller dacă nu ar fi avut atâtea momente frumoase şi vesele.

CmrsCristina pe 01 Noiembrie 2011 14:15
Sincer m-a plictisit ingrozitor, abia asteptam sa se termine.
alex_il_fenomeno pe 21 Septembrie 2011 18:00
a fost destul de reusit , si pot spune ca este printre putinele remake-uri reusite in adevaratul sens al cuvantului ! abordand celebra poveste , dar cu o distributie impresionanta (Russell Brand, Helen Mirren, Greta Gerwig) , cu care era si greu de crezut ca s-ar realiza un esec , aceasta comedie este plina de glume reusite , intamplari amuzante si incurcaturi uimitoare ! il recomand cu mare placere !
jony_10 pe 02 Septembrie 2011 18:20
foarte bun
Mi-a placut mult filmul inca o lectie de viata din care invatam ca banii nu sunt totul DAR mai ales ca fara bani nu se poate...trebuie vazut!!!
Anysya pe 09 Iulie 2011 18:38
Filmul este extrem de slab, replici puerile, R Brand nu joaca natural, forteaza rolul pt a da impresia de comedie... nu a putut urmari decat 10 minute, nu-l recomand iubitorilor de filme inteligente pt a nu-si pierde vremea...
spellbound pe 06 Iulie 2011 03:17
uitati-va cu incredere
un film placut care te face sa razi,pe urma sa plangi,dupa care sa incepi sa zambesti din nou
Sorin87 pe 02 Iulie 2011 09:20
Arthur
Foarte tare filmul. Russell Brand face acelasi rol dement ca in "Get him to the Greek". Replici inteligente cat cuprinde si scene haioase. Razi de la inceput la final. Un film care il recomand cu caldura si va va amuza copios.
Bârfitoarea.ro pe 06 Aprilie 2011 23:10
Premiera mondiala “Arthur”
Ziegfeld Theatre din New York a gazduit ieri seara premiera mondiala a comediei “Arthur”, remake al peliculei cu acelasi nume din 1981. De la eveniment nu putea lipsi protagonistul productie, actorul britanic Russell Brand, starul pozand indelung pe covorul rosu… Citeste in continuare citeşte