Păreri 6 Below

(2017)

6 Below

xerses pe 19 Octombrie 2017 22:11
Impresionanta poveste de viata; un film care merita urmarit pentru cei care nu renunta la lupta.
lucian_sli pe 11 Noiembrie 2017 18:29
Foarte frumos fimul,ceva din care poti invata si il recomand cu incredere.Filmul nu este pentru toata lumea.
marly_golden_ritriver pe 01 Ianuarie 2018 17:12
capodopera
A fost frumos filmul si are un sfarsit inspirational.
lavara_laiarna pe 19 Noiembrie 2017 19:40
..un film destul de sensibil despre un tip ce s-a pierdut și a pierdut aproape totul,dar care cu destulă durere și suferință constrâns de situația în care a ajuns vrea și reușește să mai salveze ceva din el și viața lui.
emy_sinaia pe 21 Februarie 2018 18:18
Din seria de filme sub zero grade face parte si aceasta drama care sa recunoastem este cam trasa de par, un om neputand rezista sub nicio forma 8 zile afara in zapada...Peisajele filmate sunt superbe.
MiereaNeagra pe 27 iulie 2018 01:37
Noroc ca in realitate el chiar a supravietuit. Spune-i miracol, spune-i antrenament, consider-o minciuna - irelevant. In fapt el cgiar a supraietuit.
margott pe 04 Februarie 2018 20:55
Din categoria "filmelor inspirationale', desi n-am gasit nimic inspirational in povestea de viata a lui Eric. Faptul ca te zbati sa scapi dintr-o situatie care-ti pune viata in pericol n-are nimic inspirational, mi se pare perfect normal sa nu abandonezi lupta cu natura, cu viata si sa nu renunti la speranta. De altfel, omul si-a facut-o cu mana lui si a avut noroc cu carul, faptul c-a supravietuit 8 zile pe munte se datoreaza probabil si conditiei lui de sportiv, instinctului de supravietuire si nu in ultimul rand, sansei. A primit o a doua sansa, dupa ce a cam terfelit-o pe prima. Puteau fi drogurile, putea fi un accident de masina sau de snowboard pe muntele ala inghetat, lupii din padure, hipotermia sau inanitia. Dar uite c-a avut noroc si a trait sa ne spuna povestea lui de viata. E buna si incapatanarea la ceva, cand e vorba de a te incapatana sa traiesti. Desigur, a platit si un… citeşte
serban_ionescu pe 15 Noiembrie 2017 19:57
Un film bun (nota 7 si 7stele), inspirat dintr-un caz real.
Desi realizarea strict artistica a acestui film este in ansamblul ei una mai mult decat buna, apropiindu-se mai mult de calificativul "foarte bun" de nota 8 si 8 stele, si depasindu-l clar pe cel DOAR de "bun", de nota 7, totusi, personal consider ca realizatorii acestui film au introdus dupa parerea mea personala o serie de elemente exagerate si deci nu tocmai strict conforme cu realitatea obiectiva in care au decurs cu adevarat lucrurile vis-a-vis de prezentarea REALA a acestui caz. Spun asta deoarece consider ca este practic medical-stiintific, conform cunostintelor actuale IMPOSIBIL ca un om care timp de 8 zile a fost obligat de imprejurari sa traiasca intr-un mediu profund hibernal montan la o temperatura diurna continua in jur de -10 grade Celsius si de -15-20 de grade Celsius in timpul noptii, inconjurat permanent de un strat de zapada foarte gros, deplasandu-se permanent zi… citeşte