Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Jun 2009, 07:18   #1
Paic
Novice
 
Paic
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3
Exclamation 2 titluri de filme

Salut. Am nevoie de ajutor in identificarea a 2 filme vazute acum ceva vreme pe HBO. Ambele sunt comedii:
1. film american, un tip si 2 "roboti" intr o sala de cinema se uita la un film alb negru, cu actiunea prin '50 si comenteaza despre actiunea acestuia cu foarte mult umor.

2. film englezesc, cu 2 barbati ce cumpara un hotel pe malul marii si incearca sa l puna pe picioare, numai ca acesta se afla langa o centrala nucleara.

Cam atat Ambele au fost difuzate pe HBO, daca ajuta.

Multumesc.
Paic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2009, 10:07   #2
lucas
Novice
 
lucas
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 1
sal

stie careva unde pot sagasesc si eu infernul din pacific ? ca eu m+am plictist sa tot il caut este un film mai vechi
lucas is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2009, 10:10   #3
Paic
Novice
 
Paic
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3
Da, corect acesta este filmul. Multumesc

In legatura cu primul: mai toata actiunea filmului se petrece in aceasta sala de cinema cu cei trei care comenteaza filmul. Era o faza in filmul acela cu hartia lucioasa...cand cei din film incercau sa afle ce este si isi dadeau cu parerea ca fiind cine stie ce material necunoscut, iar unul din "roboti" are o replica ceva de genul: "Nu, geniule, este hartie"

Practic te uiti la filmul vazut de cei trei, dar cu comentariile lor. In afara de faptul ca cei trei se uita la acest film, filmul propriu zis nu prea are actiune...
Paic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2009, 19:19   #4
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Originally Posted by DJStefy:
am si yo un film la care nu.i stiu titlul
este vorba de un tip cu bani la greu care il angajeaza pe unu' ca vada dc il inseala nevasta,tipul ala se culca cu ea ( este o faza pe un dulap cand cad toate farfuriile cand o arde pe aia) apoi ii spune sotului ca nu s.a intamplat nimic sa stea linistit,asta vede totul pe o caseta si il bate pe ala pana recunoaste ca aia nu i.a fost fidela apoi parca vrea sa.l si omoare......cam atat

ms frumos
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2009, 19:32   #5
capodecina
Senior
 
capodecina
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 129
Originally Posted by DJStefy:
am si yo un film la care nu.i stiu titlul
este vorba de un tip cu bani la greu care il angajeaza pe unu' ca vada dc il inseala nevasta,tipul ala se culca cu ea ( este o faza pe un dulap cand cad toate farfuriile cand o arde pe aia) apoi ii spune sotului ca nu s.a intamplat nimic sa stea linistit,asta vede totul pe o caseta si il bate pe ala pana recunoaste ca aia nu i.a fost fidela apoi parca vrea sa.l si omoare......cam atat

ms frumos

Am si eu vreo 7 post-uri pe forumul asta, dar cred ca unii... ar trebui sterilizati. E o metoda prea drastica?
capodecina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2009, 20:15   #6
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Aia a lu ala?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2009, 15:47   #7
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
e vorba de http://www.imdb.com/title/tt0117128/

da' sa incerci si serialul.


Originally Posted by Paic:
In legatura cu primul: mai toata actiunea filmului se petrece in aceasta sala de cinema cu cei trei care comenteaza filmul. Era o faza in filmul acela cu hartia lucioasa...cand cei din film incercau sa afle ce este si isi dadeau cu parerea ca fiind cine stie ce material necunoscut, iar unul din "roboti" are o replica ceva de genul: "Nu, geniule, este hartie"

Practic te uiti la filmul vazut de cei trei, dar cu comentariile lor. In afara de faptul ca cei trei se uita la acest film, filmul propriu zis nu prea are actiune...
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2009, 18:05   #8
Paic
Novice
 
Paic
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 3
Da, in sfarsit

Asta este filmul. Multumesc frumos amandurora.

Am sa caut si serialul.
Paic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells