Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 30 Nov 2011, 22:33   #1
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Cowboys & Aliens

1213124124

Last edited by danonino : 16 Mar 2012 at 00:39.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2011, 03:48   #2
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Filmul asta e atat de prost incat mi-e rusine sa comentez despre el dar o fac si zic ca e ssssssugativa.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2011, 13:22   #3
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by rifa:
Filmul asta e atat de prost incat mi-e rusine sa comentez despre el dar o fac si zic ca e ssssssugativa.

Exagerezi,evident.Cel mai bine il descrie James Berardinelli in cronica sa:
Cowboys & Aliens is a mashup of a mediocre Western and a mediocre science fiction story. The resulting film is far better than the sum of its two seemingly disparate parts.
Buba cea mai mare a filmului e ca nu se ridica la asteptarile care le insinueaza tilul "Cowboys and aliens" si ca nu reuseste sa creeze o simbioza intre cele 2 genuri.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2011, 19:28   #4
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Hai sa fim seriosi:

Jon Favreu + un scenariu cu cowboys si alienii = comedie de zile mari!!!!
Dar nu s-a intamplat. Au abordat atat de serios subiectul incat s-a nascut comicul involuntar. Ce-o fi fost in capul unor insi precum Ron Howard, Steven Spielberg, Jon Favreau sau al lui Matthew Libatique cand s-au bagat la asa ceva? Adica sunt 4 si sunt foarte buni, dar a iesit chestia asta care nu'i nici funny, nici serioasa, nici antrenanta, nici interesanta, nici de retinut, ci probabil un rebut, jucat mediocru de niste actori care stiu sa fie si mediocri nu numai de Oscar. Dezamagitor!

Imi place ca la aparitia alienilor, oamenii recte vacarii nu raman si ei surprinsi sau ceva de genul, ori sa se sperie, sa fuga care incotro, nu tata, scot pistoalele si pustile alea obosite si tine'te paintball cu monstrii...Bravos, dom'le!
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2011, 09:30   #5
Qube86
Senior
 
Qube86
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 137
Destul de entertaining...Un film de popcorn cu o idee ceva mai originala...Jon Favreau, a facut o treaba bunicica...Povestea, mi s-a parut putin cam trasa de par...O mana de tarani (chipurile cowboy) cu niste puscoace, niste indieni cu cateva sulite si sageti si Daniel Craig in rol de Ben10, reusesc sa infranga o rasa de extraterestrii evoluati fara sa se zbata prea tare...Din start povestea pare imposibila si ridicola in unele puncte dar modul in care este transpusa te face sa o urmaresti...Cred ca la un moment dat nici ei n-au mai stiut ce au vrut initial sa faca sau cel putin asta e senzatia pe care mi-a impartasit-o acest film...Oricum, ideea era interesanta, pacat ca nu a fost realizata mai bine...Totusi nu m-a plictisit si asta e un plus...Eu zic ca merita o vizionare...
Qube86 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells