Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Oct 2004, 16:39   #1061
Pinky
Guru
 
Pinky
 
Join Date: Jun 2004
Location: Heartbreak Hotel
Posts: 380
Nu se stie inca.
Daca zvonul s-ar adeveri, Adrian ar pierde nu mai putin de 14,1 milioane de euro. Din acestia 300.000 sunt banii de la Adidas. De asemenea, Pepsi ar putea rezilia contractul de 1,5 milioane euro pe care el il semnase pe doi ani, cu drept de prelungire pe inca doi. De asemenea, Mutu ar putea fi licentiat de clubul sau, cu care mai are un contract valabil pentru trei ani si jumatate. Astfel el ar pierde salariul, adica trei milioane de euro pe sezon.
__________________
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game."
Pinky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2004, 19:32   #1062
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Contractul lui Mutu cu Adidas este in valoare de 1,2 euro, din cate stiu eu...
In cazul in care testul B va iesi si el pozitiv ( in 99% din cazuri asa se intampla) atunci Mutu va avea o suspendare de minim 6 luni pana la 2 ani
Fostul porar al lui Chelsea, Mark Bosnich a fost prins in 2003 dopat cu cocaina si a fost suspendat 9 luni, deci cred ca si Mutu va avea parte de o suspendare in genul lui Bosnich
Daca va fii gasit pozitiv, Chelsea poate sa ii rezilieze contractul, ceea ce asteptau de multa vreme, iar Pepsi vor face si ei acelasi lucru, deja Chelsea a scos tricoul cu Mutu de la vanzare, deci a cumparat asa ceva, putem spune ca are un tricou "de colectzie"
Dupa ce isi va ispasi pedeapsa, va fii mai greu pt el sa fie achizitzionat de alta echipa de top, nimeni nu vrea "drogatzi" (vezi cazul Maradona) si cariera lui o va lua in jos...si totusi dupa catziva ani de lipsa de pe gazonul de joc, nu va mai avea niciodata aceiasi forma care l-a consacrat
__________________
SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI (ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)!
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2004, 19:45   #1063
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
stai linistit ca-si gaseste el unde sa joace... mai sunt si cluburi din alea in arabia saudita sau emiratele unite, care il vor lua si dopat...
asa ca nu zic sa incepem deja sa-i plangem de mila, pentru ca in fotbal totul este posibil
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2004, 19:55   #1064
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
imi spune cineva, poate Ionutz care mananca fotbal pe paine, cine e personaju' din fotbalul romanesc care a spus presei ca locuieste in blocnotes? nu i-am retinut numele, dar am retinut "povestea", pt ca am ras cu pofta. mai joaca "animalutza" asta pe undeva? e cumva militzian?

Real Madrid - Dinamo Kiev: 3-1
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2004, 20:35   #1065
Pinky
Guru
 
Pinky
 
Join Date: Jun 2004
Location: Heartbreak Hotel
Posts: 380
Originally Posted by herbert:
imi spune cineva, poate Ionutz care mananca fotbal pe paine, cine e personaju' din fotbalul romanesc care a spus presei ca locuieste in blocnotes? nu i-am retinut numele, dar am retinut "povestea", pt ca am ras cu pofta. mai joaca "animalutza" asta pe undeva? e cumva militzian?

Personajul e Claudiu Raducan. Cand facea declaratiile astea era la Steaua, acum nu stiu unde a ajuns dupa ce l-au vandut. Mai spunea si ca a auzit de la colegi ca au iaht si el credea ca e marca de masina
__________________
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game."
Pinky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2004, 20:29   #1066
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Ionutz55:
Mutu a recunoscut ca s-a dopat , sincer imi pare rau pt el...
Mutu - Game Over
Adidas si Pepsi au anuntzat ca vor rezilia contractele cu Mutu, daca tot ce s-a anuntzat pana acum va fii oficial, repet Mutu a recunoscut ca s-a dopat pt a primi o pedeapsa mai mica...

Stati calmi ca nu moare el in alea 6 luni in care va sta pe banca... In cel mai rau caz isi vinde iahtu si masinuta. Juve din ce am inteles il mai vrea chiar si acu dupa scandalul asta.. sigur conditia ar fi sa nu fie suspendat. Alte variante ar fi Shahtior sau chiar sa ramana la Chealsea.. care l-ar vrea in continuare la echipa, insa cu un salariu de 20 de mii de euro pe sapt...


In alta ordin de idei... in cateva minute incpee marele meci al serii din cl Milan vs Barca (fav mea... :love: ). La ce echi[pa are barca anul asta ar fi pacat sa nu ia titlu, cupa si cl-ul anul asta!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2004, 20:42   #1067
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Mutu ar putea sa fie suspendat pana in 6 luni sau chiar deloc, nu intre 6 luni si 2 ani, in ultimul caz primea minim 1 an, deoarece se supune la un program de reabilitare, care consta in vizita la psiholog timp de o ora in fiecare zi. Este bine sa isi bage mintzile in cap, acum, indiferent ca va fii suspendat 1 luna sau 6, deoarce Juve si At. Madrid inca il mai doresc, ar fii pacat sa isi rateze cariera dintr-o tampenie...
Eu consider ca si Mourihno are partea lui de vina in acest scandal, deoarece daca il folosea pe Mutu in teren acesta nu ar mai fii fost preocupat de alte actzivitatzi extra-sportive.

Un articol din Prosport

Mutu in cursul zilei de azi a fost in vizita la un psihiatru, inainte de a pleca la Roma. Aceasta vizita, se pare ca este inceputul procesului de reabilitare a jucatorului, ceea ce ii va aduce si o pedeapsa mai usor de suportat din partea FA. Daca se tine de cuvant si urmeaza pas cu pas procesul, atacantul nationalei ar putea primi doar pana la 6 luni de suspendare, maximum, dar presa britanica recunoaste ca ar putea primi o pedeapsa mult mai mica.

"Victor Becali a declarat: "Adrian va icepe un program de consiliere psihologica in Londra, probabil de vineri. Acest program va consta in vizite de o ora pe zi. El a inteles ce i s-a intamplat si este foarte cooperativ. Astazi se pare ca si-a revenit la normal, dupa aceste cateva zile de cosmar".

Se pare ca Juventus si Atletico Madrid isi mentin interesul pentru Adrian si sunt foarte atente la evenimentele petrecute in Londra. "


In privintza meciului de ieri am fost dezamagit de prestatzia lui Real, iar astazi pronsticul meu este MIlan - Barcelona 2-1
__________________
SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI (ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)!
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2004, 20:47   #1068
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Bate barca cu vreo 2 goluri avans... Milanul numai e milanul de acu 2 ani... Ai ca m-am dus la meci... Forumeala palcuta pe aici!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2004, 11:29   #1069
jackpot
Guru
 
jackpot
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 390
Sincer imi pare rau de Mutu. Ce data a "prizat" un pic. A vrut sa vada si el cum e. Si ce daca nu a oprit in fata lui "Garcea" pe strazile Bucurestiului?
Mai stiu un pilot de Formula 1 caruia i s-a luat permisul pt. ca circula pe strzile Parisului cu 300 la ora. Sper sa nu se descurajeze de tot rahatul!
__________________
"Adevarul sufera, daca e analizat prea mult".
jackpot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2004, 18:25   #1070
M_olecula
Guru
 
M_olecula
 
Join Date: Jun 2004
Location: Bucuresti
Posts: 351
toti vorbiti de mutu acum cand steaua a mai "spalat" imaginea fotbalului romanesc , nici nu apreciati !!
M_olecula is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2004, 21:25   #1071
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by jackpot:
Sincer imi pare rau de Mutu. Ce data a "prizat" un pic. A vrut sa vada si el cum e.
Imi place declaratia lui finala: "Am luat droguri ca sa-mi imbunatatesc performantele sexuale!" :lol: :lol: :lol: E de rasu' curcilor... Bine ca a avut ieri Steaua noroc si, poate, cu inca putin, se califica mai departe si uita lumea de Mutu...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 14:27   #1072
Pinky
Guru
 
Pinky
 
Join Date: Jun 2004
Location: Heartbreak Hotel
Posts: 380
Rapid - Dinamo: 2-1
__________________
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game."
Pinky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 16:49   #1073
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
@Pinky...... best avatar in the world....
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 19:32   #1074
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Pinky:
Rapid - Dinamo: 2-1

Imi placa ca la final borcea si badea.. cica... gata numai avem sanse la titlu, am jucat prost... si pana acuma.. "avem sanse la meci...", "luam titlu", "ne revenim" - declaratii dastea lacrimogene... Vai de capu vostru de conducatori...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 19:55   #1075
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Daca bateau Rapidul aveau ceva sanse, dar asa nu cred...are dreptate conducerea lui Dinamo, in privintza sanselor la castigarea titlului
Dar nici o problema, vor ajunge anul viitor in Cupa Uefa prin Cupa Romaniei, pe care o vom castiga
__________________
SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI (ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)!
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2004, 20:04   #1076
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Ionutz55:
Dar nici o problema, vo ajunge anul viitor in Cupa Uefa prin Cupa Romaniei, pe care o vom castiga

Ehh aia intra in cont la noi, ca e traditie deja in ultimii ani... Acu ca avem si 2 echipe.. sa vedem ce face si dinamo 2 miercuri... Si noroc cu steaua ca face puncte pt noi anu asta.. cum zicea tot cineva din conducerea lui dinamo, parca borcea!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2004, 21:59   #1077
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
se stie ce pedeapsa a primit mutu?
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2004, 22:19   #1078
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Sméagol-Gollum:
se stie ce pedeapsa a primit mutu?

doi ani suspendare, tratament specializat (minim 6 luni) de dezintoxicare, ruperea cerceilor, arderea tatuajelor, o bataitza cu nuiaua administrata de fosta lui sotie, apoi calugarirea... nu prizati, baietzi!
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2004, 23:11   #1079
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Originally Posted by herbert:
Originally Posted by Sméagol-Gollum:
se stie ce pedeapsa a primit mutu?

doi ani suspendare, tratament specializat (minim 6 luni) de dezintoxicare, ruperea cerceilor, arderea tatuajelor, o bataitza cu nuiaua administrata de fosta lui sotie, apoi calugarirea... nu prizati, baietzi!

doar atat??
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2004, 23:46   #1080
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
PE MUTU IL DOARE IN CUR DE VOI . Asa ca nu va mai agitati , in 1- 2 luni nici nu o sa se mai discute de "cazul mutu", o sa se trasfere in cel mai rau caz, o sa ia un aer de spasit pe la tv si gata.
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells