Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 May 2009, 13:33   #981
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
"Forumul / The Forum" - (comedie, educativ, psihologic, actiune, horror, thriller; IC:18).
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 May 2009, 21:36   #982
demmonika
Novice
 
demmonika
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 5
Question hello

cine imi zice si mie cum imi bag filmele favorite ca nu pot sa-mi dau seama unde trebuie sa dau
demmonika is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2009, 18:26   #983
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Duminica Orbului.
Marele dezastru national din 1990.
Legiferarea (dar nu si legitimarea) puterii iliesciene.
Sfârsitul scurtei iluzii de cinci luni, de dupä 22 Decembrie 1989.
Am fost membru al unei comisii electorale (reprezentant P.N.T.C.D.). La noi, rezultatele aveau o proportionalitate mai rezonabilä - dar vedeam cum veneau partialele din tarä, si eram distrusi... Momente de cosmar care m-au marcat definitiv.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2009, 02:20   #984
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Sf Imparati Constantin si Elena. Va aduceti aminte?


PS. La multi ani, mama.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2009, 10:46   #985
bre
Guru
 
bre
 
Join Date: Aug 2008
Location: dans la rue
Posts: 702
avem vreo elena sau vreun costel pe aici?
__________________
breeee....
bre is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2009, 11:14   #986
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
ce i-aţi făcut CineMagiei mele iubite?

văd numa'negru-n faţa ochişorilor, şi până se încarcă o pagină pot ajunge lejer la sediul CineMagiei şi să dau oral postarea!

(vrui să-i înjur pe cei de la Romtelecom, dar la 5,44 Mbps din 6, cât plătesc, chiar nu am de ce)

PS: Acum să nu-mi ziceţi că e de la GoogleChrome, că nu există browser mai vioi!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2009, 13:40   #987
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Ce va luati in avion?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2009, 13:53   #988
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
O noapte alba inainte de a ma sui in avion.Ca sa pot dormi pana ajunge inapoi pe pamant.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2009, 14:14   #989
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Eu, de obicei, o fata.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2009, 14:16   #990
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Noaptea sau in avion ? Hehe.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2009, 14:18   #991
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
hehe, si-una si-alta. Dar de obicei in avion.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2009, 19:31   #992
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

ce le place puştilor de 10-11 ani?! sau ce joc pe PC să-i cumpăr lui Radu?!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2009, 22:25   #993
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
CounterStrike.
Sau mai asteaptä un pic, cä-n iunie iese Sims 3.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 May 2009, 22:57   #994
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Gta IV .Asta le place,desi are un nivel ridicat de violenta...tu iti cunosti copilul,asa ca tu stii daca ii face fata .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2009, 11:22   #995
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by buticut:
Gta IV .Asta le place,desi are un nivel ridicat de violenta...tu iti cunosti copilul,asa ca tu stii daca ii face fata .

... eh, din păcate nu e copilul meu. personal nu sunt de-acord cu jocurile pe PC. Radu e băiatul unei foste colege; ieri ne-am întâlnit, din întâmplare în oraş, tot ieri puştiul a împlinit 10 ani. am discutat despre Internet şi jocuri pe PC, din păcate n-am reţinut nici un titlu.

@Pitbull - mulţumesc.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2009, 20:02   #996
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
We are here to serve.
Dacä vrei non-violentä, Sims 3 de care ti-am spus is the solution. Simulator de viatä, nice & decent.
(Sä-mi dai e-mail-ul pustiului, sä-i trimit niste ponturi; în Sims 1 sunt doctor, iar în Sims 2... ää... asistent sau preparator... Mä voi califica si-n Sims 3!)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2009, 22:09   #997
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Suntem un copiluţ sărăcuţ, deci n-avem internet. cred că o să merg pe mâna ta şi o să aleg SIMS.

(ce chestie, am uitat să mă uit la "Pescuit Sportiv"! data viitoare am să-mi trec filmele pe care vreau să văd în Outlook. )
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2009, 10:46   #998
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Question

vreau şi eu să ştiu ce înseamnă juriu ecumenic, cine i-a inventat, şi ce legătură au ei cu lumea filmului?!

am dat un Google însă nu am găsit ce mă interesa.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2009, 11:05   #999
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Exclamation şi pentru că nu ştiu unde

să mai scriu, ca să nu-mi fie mutate şi/sau şterse şi editate postările de către cei care nu au altceva mai bun de făcut, vreau să mai adaug că modul în care criticul american de film, Roger Ebert, continuă să-şi trăiască viaţa, ieşind în plublic, vizionând filme în sălile de cinema e absolut de admirat, el face parte, din păcate, din evoluţia noastră ca oameni. iniţial am vrut să scriu devenire, după care am realizat că boala e anularea devenirii. învăţam încă din copilărie că frumuseţea fizică nu este un merit personal, şi vai de cei ce ne iubesc pentru ceea ce ne aparţine cel mai puţin! eu zic că ar fi cel puţin mai util, dacă nu uman, să ne uităm mai atent în sufletul şi în mintea acelui om, acolo aşteaptă să fie descoperită frumuseţea pe care nimeni şi nimic nu o poate întina sau şterge. (e genul acela de frumuseţe care sporeşte cu înaintarea în vârstă - cel după care mor io)
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2009, 11:25   #1000
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
1) In ce context ai gäsit formularea "Juriu ecumenic"? E stranie, într-advär, mä face curios si pe mine.
2) Good news: mesajele tale sunt mutate/editate/sterse dupä criterii prioritare (adicä: noi, cei care ti le administräm, avem si lucruri mai bune de fäcut, si le facem; abia dupä aceea, în mäsura în care timpul ne-o permite, mutäm/editäm/stergem si mesajele tale). So, enjoy and rejoyce: mutarea/editarea/stergerea mesajelor tale se face responsabil si reciproc-avantajos, nu discretionar si/sau abuziv.
3) Comentariul täu despre Ebert e interesant - si, ca de obicei, off-topic: nu contine o întrebare (iar acest topic se intituleazä "Aici puteti intreba orice va trazneste..."), si se referä la un critic de film (iar titlul topicului continuä prin a preciza, în parantezä: "nu despre film"). Sfatul meu: reia-ti mesajul si deschide cu el un topic "Robert Ebert", la "Film în general". Sau, lasä-l asa cum e, si-l va muta acolo un moderator, stergând din el (edit-out) si introducerea lejer abulicä.
Concluzie: îmi cer iertare pentru cä, în trecut, am încercat sä-ti impun abuziv anumite rigori inadecvate personalitätii tale. Faptul cä esti distratä, neatentä, adesea pe lângä subiect (read: "off-topic"), rästurnicätor-valoricä (faci din moral imoral, din drept strâmb, din alb negru si din crocobaur matabazbâzä), si fermecätor haoticä, defineste inefabilul personalitätii tale - o spun cu mâna pe cord, eu însumi fiind un boem empatic cu aceste delicii. Deci, retractez si precizez: e bine cä esti astfel, te întelegem si te iubim asa cum esti, si ne asumäm cu devotament sarcina de a aplica necesarele corectii asupra mesajelor tale, fäcând uz de prerogativele moderatoricesti: move, edit, delete.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:49.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells