Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Sep 2010, 09:18   #161
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Lino 18 septembrie 21:21 - de la topicul Cel mai nesuferit actor

Robert de Nira
Al Pocina
Johny Deep
Ii urasc pe astia pentru ca se dau prea mari frate , sunt ei acolo sus mari si tari cand de fapt nu au nici o treaba cu actoria . Spre exemplu Oreste l-ar lua oricand pe Johnny Depp asta la actorie , iar Oreste are si studii de regie spre exemplu , pe cand Dep asta nu stie nik frate, ce stie asta , sa se babardeasca cu dracu in a 9-a Poarta si gata e mare shmekerash? . Roberto de Niro e varza si el . Cel mai bun rol al sau e Nasul la psihiatru , acolo unde il interpreteaza pe Radu Moraru. Iar Porcino asta numai tzipa tot timpu , atat stie omu'.

Is schizofrenic , nu luati prea in serios ce zic
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 13:50   #162
Catt
Novice
 
Catt
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 20
Şi ce este de făcut?
Catt is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 14:16   #163
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
bogdan M pe 18 Aprilie 2008 16:16
fratilor filmu asta merita 200000 de stele nu 5 ca actorii sunt tari povestea e tare filmu e facut marfa morala e beton si gagicile bestiale.Elisha joaca grozav stiu ca sunt deja penibil dar si eu m-am indragostit de ea.as vrea sa dau de ea daca0 e posibil si daca cineva stie cum sa imi zica si mie va rog.adresa mea de e mail e bonye_bon@yahoo.com multumesc mult

http://www.cinemagia.ro/filme/the-gi...n-vecini-8300/

robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2010, 19:17   #164
rrs85
Cinemagia's Wine Lover
 
rrs85
 
Join Date: Mar 2009
Location: Somewhere beetwen wines and movies...
Posts: 1,468
Send a message via Yahoo to rrs85
rozbonbon pe 22 Septembrie 2010 16:56
"Nu pot spune ca e cel mai "tare" film, dar parca nu-mi convine nici sa zic ca nu e cel mai TARE...
E DEOSEBIT, e captivant, ...si te atrage pt. ca poti sa fii orice fel de drogat, poti sa fii ce fel de avocat vrei, nu ai cum sa nu te regasesti in personalitatea celor interpretati, cu atata... nosnsoalanta, de Johnny Depp si Benicio Del Toro."
__________________
De junghi să aivă parte şi de lance, de bâtă noduroasă şi de spată,
De paloş zdravăn, de cârlig de cange, de ghiont cu ghioagă-n ghinturi fericată,
De suliţă călită, de săgeată, de furcă, de ţapină, de baltag,
De furi pândind la coturi de drumeag
Să-i hăcuie, să-i jefuie de pungă, să-i spintece, în inimi să-i împungă.
La beregăţi să-i sângere puţin; în beciuri de Ghehenă să ajungă,
Crâşmarii care toarnă apă-n vin !
rrs85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2010, 21:07   #165
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Eu nu inteleg cum iti poti lasa adresa de email intr-un comentariu pe care il poate vedea oricine.
Si mai ales intr-un asemenea context.

Sa nu fiu off:

bogdi.c pe 07 Septembrie 2010 23:07
genova orasul de aur
Oraşul italian Genova îi schimbă pe toţi trei u ce oras fascinant
Joe, un bărbat văduv, saracu de el
o sa vad filmul cu orice pret
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Sep 2010, 22:59   #166
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Quote:
Joe, un bărbat văduv, saracu de el
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2010, 00:03   #167
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
))))
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2010, 02:36   #168
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
c.ghevara pe 08 August 2010 12:39
Parodie sau prostie?
Nu e clar dacă pe regizor atâta îl duce capul, sau se distrează pe seama spectatorilor. Pare că a fost invidios pe succesul lui "Leon" şi a încercat să copieze. Planta lui Leon - porumbeii lui Ghost Dog, salvat-iniţiat de mafiot, care îi dă şi de lucru, dar îl şi trădează pe erou, eroul oscilează între salvarea sa şi recunoştinţă, hitman-ul superprofi e un sensibil, Leon e analfabet şi e învăţat de copilă - Ghost Dog e citit, şi discută despre cărţi cu un copil etc, etc. Leon are reguli profesionale ferme şi cod al onoarei (ni femme, ni enfant), Ghost Dog plusează şi se conduce după principii de-ale samurailor. Afro-american, samurai, salvat de mafiot italian, lucrând pentru mafia italiană - şi alte enormităţi. La prima vedere, pare o parodie a lui Leon. "Conversaţia" lu Ghost cu vânzătorul de îngheţată (fiecare pe limba lui, necunoscută celuilalt) ar putea fi un indiciu pentru parodie, dar mă tem că filmul e doar prostie.

Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2010, 08:23   #169
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
"Resident Evil: Afterlife":
http://www.cinemagia.ro/forum/showth...25#post1544125
Originally Posted by WyzarD:
Salve ........

Doamneee !!!....Pitbull...si primesti pct. ptr comentariul acela ?.........Filmul este strict ..." Gen"......Oare dupa acel comentariu stau si ma gandesc .....?????...sti sa regizezi un clip de 10 sec ?.......am intrat sa vad pareri despre film si sa comentam ,sa conversam ......dar ..brrrrr...


"Nu ai cu cine "................
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2010, 11:30   #170
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
tontonel pe 26 septembrie 2010 14:01
si eu cred ca dl Muntean e mult supraevaluat. o fi bun pt. Ro, dar in comparatie cu (sa zicem) fratii bulgari sau sarbi e la ... o mica-mare distanta. e normal insa pentru un regizor care e obisnuit sa faca reclame. din pacate vrea si o recunoastere a talentelor; here I'm sorry my friend Raducu, nu prea ezista (de talente e vorba). sorry.
http://www.cinemagia.ro/stiri/cronic...craciun-16431/
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2010, 14:46   #171
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Disciple:
c.ghevara pe 08 August 2010 12:39
Parodie sau prostie?

Credeam ca aici ar trebui sa apara doar comentariile care n-au nici cap, nici coada, nu care sunt in dezacord cu opiniile tale .

Originally Posted by rrs85:
rozbonbon pe 22 Septembrie 2010 16:56
nu ai cum sa nu te regasesti in personalitatea celor interpretati

This is scary!

Quote:
kryser pe 23 septembrie 2010 20:10 - Piranha 3D
sooper tare filmul...dar se termina foarte nashpa la sfarsyt pana in 2012 pana apare partea a 2
..:X

__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 29 Sep 2010 at 17:49.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2010, 02:56   #172
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
This for real? O_O

Barbaru pe 30 septembrie 2010 19:11
un film despe nimic si atit , ce ma intereseaza pe mine practici sexuale sadomasatasu. stim ca dereglatii sunt destui . filmele astea sunt mai mult pentru nebuni sa imi spuna mie cineva ca ii place sa vada si sa revada Cannibal Holocaust il vezi o data si dupa aia nu maii vrei sa vezi asa ceva . in loc sa faca ceva un SF o comedie ori ca e simpatic un film de dragoste face filme care sa le dea la nebuni apa la moara . pacat de bani investiti facea si e un parc de joaca pentru copii ceva ori ii cheltuia cu femei.
http://www.cinemagia.ro/stiri/proiec...der-man-16544/
Ma rog as putea sa bolduiesc cu totul.

Apoi:
Barbaru
a scris despre The Expendables / Eroi de sacrificiu.

super

deci daca anul asta am avut o gramada de dezamagiri in materie e filme trebuie sa spun ca stalona ma uimit inca o data. filmul e super tava sincer e aproape de perfect ,nimica exagerat nimica tras de par.un film foarte bun . anul asta pina acuma numai 2 filme au fost super asta si cu kick-ass .

Last edited by miercuri : 01 Oct 2010 at 03:00.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Oct 2010, 03:44   #173
Disciple
Guru
 
Disciple
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 917
Super Tava! Stalona!!! Mortal!!!
Miercuri, l'ai cules bine, bravos!
Disciple is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2010, 14:23   #174
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Despre Americanul:


cosminvacaroiu pe 09 Septembrie 2010 09:00
cel mai prost film din lume. 2 actori, asta ii omoara p-aia din prima fara sa zici ca au un schimb de replici inteligent. la un moment dat arata cum i o trage lu aia si cam atat. doar finalul este putin misto, rest BOORING
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Oct 2010, 16:51   #175
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Quote:
bodhi pe 27 Iunie 2010 13:26

mi-a inselat asteptarile
este un film care merita vizionat .. dar doar atat .... nu are nimic special

Merita vizionat, dar doar atat?? Ce altceva ai mai putea face cu un film in afara de a-l viziona???

Quote:
nelupc pe 26 Iunie 2010 09:10
echipa de soc

--sf--comando--multa prostie---ANCEPE CU ACTIUNE --SE TERMINA PROST


2 9


miss_amelie pe 23 iulie 2010 23:35
ancepe?


AlecsxDVD pe 1 septembrie 2010 02:49
Dupa Romana lui se pare ca ... nu stie nici din filme multe


nelupc pe 4 septembrie 2010 10:06
gogule vezi sa nu-ti pui ochelari..ai vazut tu a filme cate broaste testoase am vazut eu.





__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2010, 21:35   #176
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
ia-te na, comentariu:
06.10.2010 ,postat la trailerul DEMONULUI

GheremeZ

Mesaj pentru cei care au creierul cat o vrabiuta: "oo daa adevaraciune filmul, film de colectie, bestial, n-am ce spune, m-a coplesit de emotii in pantaloni mai ales cand a aprins ala chibritul, n-am ce spune" Acum adevarul: Mai bine un Scooby-Doo, decat porcaria asta de film.




mai, da' sunteti multi cu creierul cat o vrabiuta....sau cat un vrabioi?
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Oct 2010, 15:28   #177
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Reactie la desfiintarea labei triste "Eva":

lalaby pe 15 octombrie 2010 05:01
Bai cersetorule! Te-am vazut cum esti imbracat ... pai cersetor esti tu. Ar trebui sa candidezi la Pomisorul pentru caini (intelegi ce vreau sa spun). Dar inca o data te intreb ... in afara de "marele film " din anii '90.... ce ai mai facut demn de a fi luat in consideratie??? Cum existi tu? Cine te plateste? Vezi filme ca platitor sau ca platit de uni si de altii? Vad ca injuri pe multi... stii ca exista o asociatie a consumatorilor de film? Bai... aveti toate injuraturile noastre, precum injuraturile voastre de pe acest site si mai ales semnate de pit... bulet, care ne conving sa nu mai mergem la film romanesc. Da'l in pisici! Mergem la altele. Iar voi traiti cu caravanele voastre! Suntei jalnici. Chiar va citesc de vreo doi ani. Am incercat sa scriu acum pe forum... da' brusc (e a 5-a oara cand mi se intampla) mesajul nu a fot preluat!!! Aveti cuvinte cheie??? Hai mai baieti, voi astia care tot mancati... (stiti voi ce... iar pe forum apar cuvintele pe bune!) ce ar fi sa demonstrati ce ati facut voi la viata voastra??? De pitbulet am aflat .... un horror "de mare groaza" din toate punctele de vedere" Baaaai, sunteti rai...voi nu comentati filmele... voi sunteti rai si va aruncati asupra celor care au alte pareri. Iar voi toti care scrieti pe forum, si va permiteti sa apareti si pe ceea ce inseamna film, suntei mai mult decat rai. Si spre deosebire de voi ... eu am bun simt si ma opresc la cuvantul RAU. Dar sincer? Na ca ma scap... sunteti scarbosi in interese si in comentarii... noi astia platitori nu va cunoastem... PITBULL ... ok am aflat Columbeanu cu un film de c... facut la viata lui, in rest face el de c... pe altii (ca doar se pricepe). ANChirculesu??? Cine esti tu mai frate care sub nume diverse postezi acelasi mesaj (ai vreao geamana in tine care te copiaza???) De unde stiti voi de 2 milioane de euro??? Intrati pe site-ul CNC... e liber! Am intrat si filmul asta a avut 2.280.000 in 2007, adica 651.000 euro!!!! Oamnei buni, ca platitor de bilet mi se pare ca ma prostiti in fata cu minciunile voastre!!!! Eu am intrat pe site ... nu puteti intra si voi???? De ce sa mintiti??? Doar pentru ca asa sunt obisnuiti romaniii???? Imi e sila!!! Eu le doresc acestor oameni mult succes. Am vazut pe net ca filmul are trei variante.... ma tot intreb, ce alt film romanesc a mai fost vandut in trei variante in toata lumea??? A , exista cristici americani care scriu de unele filme romanesti premiate prin Europa ca din lung metraj puteau deveni foarte bune scurt metraje. Va dau eu link-urile! Si asta e o forma de "varianta" Baaaaaa... cu rautatile voastre ne faceti sa nu mai mergem la filme romanesti. Chiar nu meritati. OAMENI BUNI.... MERGETI SA VEDETI EVA... PE SITE-UL CNC VETI VEDEA CATI BANI AU PRIMIT DE LA CENTRUL NATIONAL AL CINEMATOGRAFIEI)... 650.000 EURO; VETI VEDEA CE AU PUTU SA FACA NISTE ROMANI PROSTI (CA SUNT PROSTI DUPA MINE) CU ACESTI BANI. SI POATE VA VETI INTREBA , DACA VETI CITI ACELASI SITE, CE PORCARII SCOT ALTII CU MAI MULTI BANI!!!! INCURAJATI FILMUL FACUT PENTRU PUBLIC. ACEST PITBULL (CATELUS) ESTE UN OM DIN DOMENIU, IL GASITI PE FORUM CU FOARTE MULTE MINCIUNI, NU A FACUT NIMIC LA VAIATA LUI... SCRIE DOAR LA CINEMAGIA, DUPA CUM IL PLATESTE UNUL SI ALTUL. MERGETI LA FILMUL ROMANESC.... INDIFERNET CUM SCRIE UNUL SI ALTUL (DIN INTERES ASA CUM SE INTAMPLA TOATE IN ROMANIA)... DAR DACA MERGETI LA FILM ROMANESC - INDIFERENT CUM SE CHEAMA EL - AJUTATI DE FAPT INDUSTRIA IN CARE LUCREAZA NU NUMAI INJURATII... LUCREAZA ELECTRICIENI, MECANICI DE CAMERA, SOFERI, CASCADORI, SECRETARE DE PLATOU... SI MULTI ALTII IN AFAR DE MUNGIU, PUIU SAU POPOVICI!!!! DACA AVETI BANI SA MERGETI LA FILM AMERICAN... GASITI-VA UN PICUT SI PENTRU FILMUL ROMANESC....MERITA SA FIE SUSTINUT INDIFERENT DE CE SCRIE UN PITBULET! MERGETI LA ORICE FILM.... AJUTATI PE MULTI! nU VA LUATI DUPA CATELUSI CARE AU INTERESE SI NU AU FACUT NIMIC LA VIATA LOR!!!! MERGETI LA ORICE FILM ROMANESC, NU VA "INSPIRATI" DIN COMENTARII RAU VOITOARE SAU INTERESATE. in cinematografie este ca in orice activitate economica. Dar filmul va aduce o placere!

http://www.cinemagia.ro/filme/eva-33903/

Last edited by Pitbull : 20 Oct 2010 at 13:29.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Oct 2010, 19:35   #178
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Nu stiam de existenta acestei Eva, dar m-am lamurit cu trailerul care pe langa faptul ca e penibil pana la dumnezeu, mai are si muzica plagiata din Atonement.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Oct 2010, 21:55   #179
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Il poti lua de pe net. Dacä vrei, spune-mi prin mesaj privat. Comunicarea publicä a sursei ar fi consideratä piraterie. Ti-o voi spune numai tie, cu conditia promisiunii solemne cä nu comercializezi filmul, nu-l multiplici, nu-l vedeti decât tu si familia, si-l stergeti din computer în 24 de ore.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Oct 2010, 22:48   #180
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Si o perlä impersonalä - n-a scos-o o fiintä, ci progrämelul äla de sinapse interfilmice:

Recomandări - via TasteKid.com
Dacă ţi-a plăcut Eva, s-ar putea să-ţi placă şi titlurile de mai jos:
* Trainspotting
* Natural Born Killers
* Taxi Driver
* 2001: A Space Odyssey
* Eyes Wide Shut
* One Flew Over the Cuckoo's Nest


...De unde si vorba:
W.T.F.???
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells