Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Jan 2010, 18:35   #101
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
SAW VI

Primul Saw şi-a cîştigat un binemeritat statut de horror cult. Original si inteligent, ramine şi unul dintre favoritele mele atunci cînd vine vorba de horror contemporan. De ce oare filmele astea trebuie să aibă continuări de tot căcatul? Am acceptat cu chiu cu vai 2 şi 3, însă după ce au început să-mi insulte inteligenţa în 4, am zis pas la 5.
De 6 nici nu m-am mai interesat, am zis că nu mai merită să pierd timpul. Am auzit în stînga şi-n dreapta însă cum că e MAREA REVENIRE ÎN FORMĂ, cel mai cel, după original, că de data asta avem parte şi de o poveste cît de cît consistentă, nu doar de gore pe pîine. Am devenit curios şi am zis să-i mai dau o şansă... Big fuckin’ mistake. It’s the same old shit... Aceeaşi poveste plină de momente neverosimile, însăilată doar pentru a constitui un vehicol de livrare al gore-ului (care abundă, într-adevăr, e singurul punct forte al filmului), aceleaşi personaje ridicole...
După cum se termină, se pare că o să avem parte şi de 7 (nu ştiu pînă la cît vor să ajungă), dar eu nu mai vreau să aud de asemenea dude... Îţi satisfac nevoia de blood & guts, însă nu e de ajuns, dacă restul sucks... Eventual, să-l pui din cînd în cînd, aşa, măcar pentru zgomotul de fundal, atunci cînd faci fitness ori sex, Patrick Bateman style...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2010, 18:02   #102
SoricicaMov
Guru
 
SoricicaMov
 
Join Date: Dec 2009
Location: Auroreville
Posts: 784
Trilogia Feast. Hmm, what's wrong with me?!? Majoritatea apreciaza pozitiv 1 si scad apoi cu 2 si 3, la mine e tocmai invers, mi-a placut 2 la nebunie, 3 e si el bun, iara 1 cel mai slab, desi am notat si 1 si 3 cu 8. Si stiu si de ce mi-a placut 2 ~ pentru ca e cel mai amuzant dintre ele, well I guess I'm into sick humor; imi pare rau pentru batranica si copil, dar contextul e chiar comic, so don't throw a monster at me just because I liked it
__________________
For the dark finds ways of being
Engraved in the light

http://www.youtube.com/watch?v=wohuAtr8RgU
SoricicaMov is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Feb 2010, 13:50   #103
Kramer
Guru
 
Kramer
 
Join Date: Apr 2009
Location: Targoviste
Posts: 387
Send a message via Yahoo to Kramer
Tooth and Nail - Nu am rezistat la tot. După 50 de minute l-am oprit. E groaznic de prost. Începutul a fost căt de căt bun, dau încet s-a transformat într-un mare fâs. A participat la After Dark Horrorfest 2007.

Paranormal Activity - M-am uitat la el că am înţeles că e înfricoşător. La dracu, singurul lucru care m-a speriat a fost femeia aia exorcizată din clip şi asta numai că m-am uitat la ceas şi câd m-.am uitat la ecran am văzut-o ea aia ţipând.

Next on the list: I spit on your grave! (1978)
Kramer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2010, 19:21   #104
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Deşi nu sunt convinsă că merită încadrate la horror: trilogia Cube. Singurul care mi-a plăcut a fost al doilea, Hypercube.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2010, 19:43   #105
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by vave:
Deşi nu sunt convinsă că merită încadrate la horror: trilogia Cube. Singurul care mi-a plăcut a fost al doilea, Hypercube.

Al doilea? Primul a fost totul. Restul e tacere...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2010, 19:46   #106
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Originally Posted by Windom:
Originally Posted by vave:
Deşi nu sunt convinsă că merită încadrate la horror: trilogia Cube. Singurul care mi-a plăcut a fost al doilea, Hypercube.

Al doilea? Primul a fost totul. Restul e tacere...

Primul?

M-a enervat enorm primul cu faza aproape de final în care el mai stă şi o mai gândeşte.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2010, 22:43   #107
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
A L'interior, sau cum s-o scrie.

Hmm...un 5? 6? Mi-a placut cum a jucat tipa rea. Dar m-a si enervat cu foarfeca aia a ei.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2010, 23:19   #108
pipes
Guru
 
pipes
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 545
windom, de la bun inceput s-a semnat pentru 8 bucati SAW. deci mai ai de inghitit inca 2. urmatorul sigur e 3D. enjoy!
pipes is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Feb 2010, 07:55   #109
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Originally Posted by pipes:
windom, de la bun inceput s-a semnat pentru 8 bucati SAW. deci mai ai de inghitit inca 2. urmatorul sigur e 3D. enjoy!

Pe ultimele 2 le voi folosi strict pe post de stimulent sexual... In rest, franciza nu mai prezinta interes pentru mine...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2010, 07:46   #110
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Windom:
SAW VI

Primul Saw şi-a cîştigat un binemeritat statut de horror cult. Original si inteligent, ramine şi unul dintre favoritele mele atunci cînd vine vorba de horror contemporan. De ce oare filmele astea trebuie să aibă continuări de tot căcatul? Am acceptat cu chiu cu vai 2 şi 3, însă după ce au început să-mi insulte inteligenţa în 4, am zis pas la 5.
De 6 nici nu m-am mai interesat, am zis că nu mai merită să pierd timpul. Am auzit în stînga şi-n dreapta însă cum că e MAREA REVENIRE ÎN FORMĂ, cel mai cel, după original, că de data asta avem parte şi de o poveste cît de cît consistentă, nu doar de gore pe pîine. Am devenit curios şi am zis să-i mai dau o şansă... Big fuckin’ mistake. It’s the same old shit...

It’s the same old shit
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Feb 2010, 09:10   #111
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
Toata retrospectiva Zombie,Vampiri si alti morti vii.
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2010, 22:13   #112
foxyroxy
Veteran
 
foxyroxy
 
Join Date: Feb 2010
Location: Dreamland
Posts: 199
The Collector un film care mi s-a parut altfel in sensul bun al cuvantului,macar nu m-a plictisit ca Wrong turn 3.
foxyroxy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Feb 2010, 08:40   #113
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Summer's Blood - un rip-off destul de debil dupa The Girl Next Door, cu ceva elemente din Dad Savage. Taticul este destul de ok, cred ca e si punctul forte al filmului, astfel ca ultima parte (in care acesta apare) e si cea mai dezghetata. Pina acolo insa, plictis si iar plictis...
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Mar 2010, 11:10   #114
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Poultrygeist: Night of the Chicken Dead.

Must see pentru splatter, gore si comentariile foarte pertinente vizavi de profunzimea acestei lumi.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2010, 21:31   #115
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Case 39. Un film bun, cu atmosfera, ceva clisee, dar per total un film reusit., desi aveam ceva dubii vazand comentariile potrivnice.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 18:39   #116
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Mie 39 mi s-a parut un jeg....complet previzibil ,plin de clisee,deja m-am saturat de Jodelle si dramele ei...daca o mai vad intr-un film de genul imi smulg parul din cap...So BORING!
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 22:21   #117
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Cum spunea cineva de pe forum, even if you know the destination, enjoy the ride. Mie nu mi s-a parut chiar un jeg, I' ve seen worse.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 21:40   #118
vlad4s
Guru
 
vlad4s
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 509
a da si ultimul horror vazut de moi e Legion care nu e cine stie ce la partea horror.Putea mult mai bn,dar regizorul a stat mai mult pe poveste si efecte speciale.Pacat
vlad4s is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2010, 09:45   #119
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Originally Posted by vlad4s:
a da si ultimul horror vazut de moi e Legion care nu e cine stie ce la partea horror.Putea mult mai bn,dar regizorul a stat mai mult pe poveste si efecte speciale.Pacat
Legion este cel mai penibil si nenorocit film recent.
Jignesti genul horror daca il introduci aici...Oricum...cica este un fel de razboi intre umanitate si supernatural(pt ca ezit sa ii numesc pe aia ingeri),si da copy-paste din Terminatorul cu succes.
Singurul motiv pentru care am urmarit filmul asta pana la final a fost datorita lui Kevin Durand..restul...
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2010, 11:09   #120
Camelein696
Novice
 
Camelein696
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 10
Forget me not
Slab de tot! Clisee clisee clisee
Camelein696 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:13.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells