Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Feb 2007, 02:53   #1
ricciotto
Guru
 
ricciotto
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 555
A cui e "CineMagia"?

As vrea sa imi indicati si mie unde pot gasi informatii despre "CineMagia", gen "cine e si de unde este": daca e o intreprindere privata de sine-statatoare sau face parte din vreun trust de presa, cine sunt actionarii, cine de pe forumul acesta este platit sa activeze, si altele asemenea. Multam.
ricciotto is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 10:00   #2
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
cum se numesc oamenii care pun intrebari ce au raspunsuri ce pot sa le afle si singuri?!
marx is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 10:12   #3
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Re: A cui e "CineMagia"?

Originally Posted by ricciotto:
As vrea sa imi indicati si mie unde pot gasi informatii despre "CineMagia", gen "cine e si de unde este": daca e o intreprindere privata de sine-statatoare sau face parte din vreun trust de presa, cine sunt actionarii, cine de pe forumul acesta este platit sa activeze, si altele asemenea. Multam.
Da un google search cu "lista firma din Romania". Acolo toate detaliile.
Apropo, ai inviat din morti ?

@Marx
Da, asa se cheama.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 10:59   #4
ricciotto
Guru
 
ricciotto
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 555
Ma scutiti cu Google? Unde e sectiunea "Despre noi" in care cei care detin "Cinemagia" se prezinta pe ei insisi, in cuvintele lor, in care vedem fotografii, istoricul firmei, ambitii, mission statement, ce au ei pe suflet...
ricciotto is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 11:15   #5
marx
Guru
 
marx
 
Join Date: Apr 2003
Location: STIINTA "U" CRAIOVA-o iubire alb/albastra-
Posts: 1,671
Originally Posted by ricciotto:
Ma scutiti cu Google? Unde e sectiunea "Despre noi" in care cei care detin "Cinemagia" se prezinta pe ei insisi, in cuvintele lor, in care vedem fotografii, istoricul firmei, ambitii, mission statement, ce au ei pe suflet...
ti-e dor de panourile de afisaj de langa cancelaria scolii generale unde se prezentau angajamentele ambitioase ale colectivului clasei?!
marx is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 11:47   #6
ricciotto
Guru
 
ricciotto
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 555
Mi-e dor de un lucru facut cu profesionalism. Nu as vrea sa cred ca aici asta nu e o prioritate, mai ales cu o noua echipa.

O analiza din iulie 2006 arata tocmai lipsa sectiunii (OBLIGATORII pentru un site comercial) "Despre noi".

Daca intre timp a aparut una, dar nu intr-un loc foarte evident, multumiri anticipate celui sau celei care mi-o va indica.
ricciotto is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 14:15   #7
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by marx:
ti-e dor de panourile de afisaj de langa cancelaria scolii generale unde se prezentau angajamentele ambitioase ale colectivului clasei?!
Cred ca mai degraba de panoul ala RSR -ist care prezenta fotografii alb negru facute cu Smena sub titlul "Aspecte de la filmari". Intre timp a ruginit, l-au furat tiganii si l-au dus la fiare. Fiareeeeeeeeee vechi cumparaaaaaaa !

@Riciotto
Nu inteleg de ce te intereseaza atata a cui e cinemagia. S-a schimbat team-ul de moderare si atat. Cred ca ar trebui sa te / ne intereseze de ce se scrie atat de putin si de ce "calitatea" vechilor useri care nu mai scriu/au migrat etc este atat de scazuta.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 14:25   #8
ricciotto
Guru
 
ricciotto
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 555
Aha! Si tu nu vezi nici un raport intre una si alta?

ricciotto is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 14:30   #9
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by ricciotto:
Aha! Si tu nu vezi nici un raport intre una si alta?
Sincer nu, explicatia este alta.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 15:19   #10
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Imedia

Cinemagia este parte a trustului online Imedia, despre care afli mai multe aici: http://www.imedia.ro/ Desigur, acolo n-o sa gasesti informatii specifice pentru Cinemagia, pe care pana la urma o stii probabil foarte bine din vizitele succesive pe care le faci pe site. Conteaza atat de mult cine suntem eu si Gloria ca sa citesti materialele de pe site? Conteaza ce este imedia pentru a scrie pe forum? Pe bune, chiar nu cred asta.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 15:31   #11
ricciotto
Guru
 
ricciotto
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 555
Whoa, man, how can you say that? You're a professional!

Conteaza. ENORM.

Chiar nu vreau sa contribui la imperiile media ale unora si altora despre care am niste impresii negative foarte clare. Si BENEVOL! Auzi!

Nu stiu de iMedia, tre' sa mai sap.

Eu am inceput sa scriu aici cand "Cinemagia" era un startup dragut foc. Primele reclame erau undeva, intr-un viitor greu de ghicit. Atat. Iti venea chef sa pui umarul. Si era alta atmosfera, era chiar pionierat. Iar discutiile isi meritau numele.

Acum "Cinemagia" e un business ca oricare altul. Singura sansa ca userii sa vina si sa suporte reclamele este, pentru site, calitatea informatiei, iar pentru forum, calitatea interactiunii si nivelul de seductie pe care aceasta il exercita. Duhoarea comerciala de azi nu se compara cu naivitatea simpatica de ieri. Iar forumul, in loc sa devina din ce in ce mai misto, sa "compenseze" reusita comerciala a operatiunii, a decazut ingrozitor.
ricciotto is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 15:50   #12
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Originally Posted by ricciotto:
Whoa, man, how can you say that? You're a professional! Conteaza. ENORM.

ricciotto, sunt situatii in care e extrem de usor sa iei o decizie. Nu patronii trustului imedia conteaza ci, dupa cum prea plastic te exprimi tu, "duhoarea comerciala" pe care o raspandeste acest site/forum "decazut ingrozitor". wow, ce chestie unprofessional am scris... Intr-adevar, cinemagia nu mai e un startup dragut foc, este mult mai mult de-atat. Si in curand va fi si mai mult.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 16:00   #13
ricciotto
Guru
 
ricciotto
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 555
Adica... O sa fie si mai rau?..

Deci nu se mai poate vorbi "ca pe timpuri", ramane cu injuraturi, atacuri, batai, bannari discretionare, orgolii nemasurate ale catorva, tembelisme forever and ever, ca e mai... pardon, "mult mai mult decat" ERA... cand era misto?

Nu cumva ma aflu eu insumi in plin "delict de disensiune"? De unde si mesajul privat "tu mai ai de gand sa moderezi sau ba, ca vad ca nu prea te-ai tinut de treaba?" (citat din memorie)

Really interesting stuff. Powerful.
ricciotto is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 16:26   #14
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Deci memoria ta e suficient buna cat sa retina ideea unui mesaj, dar nu si tonul lui... Exprimarea mea a fost mult mai politicoasa decat lasi tu sa se inteleaga, ricciotto, iar problema ridicata este extrem de justificata. Astept un raspuns (tot pe mesaj privat) in care sa-mi spui ce-ai de gand cu privire la statutul tau de moderator.

Delict de disensiune? Deloc. Dupa cum ai vazut, ti-am raspuns la toate intrebarile, ceea ce face reactiile tale ("o sa fie si mai rau?") sa fie niste lovituri sub centura. Nu, dupa cum sigur ti-ai dat seama, "mai mult" inseamna ca totul altceva: ceva "misto". Si, crede-ma, acum ceva vreme erau mult mai multe "injuraturi" si "atacuri" decat in prezent. Iar pe Bubu, pe care tu il introduci la categoria "bannari discretionare" desi nu te-ai deranjat sa-i citesti posturile, l-a bannat si vajnicul Emanuel, cu mult mai putine scrupule si rezerve decat am avut eu.

In sfarsit, avand in vedere ca ai deschis un subiect asemanator in Condica, si ca aici nu mai discutam despre cine detine Cinemagia (ceea ce continuu sa cred ca e total irelevant), ci despre lucruri care tin de celalalt subiect, am sa-l inchid pe acesta si continuam acolo. Daca mai e cazul...
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 25 Feb 2007, 16:41   #15
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by ricciotto:
Conteaza. ENORM.
Conteaza pt. linistea ta sa zicem, azi in spatele unei firme poate sta oricine. Ai auzit de termenul "sageata" ?

Originally Posted by ricciotto:
Acum "Cinemagia" e un business
Si ce e rau in asta? Tu nu ii puneai p-astia sa scrie scenarii ca sa le vanda, sa faca parai? Ce faci tu nu e pana la urma un business?
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:19.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells