Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Oct 2005, 17:08   #21
Gothic-Hermy
Novice
 
Gothic-Hermy
 
Join Date: Oct 2005
Location: in the shadows of one's mind
Posts: 6
Din pacate, nu toata natia are carti de credit!!! Iar eu sunt din categoria celor care nu au asa ceva!!!

Si... intr-adevar: cine o sa cumpere sa zicem "Regele Leu" dublat in romana?!? Cea mai stupida idee pe care am auzit-o in viata mea!

Dar doar fiindca e dublat nu inseamna ca tre' sa te uiti la film asa. DVD-urile au mai multe limbi, in case you forgot, si la Language/Subtitle, presupun ca o sa avem posibilitatea de a alege limba dorita (de exemplu, am DVD-uri care au si poloneza sau germana!)...
__________________
Never sigh for better world
It's already composed, played and told
Gothic-Hermy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2005, 16:37   #22
anais85
Novice
 
anais85
 
Join Date: Oct 2005
Location: bucuresti,romania
Posts: 1
Send a message via Yahoo to anais85
Am o problema

Am incercat sa cumpar un dvd de pe amazon.com si uk si ambele imi spun ca nu primesc comenzi ptr romania.am carte de credit si am pus adresa si numele pe care e inregistrata.tot n-a mers.

Please HELP...
anais85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2005, 08:01   #23
Gothic-Hermy
Novice
 
Gothic-Hermy
 
Join Date: Oct 2005
Location: in the shadows of one's mind
Posts: 6
Poate mai exista un fel de Amazon in Romania... or something
__________________
Never sigh for better world
It's already composed, played and told
Gothic-Hermy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Nov 2005, 10:34   #24
redhack
Novice
 
redhack
 
Join Date: Nov 2005
Location: Bucuresti
Posts: 1
Send a message via Yahoo to redhack
V-as ruga,daca stie cineva unde gasesc si eu prima serie din "Desperate Housewifes" !!!
Am cautat peste tot, la toate magazinele de gen , am incercat sa fac comanda la "best buy"!!
Daca stiti de unde pot face rost si eu de prima serie, sau daca are cineva va rog spuneti-mi si mie, v-as fi recunoscator !!!
redhack is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Nov 2005, 13:37   #25
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Re: Am o problema

Originally Posted by anais85:
Am incercat sa cumpar un dvd de pe amazon.com si uk si ambele imi spun ca nu primesc comenzi ptr romania.am carte de credit si am pus adresa si numele pe care e inregistrata.tot n-a mers.

Please HELP...

acum vreo 7-8 luni am cumparat ultimele dvduri pe care chiar mi le-au trimis acasa tipii dela amazon, .fr de data asta. Depeche Mode live... inainte cu ceva luni cumparasem depe amazon.co.uk un pachet de filme si mi-au venit fara probleme.

dar din vara tot ziceau ca nu mai trimit nimic in Romania, asa ca am ales sa-mi fac o comanda de ceva cduri pe adresa unui prieten care vine de Craciun din Paris incoace. a mers comanda, am dat adresa lui... i-au sosit, e bine.

intr-adevar, e foarte ieftin. de exemplu, Eraserhead era la HMF sau la Media Galaxy 900mii, aceeasi varianta mi-a ajuns cu tot cu taxe postale la 350mii. Exiter Tour al Depeche e 1,8mil la diverta, depe amazon a venit la vreo 800mii, parca. la fel si cdurile. la noi unu e 700mii (sa zicem un Pink FLoyd) pe amazon e cam 11 euro (fiind cele mai scumpe cduri din ceea ce prefer io muzical), si apar tot felul de cofreuri, pachete promotionale... chiar merita bani, macar elementele audio-video care iti alinta existenta in mod special!
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Nov 2005, 19:03   #26
Connie38
Novice
 
Connie38
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 9
As vrea sa va intreb ceva: SIGUR Amazon.com livreaza DVD-uri in Romania? Si daca da, cum? Please, raspundeti repede, bine? [/u][/b]
Connie38 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2005, 10:26   #27
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Originally Posted by Connie38:
As vrea sa va intreb ceva: SIGUR Amazon.com livreaza DVD-uri in Romania? Si daca da, cum? Please, raspundeti repede, bine? [/u][/b]


apai ar trebui sa le dai un telefon celor responsabili cu livrarea marfurilor de pe amazon!!! numai ca trebuie sa ai in vedere ca de pe amazon.com vei primi dvduri REGION 1, adica iti trebuie un aparat care sa le citeasca, europa fiind inscrisa in Regiunea 2 a dvdurilor.

sau pur si simplu sa incerci!
daca iti vor tirmite, vor veni in pachet la un oficiu postal care are si vama. fiind produse din categoria imprimate (cred ca asa se numeste) nu iti vor fi vamuite, dar pachetul va fi deschis in fata unui agent vamal.
ai nevoie de un card care sa nu fie folosibil only in romania si trebuie sa completezi date pe sait. gasesti acolo (si mai sus aci pe forum linkuri) locatii unde ti se explica tot ce ai de facut.
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2005, 10:44   #28
Connie38
Novice
 
Connie38
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 9
Puteti sa-mi spuneti si mie daca sigur se poate lua de pe amazon? si daca da, cum? Spuneti-mi si mie va roooooooooog!! :?
Connie38 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Nov 2005, 16:51   #29
Gothic-Hermy
Novice
 
Gothic-Hermy
 
Join Date: Oct 2005
Location: in the shadows of one's mind
Posts: 6
Originally Posted by redhack:
V-as ruga,daca stie cineva unde gasesc si eu prima serie din "Desperate Housewifes" !!!
Am cautat peste tot, la toate magazinele de gen , am incercat sa fac comanda la "best buy"!!
Daca stiti de unde pot face rost si eu de prima serie, sau daca are cineva va rog spuneti-mi si mie, v-as fi recunoscator !!!

In primul rand: s-a lansat?!? Daca da, cauta fie pe Amazon, fir intra pe IMDB si cauta pe acolo (cred ca au linkuri de la care sa poti cumpara, si chiar daca nu, intri pe message boards si intrebi acolo). Ai incercat cu un simplu search pe google?!? Din cate stiu eu, serialele nu se prea gasesc pe DVD in Romania (decat chestiile astea suuuuuper-urmarite de toti, de genul Friends sau Sex and the City). Mult noroc, anyway.
__________________
Never sigh for better world
It's already composed, played and told
Gothic-Hermy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:22.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells