Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Mar 2004, 19:58   #81
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Sex and the City parca nu-l mai da HBO-ul, nu? Sau il mai da?
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Mar 2004, 20:37   #82
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Se uita cineva la serialul "Spin City"? Era mai demult pe TVR1, cu Michael J. Fox, dar a plecat saracu ca are Parkinson... Si acuma il dau in continuare seara la ora 8 cred... Nu stiu sigur, uitati-va pe program... Acum nu mai e cu Michael J. Fox, dar cand era cu el mureai de ras, acum nu stiu cum e, porbabil e bun...
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2005, 02:42   #83
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Gen.

Sex and the City, maraton. Totul se duce dracu (mai mult decat inainte si Sarah Jessica Parker chiar devine un jeg neinteresant mancator de cacat - mai mult decat inainte) cand dispare Ron Livingston (people, see Office Space!). Si episodul ala e foarte misto, recunosc. My post-it day. Dupa aia se duce dracu complet. Si in principiu din cauza (sadly) tipei principale, s-o numim Carrie. Carrie suge pula. Si i-as da premiu pentru cea mai neincantatoare sclifosita enervanta si perturbanta prezenta pe ecran. Go fuck yourself and save us. Devine gen super soap opera la sfarsit. Cu rusu rau si americanu vine s-o salveze si tipa pierde copilul si primeste altul asiatic in loc de. Numai Samantha mi se pare ok. Same f ucked up style. Si foarte misto momentul cu ea orgasm pe Massive Attack - Unfinished Sympathy (cred). Dar thank god it ended.

Deadwood - Nu e gen (foarte) laudat? Parca asa am auzit. Primul episod e relativ ok. Are rating nemeritat de 18. Foarte enervant ca injura cat in south park bigger longer and uncut, in anii 1800 oamenii ziceau cock sucker next to mommy and daddy? Ca zic numai cock sucker. Impuscaturi, indivizi rai, indieni, pistoale si restul. Nu foarte entertaining. Cel putin la sex and the city ma enerva Carrie. A. Aici e Ian McShane care e foarte misto. Si imaginea care e cam foarte buna. Dar verdictul e ca dupa primul episod n-o sa ma mai uit la restul.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2005, 19:35   #84
Terror_IST
Guru
 
Terror_IST
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 348
Nu prea ma uit la seriale pentru ca ma enerveaza ca sunt la ore fixe (uneori cam aiurea) dar sunt cateva pe care le-am urmarit cu ceva interses. M-am uitat la primele 3 sezoane din "The Shield" cand le-au dat pe AXN. Serial politist solid despre o echipa de politisti dintr-un cartier rau famat al LA-ului. Am inteles ca o sa inceapa sa-l difuzeze si pe Pro Cinema (parca). Ma mai uitam la "Law & Order: Criminal Intent" pe Hallmark cand era martea de la 10 (l-au mai redat si in cursul verii in fiecare seara). Vincent D'Onofrio joaca foarte bine si in general serialul are o nota de profesionalism (Dick Wolf se pricepe destul de bine sa duca mai departe franciza). Si acum regret ca nu am prins primele doua sezoane din "The Soparanos" cand il difuzau pe Pro Tv dar am vazut urmatoarele trei serii si acum o astept pe a sasea la Pro Cinema. "Oz", in schimb am urmarit de la inceput cand era sambata pe la 23 pe Pro Tv si am fost putin dezamagit de urmatoarele difuzate pe Pro Cinema (Tom Fontana a cam luat-o razna spre final). Pe HBO m-am uitat la "Sex and the City", "The Mind of a Married Man", "Angels in America" si "Carnivale" (sper din tot sufletul sa ajunga si la noi "The Wire"). Pe sarite am mai vazut episoade din "CSI", "Fastlane" si "Everybody Loves Raymond". Momentan singurul serial pe care il urmaresc e "Deadwood" inceput de curand la HBO.
__________________
And out of the darkness, the Zombie did call / True pain and suffering he brought to them all / Away ran the children to hide in their beds / For fear that the devil would chop off their heads.
Terror_IST is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2005, 20:07   #85
Pinky
Guru
 
Pinky
 
Join Date: Jun 2004
Location: Heartbreak Hotel
Posts: 380
In ultimul timp am inceput sa ma uit la Disparuti fara urma (Without a trace sau ceva de genul) pe Pro Tv lunea la 23:45 si mi se pare ok. Se mai uita cineva? Aveti idee de cat timp se difuzeaza?
__________________
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game."
Pinky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2005, 21:52   #86
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
Originally Posted by Terror_IST:
M-am uitat la primele 3 sezoane din "The Shield" cand le-au dat pe AXN.
vrei sa zici primele doua.
pana la urma astia care il dau acuma in toamna il iau de la capat (ca lostul) sau de unde a ramas pe AXN?

Originally Posted by Terror_IST:
"The Sopranos" ... acum astept seria a sasea la Pro Cinema.
sopranos rulz dar mai e de asteptat. abia acuma se filmeaza.

Originally Posted by Terror_IST:
Momentan singurul serial pe care il urmaresc e "Deadwood" inceput de curand la HBO.
si eu.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2005, 20:51   #87
Terror_IST
Guru
 
Terror_IST
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 348
Da, ai dreptate, pe AXN au difuzat doar primele doua sezoane din "The Shield" (nu inteleg exact de ce s-au oprit si sper sa reia seria a treia cat mai curand). Vreo idee daca o sa ajunga si pe la noi "Rome"?
__________________
And out of the darkness, the Zombie did call / True pain and suffering he brought to them all / Away ran the children to hide in their beds / For fear that the devil would chop off their heads.
Terror_IST is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2005, 21:07   #88
VaVaVuum
Junior
 
VaVaVuum
 
Join Date: Sep 2005
Location: Buc
Posts: 25
Seriale

Mie-mi lipseste Six Feet Under. Si Seinfeld(desi am vazut fiecare episod de cel putin 6 ori). Acuma am gasit un site unde citesc scripturile de la Seinfeld. Am ajuns sa stiu replici pe dinafara.
Ma uit la Gilmore Girls, momentan. Adica o sa ma uit de maine. Se mai uita cineva?
__________________
I don't believe in afterlife, although I'm bringing a change of underwear.
VaVaVuum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2005, 21:24   #89
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Originally Posted by VaVaVuum:
Ma uit la Gilmore Girls, momentan. Adica o sa ma uit de maine. Se mai uita cineva?
Gilmore Girls? Holly sh...!
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2005, 22:01   #90
VaVaVuum
Junior
 
VaVaVuum
 
Join Date: Sep 2005
Location: Buc
Posts: 25
Quote:
Gilmore Girls? Holly sh...!

Whaat? Ce prostie am spus? Imi place. Cate episoade ai vazut de fapt? Hm, ma rog, poate e o chestie de varsta. Probil e considerat un serial pt gagici, habar n-am. Io gasesc in el o groaza de replici haioase. Are parti siropoase, un aer cautat si neverosimil uneori, dar nu e crappy.
__________________
I don't believe in afterlife, although I'm bringing a change of underwear.
VaVaVuum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2005, 22:19   #91
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Ok, gusturile nu se discuta.
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2005, 22:24   #92
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Gen, wtf is your problem? (pt st3fan)

1. doua tipe remarcabil de bune, Lauren Graham (oooo da) si Alexis Bledel.
2. cele doua tipe bune au tot felul de aventuri.
3. dialoguri misto si chiar amuzante.

E un ep cu Lauren Graham in pantaloni mulati si pe fund scrie: Juicy (sau ceva de genu), now that's entertainment.

Daca esti snob si misogin and so forth, nu te uita.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2005, 23:27   #93
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Originally Posted by ogto:
Daca esti snob si misogin and so forth, nu te uita.
Asta e atac la persoana?Credeam ca incheiasem discutia, spunand ca gusturile nu se comenteaza.Stai sa inteleg...cei care nu se uita la acest serial, sunt snobi, misogini si asa mai departe...
Quote:
1. doua tipe remarcabil de bune, Lauren Graham (oooo da) si Alexis Bledel.
Bun motiv pentru a ma uita la un serial, tipele sunt bune...
Quote:
2. cele doua tipe bune au tot felul de aventuri.
Al doilea motiv...(faza cu "tipele bune" e clar ca te afecteaza).Tot felul de aventuri...daca nu as fi vazut aproximativ 2-3 episoade, nu ma bagam in discutie, dar vorbesc in cunostinta de cauza...Aventuri gen tanara iubeste pe unu si nu stie cum sa ii spuna adevarul, sau mama tinerei e moarta dupa unu dezagreat de potentiala soacra.Da, pot fi numite aventuri.
Quote:
3. dialoguri misto si chiar amuzante.
Aici nu ma bag, subliniez ca e singurul motiv real, viabil, pentru care ar putea sa iti placa filmul, si repet ca gusturile nu se discuta, deci din partea mea uita-te la cat mai multe episoade GG.
Quote:
E un ep cu Lauren Graham in pantaloni mulati si pe fund scrie: Juicy (sau ceva de genu), now that's entertainment.
no comment.
ogto, nu mai sari asa pentru nimicuri...
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2005, 23:36   #94
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Originally Posted by st3fan:
Originally Posted by ogto:
Daca esti snob si misogin and so forth, nu te uita.
Asta e atac la persoana?Credeam ca incheiasem discutia, spunand ca gusturile nu se comenteaza.Stai sa inteleg...cei care nu se uita la acest serial, sunt snobi, misogini si asa mai departe...

Reactia ta la gilmore girls m-a dus cu gandul la astfel de cuvinte, nu faptul ca nu te uiti. Cum ai auzit de serial, BAM: "wtf? ce-i asta? etc etc"

Da, faptul ca tipele sunt bune e un motiv (bune din mai multe puncte de vedere).

Iei tot ce spun cuvant cu cuvant si analizezi in mod stupid. priveste imaginea de ansablu si priveste-o cu umor.

Serialul e fun.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2005, 23:43   #95
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Ok, ogto, serialul e fun daca zici tu, de uitat tot nu ma voi uita, ceea ce nu are cum sa te afecteze la fel cum nu ma afecteaza nici pe mine faptul ca tie iti place si il vizionezi.
Quote:
Cum ai auzit de serial, BAM: "wtf? ce-i asta? etc etc"
Am fost uimit, dar VaVaVuum a stiut sa imi raspunda cu tact, de aceea nu avea rost sa mai continuam o discutie care oricum nu ducea nicaieri.Deci tu si VaVaVuum apreciati acest serial, eu nu.It's not a big deal...
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2005, 03:16   #96
Lost
Novice
 
Lost
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 2
Lost rullz! Nu stiam de el cand a fost prima data difuzat pe AXN, dar acum il redifuzeaza si vreau sa vad intreg sezonul 1. In US trebuie sa inceapa (daca nu a inceput deja si sezonul 2). Ca fapt divers, "Lost" e cotat drept cel mai popular serial in State (conform tv.com, care este dupa parerea mea cel mai bun site despre toate serialele din US).
Deasemenea ma mai uit la "CSI-New York" si cele 2 reality-showuri, tot de pe AXN: "Survivor" si "The Amazing Race"
In rest (cu cateva exceptii), in Romania avem parte doar de seriale execrabile sau extrem de vechi. Sa luam de exemplu ProCinema. Ei bine, in afara poate de Monk si inca vreun serial, "minunatul" program ProCinema ne "incanta" cu seriale ca: "Verdict:Crima", care e din anul 1984, "Cheers", din 1982, Telefonul de la miezul noptii", din 1988, "Surorile" de prin 1990, "Xena printesa razboinica", care are 134 episoade, dar a fost difuzat aproape non-stop de la aparitia ProTv-ului si acum pe ProCinema etc etc. Si se vrea a fii o televiziune "dedicata" filmelor si serialelor, isi bat joc de noi pur si simplu (sau sunt destui ***** care se uita la astfel de filme antice, pentru ca deasemenea dau si extrem de multa publicitate - spre deosebire de AXN de exemplu-). Si acelasi lucru este valabil pentru majoritatea posturilor de televiziune romanesti. Unele din multele seriale care as vrea sa ajunga si in Romania ar fii: "Family Guy", "South Park", "Malcolm In The Middle", "Arrested Development", "Desperate Housewives" etc. Dar ma tem ca va trece mult timp pana vor ajunge si la noi (daca vor ajunge)
Lost is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2005, 09:44   #97
VaVaVuum
Junior
 
VaVaVuum
 
Join Date: Sep 2005
Location: Buc
Posts: 25
Hmm... Nu ma asteptam sa declansez o mica ciorovaiala cu GG. Eu cred ca gusturile se discuta, la modul relaxat, de-asta m-am si logat pe forumu asta. Dar daca cuiva nu-i place un serial, ok, poate are altcineva chef de dialog.
E-adevarat ca nu se intampla neaparat cine stie ce in serialu asta, nu e de actiune, sunt, de exemplu, tot felul de sarbatori mai mult sau mai putin traznite, intr-o comunitate bine construita de personaje excentrice. Sunt complicatii sentimentale si probleme de familie despre care se discuta la nesfarsit... Dialogurile misto sunt punctul forte. Uite niste mostre haioase, cred io(am descoperit inca un site cu scripturi), printre multe altele si mai misto:

EMILY: So, Lorelai, how are things at that charming little inn of yours?
LORELAI: Mm -- they're still charming and little. We're just crossing our fingers it doesn't assert itself and become rude and large.
sau
RICHARD: Now, what do you know about golf?
RORY: That it's a good walk spoiled?

Rory: You're happy.
Lorelai: Yeah.
Rory: Did you do something slutty?
Lorelai: I'm not that happy.


Luke (lui Lorelai): Will you marry me?
[Lorelai ramane cu gura cascata]
Luke: Just looking for something to shut you up.

Lost, din cate stiu io, a fost un sezon din Arrested Developement pe B1. Foarte fain. Si fara rasetele alea enervante pe banda. Iar Desperate Housewives e pe TVR1, vineri, cand iese lumea in oras, adica.
Si eu vreau sa vad Lost.
__________________
I don't believe in afterlife, although I'm bringing a change of underwear.
VaVaVuum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2005, 10:06   #98
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
de desperate h. m-am lasat repede pt. ca nu mi-a placut.
cat despre gilmore girls (la care nu ma uit constant though ci doar cand il mai prind asa) imi arunc si eu centii si zic ca dialoguri asa de faine am vazut ultima oara prin sports night (tot fara laugh track - ca arrested), care nemeritat a fost cancelled dupa doar doua sezoane. in afara de astea, nici eu nu vad mare lucru.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2005, 10:34   #99
VaVaVuum
Junior
 
VaVaVuum
 
Join Date: Sep 2005
Location: Buc
Posts: 25
Daa, si io m-am plictisit repede de Desperate H. A ajuns sa ma calce pe nervi vocea naratoarei moarte, incepand cu tonul soporific si lectiile ei de viata de 2 bani. In plus nu se mai intampla nimic surprinzator, toate pareau de umplutura. Plus personaje tip, cu care sa te identifici cat mai usor daca esti o nevasta frustrata... dar mai sunt si acolo niste replici ok din cand in cand. Nevasta maniaco-depresiva mi se pare cea mai interesanta, pt ca e dusa la extrem.
__________________
I don't believe in afterlife, although I'm bringing a change of underwear.
VaVaVuum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2005, 07:13   #100
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
au fost emmy-urile aseara.
winners

lost la drama, everybody loves raymond la comedie, tony shaloub si james spader la actori si huffman si arquette la actrite. bs.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:13.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells