Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Jul 2009, 13:00   #1
Olivica
Novice
 
Olivica
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 1
Thumbs up caut cu disperare un film!!!

Salutari din Olanda!! M-am inscris de curind pe acest site cu dorinta de a gasii un film foarte vechi. A fost difuzat pe TVR 1 prin anul 1990,daca nu ma insel, era in fiecare vineri Cinematograful de noapte. Este vorba de un scriitor tanar care se indragosteste de o femeie apropiata varstei mamei lui. Cred ca ea se numea Ina...Deoarece mama lui este impotriva relatiei lor, Ina dispare subit din viata lui cu hotararea de a-si face un tratament de intinerire. Gaseste un doctor care la un interval de nu stiu cate zile ii injecta un ser, intinerind-o cu vreo 20 de ani. Cei doi se vor reintalni dupa cativa ani, el nerecunoscand-o. De data asta ea se numeste Edith?!!
Se hotarasc sa locuiasca impreuna, dar dupa o perioada se despart,deoarece el inca suferea dupa prima lui iubire, adica tot ea dar cu varsta adevarata.
Intr-o zi el este cautat de doctorul care o trata, acesta e f disperat ca nu o gasea pe ea s-a trateze. Daca serul nu era administrat la timpul potrivit ea imbatranea brusc si murea. Pana la urma o gasesc intr-un castel, ea are aproape 90 de ani, si nu mai poate fii salvata. Moare in bratele lui...
Am vazut acest film cand aveam 13 ani si nu l-am putut uita niciodata...
As fii foarte bucuroasa daca cineva mi-ar putea spune cum se numeste filmul!
Olivica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:00.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells