Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Apr 2013, 16:19   #1
Ovidiu239
Junior
 
Ovidiu239
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 31
Wrestlemania 29

Poate in Romania wrestlingul e considerat sport pentru copii, dar eu nu-l vad asa. Pentru mine wrestlingul, in special WWE-ul, e un super show de divertisment. O sa spuneti: "Hai, ma, cum sa te uiti la prosita aia, ca nu-i pe bune!" Da, wrestlignul e fake, stie oricine, dar pentru mine tot e interesant. Duminica, 7 aprilie 2013, are loc in New Jersey cel mai important eveniment anual, Wrestlemania, ajuns la cea de-a 29-a editie. Sper sa nu vina cineva cu comenturi gen: "lasa-ne cu wrestlingul". Poate mai gasesc ceva fani pe aici. Ce vreau eu? Simplu: -niste pronosticuri:

WWE Title Match:
-The Rock (c) vs. John Cena

World Heavyweight Title Match:
-Alberto Del Rio (c) vs. Jack Swagger

No Holds Barred Match with Triple H’s Career On The Line:
-Brock Lesnar vs. Triple H with Shawn Michaels in Triple H’s corner

-CM Punk vs. The Undertaker

WWE Tag Team Title Match:
-Team Hell No (c’s) vs. Dolph Ziggler and Big E. Langston

-Sheamus, Big Show and Randy Orton vs. The Shield

-Ryback vs. Mark Henry

-Fandango vs. Chris Jericho

-Brodus Clay, Tensai, Cameron and Naomi vs. Cody Rhodes, Damien Sandow and The Bella Twins

Pre-Show WWE Intercontinental Title Match:
-The Miz vs. Wade Barrett

Pot sa incep eu: John Cena; Alberto Del Rio; Triple H; Undertaker; Team Hell No; The Shield; Ryback; Fandango; Cody Rhodes, Damien Sandow and The Bella Twins; Wade Barrett.

Last edited by Ovidiu239 : 02 Mar 2016 at 20:38.
Ovidiu239 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 17:04   #2
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
1.The Rock---zau ca m-am cam saturat de Cena asta
2.Del Rio---mult mai anti-american decat americanul Swagger
3.Triple H---asta e un fel de "palarie intr-un picior, ghici ciuperca ce-i"....e evident de pe luna ca Triple H va castiga...
4.The Undertaker---asta in cazul in care WWE nu vrea sa il bage cu forta in istorie pe Punk...zau ca nu mi-ar place sa vad intrerupt streak-ul lui Undertaker de eunucul asta dezorientat.
5.Hell No---pentru ca Zigler nu este iubit deloc de public,iar Langston nici atat
6.Coalitia---pentru ca The Shield merita un final de proportii la un eveniment de proportii
7.Ryback---Mark Henry nu este suficient de spectaculos,
8.Jericho---de dragul vremurilor de demult si pentru ca a trebuit sa dau search pe google sa aflu cine e Fandango ala
9.The Bella Twins si ceilalti---pentru ca mi se par mai sexy
10.Wade Barrett---pentru ca Wade este mai awesome decat de Miz

E bine ca ai deschis topicul asta, chiar daca nu va fi chiar atat de accesat.Asa mai putem sa ne mai dam si noi cu parerea despre wrestling,wrestler,echipe, show-uri si nu numai.
PS:Subscriu la ce ai spus in descriere
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 17:36   #3
Ovidiu239
Junior
 
Ovidiu239
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 31
Daca scriam cine vreau sa bata in loc de cine cred ca va bate, cu siguranta nu mai scriam ca bate Cena, Taker, HHH. As vrea sa bata The Rock, Punk, Lesnar, da' ma rog vedem. PS: Vreau sa faca neaparat Ziggler cashinul.
Ovidiu239 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 18:17   #4
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Anyway...baietii cu scenariile de la WWE sunt in pana de idei de ceva vreme incoace.Numai tampenii au scris.Punk se joaca cu cenusa mentorului lui Taker, Zigler il bate pe Cena ajutat de Langston si Aj...numai avioane.Eu ti-am zis ca nu prea am mai tinut legatura cu evenimentele, dar asa le vad.Cena nu o sa il bata pe The Rock, pentru ca na,e The Rock.Pe The Rock il vor scoate afara cand va aparea din nou Goldberg
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 20:00   #5
Ovidiu239
Junior
 
Ovidiu239
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 31
Cel mai imprevizibil meci din punctul meu de vedere e clar Triple H vs Brock Lesnar. Poate tie ti se pare clar ca bate HHH eu nu-s asa sigur. Inainte eram sigur ca bate Lesnar, da' acum ca va sta Shawn Michaels in coltul lui HHH m-am cam razgandit. Ramane de vazut. Mai mult ca sigur Cena vs Rock va fi maineventul, si daca Triple H isi incheie cariera, asta ar trebuie sa incheie showul, deci nu prea cred ca se va intampla.
Ovidiu239 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 20:37   #6
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Originally Posted by Ovidiu239:
Cel mai imprevizibil meci din punctul meu de vedere e clar Triple H vs Brock Lesnar. Poate tie ti se pare clar ca bate HHH eu nu-s asa sigur. Inainte eram sigur ca bate Lesnar, da' acum ca va sta Shawn Michaels in coltul lui HHH m-am cam razgandit. Ramane de vazut. Mai mult ca sigur Cena vs Rock va fi maineventul, si daca Triple H isi incheie cariera, asta ar trebuie sa incheie showul, deci nu prea cred ca se va intampla.

No Holds Barred Match with Triple H’s Career On The Line...Chiar crezi ca ii vor da drumul asa repede lui HHH?Eu sunt convins ca nu.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2013, 20:47   #7
Ovidiu239
Junior
 
Ovidiu239
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 31
Pai depinde de ce mai poate el. Poate face ce vrea el, doar e ginerele lu' sefu'... Are totusi 43 de ani si-n ultimii 2 ani a luptat ocazional. Ramane de vazut.
Ovidiu239 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2013, 17:01   #8
ArjenRobben
Novice
 
ArjenRobben
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 1
.1Brodus si Tensai
2.Wade Barrett
3.Chris Jericho(desi ar trebui Fandango pentru ca Jericho lupta ocazional,sa vedem)
4.Ryback
5.The Shield
6.Hell No
7.Del Rio fara Cash In
8.Brock Lesnar (probabil cel mai greu de pronosticat meci)
9.Taker
10.Cena
ArjenRobben is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2013, 18:15   #9
Ovidiu239
Junior
 
Ovidiu239
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 31
Pentru cine vrea sa stie cam ce atmosfera ne asteapta la Wrestlemania: http://www.youtube.com/watch?feature...&v=pOPWbpPdtxc
Ovidiu239 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2013, 18:52   #10
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Uite un ceva interesant.Arata practic toate statisticile wrestlerilor, meciuri, infrangeri, victorii, clasamente.Eu pe aici ma uitam inainte sa mai vad care cum misca
http://www.profightdb.com/
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2013, 18:55   #11
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Legendar
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:06.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells