Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 May 2003, 23:55   #1
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
City By The Sea - Amprenta unui asasin

Aparent filmul prezinta povestea unui politist care trebuie sa decida intre a-si face datoria si a-si salva fiul acuzat de crima. City By The sea merge insa mult mai departe si analizeaza modul in care anumite decizii iti pot schimba viata.

Robert de Niro joaca bine...nu excelent, nu prost...de fapt cam tot filmul se situeaza intr-o zona de mijloc...nu pot spune ca nu mi-a placut dar parca ii lipseste ceva...nu stiu inca ce....
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2003, 22:03   #2
salvamarul_pe_buldozer
Novice
 
salvamarul_pe_buldozer
 
Join Date: May 2003
Location: vin de pe bitzii dintr-un satelit
Posts: 4
city by the sea

fratilor, ce sa zic, slaaaab...
de niro aceleasi grimase arhicunoscute, actiunea lipseshte cu desavarsire, scenariu de 2 lei, intriga la fel: de niro politai de treaba prins acum intre trecutul de criminal al tatalui si prezentul de criminal al fiului sau.
mai mult de 5000 de lei nu as da sa il vad si pe ecrane
nota finala: 5 cu indulgenta
concluzie: numai sa fi fanatic r. de niro sa te duci sa vezi o asemenea banalitate
__________________
long live p2p
salvamarul_pe_buldozer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2003, 08:32   #3
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Telenovela! Ar trebui sa atraga toate gospodinele din tara sa-l vada, poate asa face cativa spectatori...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2003, 16:46   #4
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Re: city by the sea

Originally Posted by salvamarul_pe_buldozer:
fratilor, ce sa zic, slaaaab...
de niro aceleasi grimase arhicunoscute, actiunea lipseshte cu desavarsire, scenariu de 2 lei, intriga la fel: de niro politai de treaba prins acum intre trecutul de criminal al tatalui si prezentul de criminal al fiului sau.
mai mult de 5000 de lei nu as da sa il vad si pe ecrane
nota finala: 5 cu indulgenta
concluzie: numai sa fi fanatic r. de niro sa te duci sa vezi o asemenea banalitate
Aoleu, da' rau esti. Asa te-au invatat pe tine la cercetasi? A scuza-ma. la salvamari...A, scuza-ma inca o data, la scoala de soferi.....A, mai scuza-ma o data, pe santier...
Te-am pupat pe casca de protectie si pe colacul de salvare...
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2003, 17:26   #5
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
DENIRO A IMBATRANIT (DA' RAU DE TOT)

Sal'!
CITY BY THE SEA - AMPRENTA UNUI ASASIN ?!?!?!?!?! :lol:
Declar de la inceput: sunt fan DeNiro (eventual am fost, pe viitor). Asta numai pentru simplul fapt de a nu fi acuzat de subiectivism. :o
De la HEAT incoace, DeNiro o cam scalda (cu mici exceptii). Adica daca facem abstractie de: Flawless, Jackie Brown, Wag the Dog, Sleepers (eventual si Men of honour), moshu' e pe duca. Inspiratia a cam disparut, banu' isi spune cuvântu'. Face jde' filme pe an in care se scalambaie in toate felurile. Sorry, da' Pacino l-a luat! MARTY, unde esti? Vino sa vezi ce a mai ramas din prietenul tau BOB!!!!AMIN! :cry:
PAREREA MEA!!!!

P.S.1 Mi se pare mie sau a mai si pus ceva kile' in plus... :lol:
P.S.2 watch out for DeNiro's daughter: Drena 8) .
P.S.3 Proba de salarii pt. Mister DeNiro: :o :o
Analyze That - $20,000,000
Showtime - $17,500,000
Score, The - $15,000,000
Meet the Parents - $13,500,000
Analyze This - $8,000,000
Ronin - $14,000,000
Last Tycoon, The - $200,000 + percentage of gross
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2003, 14:01   #6
salvamarul_pe_buldozer
Novice
 
salvamarul_pe_buldozer
 
Join Date: May 2003
Location: vin de pe bitzii dintr-un satelit
Posts: 4
bre veterane, cand un bilet la premiera costa 40-50-100 mii sau cat o mai fi, de ce zici ca sunt io rau?
e tzeapa clara, si se folosesc de un nume mare ca sa vand o abureala de film.
asa m-a invatat pe mine la salvamar, si mai iti zic una:
i never picked up a book / but my arms are fifteen inches, nigga, look!! (deci nu te bate gandu cum te bat eu)
credeam ca e un forum mai serios, dar se gaseshte cate unu ca tine sa strice discutia. stai linistit, pe mine nu ma poate jigni decat unu superior mie, iar ca tine am in pod cu sacu', dau la porci nici aia nu mananca...
apropo, dupa colac si casca de protectie sa ma mai pupi in Roza Vanturilor
so sit down broke fagget bitch, morfoli-mi-ai circumcizia, stupid cum rag!
__________________
long live p2p
salvamarul_pe_buldozer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2003, 23:50   #7
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
nu am de gand sa ma amestec in mica voastra neintelegere desi toni facuse doar o gluma nevinovata....
vreau doar sa-ti amintesc mai Salvamarule pe buldozer (sper ca ti-am scris bine numele), ca nici raspunsul si nici atitudinea ta nu prea se potrivesc cu modul in care de desfasoara de obicei conversatiile pe acest forum...daca vei mai citit un pic ce s-a mai scris pe aici vei vedea ca au mai fost destule neintelegeri dar ma indoiesc ca a reactionat cineva asa de violent...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2003, 18:14   #8
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Originally Posted by salvamarul_pe_buldozer:
bre veterane, cand un bilet la premiera costa 40-50-100 mii sau cat o mai fi, de ce zici ca sunt io rau?
e tzeapa clara, si se folosesc de un nume mare ca sa vand o abureala de film.
asa m-a invatat pe mine la salvamar, si mai iti zic una:
i never picked up a book / but my arms are fifteen inches, nigga, look!! (deci nu te bate gandu cum te bat eu)
credeam ca e un forum mai serios, dar se gaseshte cate unu ca tine sa strice discutia. stai linistit, pe mine nu ma poate jigni decat unu superior mie, iar ca tine am in pod cu sacu', dau la porci nici aia nu mananca...
apropo, dupa colac si casca de protectie sa ma mai pupi in Roza Vanturilor
so sit down broke fagget bitch, morfoli-mi-ai circumcizia, stupid cum rag!
Ok, imi cer scuze ca te-am facut "rau". Sper sa ma poti ierta.
Ricutza, multumesc pentru suport.
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2003, 18:46   #9
patch4all
Veteran
 
patch4all
 
Join Date: Jan 2003
Location: by the chance
Posts: 150
Send a message via ICQ to patch4all
Din pacate draga salvamarule sau marasalvule sau cum vrei sa te numesti in mintea ta destul de elaborata pentru un buldozer tin sa iti spun ca atitudinea ta o depaseste cu mult pe cea a veteranului care a facut o gluma.
A arata ca ai muschi nu poate dovedi decat contrariul si anume ca nu ai un picus de creier in cap (poate l-oi avea pe cap). Cred ca mai curand acest forum ar trebui sa se teama ca va fi stricat de oameni ca tine. Asa si eu si altii poate ca aveam niste repere de care daca ai auzi ai veni sa ne faci plecaciuni dar oare despre asta se discuta aici? la asa ceva se rezuma discutiile pe acest forum? la cati muschi avem, la amenintari si utilizarea unor termeni "academici" specifici oamenilor cu 4 clase de care nu ma indoiesc ca esti strain. Te rog incerca sa iti revii deoarece nu are rost sa coboram discutia la acest nivel si nici sa te mai chemam pe la cine stie ce institutii sa ne explici ce si cum e cu randurile pe care le tot scrii aiurea.
__________________
Victims! aren't we all? (Lee)
patch4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:41.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells