Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Aug 2008, 21:21   #1
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Help

Daca ati putea sa ma ajutati sa gasesc un titlu de film..
L-am vazut la cinema,eram copil,foarte mica,imi amintesc doar niste faze...
Cred ca era un film sci -fi,sigur de prin anii '70,'80,desi am rasfoit Google si Wikipedia sa-l gasesc in lista cu filme science fiction.E vorba despre un baietel (parca blond) care ajunge pe Pamant dintr-o nava spatiala ,tin minte o lumina albastra ceva,si are o chestie importanta,un fel de aparat,ceva asa cat a macheta de masina,care face minuni,pustiul reuseste sa faca si curatenie in cateva secunde,mi-amintesc faza cand se intorc adultii si era totul luna,parca pusese si flori intr-o vaza rosii.Sper ca n-am incurcat filmele.Pe urma parca baietelul pleaca cu nava aia spatiala cu lumina foarte albastra ,se asaza in lumina aia ca un laser,etc...Daca stiti vreun film asa...
Si mai sper ca n-are legatura cu vreun Piedone,am amestecat amintirile...E de pe vremea cand se dadeau multe filme indiene si chinezesti("Sora13","Lovitura fulgeratoare","King -Kong" si "Karate Kid",si in sala se striga "Pup-o ,ba" ,"Sonoruuu',"A luat lumina",dar era taiata faza de aia care cenzurau..puteti sa radeti
Multumesc.(Stiti cand i se pune omului pata,tocmai am revizionat E.T. si mi-am adus aminte...)
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2008, 21:31   #2
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
http://www.imdb.com/title/tt0079859/
DACA e ästa, are legäturä si cu Piedone! ,)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2008, 21:33   #3
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
S-ar putea,caut pe youtube imagini,multumesc,pupici :love:
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2008, 09:07   #4
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Exista cumva seriale pe net? Am vazut la tv" Moll Flanders",serial,cred si " Vanity Fair" tot serial,cred ca amandoua BBC,mi-au placut f mult,mai reusite decat filmele..(cartile sunt o incantare,Defoe si Thackeray)
Si caut disperata,nu stiu unde se poate vedea" Amadeus' cu Razvan Vasilescu=Mozart si Saglieri=Radu Beligan.Piesa de teatru din anii'90.
Daca stiti ceva...
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2008, 11:09   #5
mafalda
Guru
 
mafalda
 
Join Date: Jul 2007
Location: Intr-o lume imaginara
Posts: 803
Vreau sa aflu

Acum vreo 20 de ani am vazut un film strain care m-a impresionat teribil. Cred ca se numea "LANTUL" dar nu sunt sigura. Era vorba despre solidaritatea dintre doi detinuti, unul alb si altul negru, evadati dintr-o puscarie. Doi oameni intr-o situatie limita, uita de deferentele de rasa, de cultura. As vrea sa aflu numele regizorului filmului acela ca poate incerc sa-l gasesc pe undeva (poate la Arhiva Nationala de Filme)
mafalda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Aug 2008, 12:08   #6
nibo
Junior
 
nibo
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucuresti
Posts: 50
Re: Vreau sa aflu

Originally Posted by mafalda:
Acum vreo 20 de ani am vazut un film strain care m-a impresionat teribil. Cred ca se numea "LANTUL" dar nu sunt sigura. Era vorba despre solidaritatea dintre doi detinuti, unul alb si altul negru, evadati dintr-o puscarie. Doi oameni intr-o situatie limita, uita de deferentele de rasa, de cultura. As vrea sa aflu numele regizorului filmului acela ca poate incerc sa-l gasesc pe undeva (poate la Arhiva Nationala de Filme)

Lantul - Stanley Kramer
nibo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2008, 10:56   #7
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
Originally Posted by Pauline Kael:
Exista cumva seriale pe net? Am vazut la tv" Moll Flanders",serial,cred si " Vanity Fair" tot serial,cred ca amandoua BBC,mi-au placut f mult,mai reusite decat filmele..(cartile sunt o incantare,Defoe si Thackeray)
Si caut disperata,nu stiu unde se poate vedea" Amadeus' cu Razvan Vasilescu=Mozart si Saglieri=Radu Beligan.Piesa de teatru din anii'90.
Daca stiti ceva...

le poti gasi pe diverse torrente sa le downloadezi sau le poti da search pe un amazon ceva, si poti sa le cumperi. alegi varianta care iti place mai mult!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Aug 2008, 11:30   #8
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by ricutza:
Originally Posted by Pauline Kael:
Exista cumva seriale pe net? Am vazut la tv" Moll Flanders",serial,cred si " Vanity Fair" tot serial,cred ca amandoua BBC,mi-au placut f mult,mai reusite decat filmele..(cartile sunt o incantare,Defoe si Thackeray)
Si caut disperata,nu stiu unde se poate vedea" Amadeus' cu Razvan Vasilescu=Mozart si Saglieri=Radu Beligan.Piesa de teatru din anii'90.
Daca stiti ceva...

le poti gasi pe diverse torrente sa le downloadezi sau le poti da search pe un amazon ceva, si poti sa le cumperi. alegi varianta care iti place mai mult!
Nu cred ca se gasesc pe torrente."Amadeus" chiar l-as cumpara.
Si multe nu se gasesc cu torrente,Le diner des cons" de exemplu,etc.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:04.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells