Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Aug 2011, 23:28   #1
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Rise of the Planet of the Apes

123

Last edited by danonino : 15 Mar 2012 at 22:59.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2011, 23:04   #2
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Pai abia ce-a iesit la cinema. Eu am de gand sa-l vad imediat ce mai ajung prin Bucuresti pentru ca am auzit lucruri destul de bune despre el, mai ales in comparatie cu celelalte filme cu pretentii de box-office ale verii.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2011, 21:44   #3
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Am fost si eu surprins si cuprins de cat de mult mi-a placut filmul. Pe langa ce s-a mai mentionat, as spune ca are o coloana sonora care puncteaza perfect tensiunea.

Foarte solid.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2011, 22:21   #4
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Un film foarte bun cu un nume foarte prost.Era de ajuns sa se numeasca Rise of the apes pentru ca era fix pe subiectul filmului.Sigur e cel mai bun film iesit in 2011 pana acum.Fara exagerarile cu care Hollywood ne-a sufocat in ultimii ani,un scenariu inteligent,joc actoricesc solid in special domnu' Serkis care interpreteaza perfect rolul lui Caesar.Mi-a placut evolutia personajului de la sugar la conducatorul revolutiei.Caesar e dur insa nu si imoral,ce sa mai,un adevarat lider.Vorba lui danonino,daca nu primeste Serkis cel putin o nominalizare la Oscar pentru filmul asta inseamna ca nu mai exista dreptate in lumea asta.Coloana sonora perfecta si efecte speciale foarte convingatoare(ar trebui sa primeasca nominalizari si la categoria asta) fac din acest prequel un film foarte bun care nu pot sa zic ca are vreun defect,poate mi-as fi dorit sa tina mai mult,asa de mult mi-a placut. Un bun exemplu care arata cum se face un blockbuster de succes.

Nota 8/10,very good mr.Wyatt,very good indeed.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.

Last edited by Kriss_Kringle : 28 Aug 2011 at 14:43.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Aug 2011, 10:32   #5
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Într-adevăr şi mie îmi pare cel mai reuşit film de anul acesta. Eram oarecum dezamăgită de "ofertele" de filme de până acum. Chiar mă gândeam că anul viitor, cel puţin până acum, Oscarul va fi tare sărăcăcios. Poate filmul acesta va primi o statuetă. Parcă vine ca o gură de aer proaspăt în lista lungă de filme pline de roboţi şi maşinării. L-am văzut acum câteva zile. Titlul m-a indus în eroare mă aşteptam la cu totul şi cu totul altceva. Mi-a plăcut modul cum a fost construită tensiunea şi de asemenea deznodământul, de coloana sonoră nici nu mai vorbesc. Şi un alt lucru de apreciat este că nu se întinde pe trei ore să mori de plictiseală.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Aug 2011, 12:07   #6
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Pe mine trailerul m-a indus complet in eroare. L-am si revazut ieri la Cowboys & Aliens (yuck) si mi-am dat seama ce penal este, redus la o esenta dezgustator de familiara care de fapt nu defineste cu adevarat filmul.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Sep 2011, 13:43   #7
me84
Novice
 
me84
 
Join Date: May 2005
Location: bucuresti
Posts: 9
Foarte frumos filmul. Nu sunt o fana a francizei dar mi-a placut mult. Poate nu Andy Serkis cat echipa de la CGI a facut o treaba de exceptie. Mie indianca aia mi s-a parut total in plus, si cred ca si maimuta credea cam la fel.
me84 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells