Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Aug 2005, 11:12   #1
Essor Nougier
Senior
 
Essor Nougier
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 128
Damn you Katie Holmes

Katie Holmes in "Pieces of April si Katie Holmes in "Batman begins", iar mie imi este greu sa hotarasc ce personaj apreciez mai mult, care dintre jocuri, cel prost in filmul mediocru dar de factura grandioasa, sau cel bun in filmul bun, insa schitat intr-o gama minora.

Personajul stereotip, sau personajul...stereotip, caci in ambele este aceeasi.

"Pieces of April" este doar un filmulet formal, alcatuit dintr-un numar surprinzator de stereotipii. Initial pare a fi salvat de structura antitetica, apoi de stilul imaginii, amandoua insa stereotipe. La jumatate devine evident motivul, stereotip, pentru care filmul a fost apreciat: beneficiaza de aerul de "de-ar fi fost carte mi-ar fi placut sa o citesc in adolescenta".

Iar eu? Ar fi putut sa-mi pese. As fi putut sa am senzatia de carte pe care mi-ar fi placut sa o citesc in adolescenta.

As fi putut sa fi vazut Dawson's Creek intr-una dintre multiplele reluari. Iar atunci as fi fost un altul, iar daca as fi fost acela, mi-ar fi placut tare mult sa o vad pe domnisoara Holmes si piercinguri voluntare, aflata la treaba prin ghetou alaturi de negri la fel de bine-intentionati ca batranul continent, si albi gata sa faca la fel de mult rau ca si stramosii lor, in timp ce atitudinea culinara constructiva a imigrantilor intra intr-o antiteza puternica cu dieta de junk food a familiei personajei, cat si cu bazele istorice ale sarbatorii de thanksgiving.

Daca as fi fost un altul, mi-ar fi placut sa o vad in Batman Begins, atat de pura, si de-odata cu pielea alba alba, atat de english si de retinuta si de fara sutien sub bluza de matase dar totusi avand privirea pierduta.

Daca as fi fost un altul, acela care si-a fi dobandit valorile sexuale in paralel cu cautarile eterne ale lui Joey, aseara, citind forumurile imdb, as fi fost socat sa aflu ca domnisoara Holmes si Tom Cruise sunt acum un cuplu, un item.

As fi initiat doua cautari, prima, "katie holmes nude", si cealalta, "katie holmes tom cruise". M-as fi repezit asupra primei si, dupa ceva cautari, m-as fi masturbat, simtind, amestecat, placerea de a fi baiatul popular care i-o trage fetei retrase, dar nurlie; nesiguranta de a fi Dawson, caci, in mintea celui ce as fi fost daca m-as fi uitat la "Dawson's Creek", Dawson este bisexual; si durerea de a distruge un mit, fie, unul din zecile mii de mituri adolescento-feminine din ultimul secol de cinema, dar nu mai putin mitul drag celui ce as fi fost daca m-as fi uitat la "Dawson's Creek".

La urma, obosit, as fi deschis si "katie holmes tom cruise", si as fi aflat ca intr-adevar sunt un item. As fi aflat ca ea declara ca e visul ei din copilarie, si visul oricarei fete, sa se casatoreasca cu Tom Cruise, iar el nu doreste cu nici un chip sa o dezamageasca.

As fi vazut o fata inalta, cu sanii mult mai mici decat cei in prezenta carora tocmai ma masturbasem, si un Tom Cruise scund, cu un cap mai scund, incercand sa zambeasca inalt. Ea, indiferenta, el, nu inexpresiv, ci...incercand sa zambeasca inalt.


I say she's got you Tom. I say if she wanted to be an actress, she would have been one by now, and if she wanted love, she would have gone off with that poor Dawson, and by god, if she was in it for the sex, she could have had the Dark Knight himself. But she's got you Tom, and she's in it for your money.

Damn you Katie Holmes, damn you to hell.
__________________
Ask not what Essor Nougier can do for you, but what your spouse can do for him.
Essor Nougier is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2005, 11:25   #2
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
cu siguranta nu esti un admirator infocat al ei...nu ca eu as fi.Insa prezentele ei in film ma lasa rece, e stearsa, sters e si modul in care interpreteaza...
Originally Posted by Essor Nougier:
fara sutien sub bluza de matase dar totusi avand privirea pierduta
Foarte aiurea faza...am observat si eu, in finalul Batman.Si am mai observat ca are probleme cu un ochi, ii cam fuge(la propriu vorbind).
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2005, 14:12   #3
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
La Star-uri, please. Longie, do your thing.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2005, 09:15   #4
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
I don't like her... She can't smile at all... Parca de cate ori incearca sa zambeasca iese ceva in genul, unui zambet bagat intre o vomitatura shi un scremut pe toaleta... And she's not that pretty neighter... :huh: :sick:
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2005, 07:01   #5
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Demona:
She can't smile at all...
yes she can ... si face si gropitze cand zambeste ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2005, 14:32   #6
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
nici eu nu pot sa o suport pe acesta actrita...se vrea inteligenta si nu e...si tot asa se vrea si sexy si frumoasa...si da, probabil ca acum se vrea si indragostita de Tom Cruise...
de cat de buna actrita e, nu stiu ce sa spun...pentru ca o persoana atat de stearsa si banala sa ajunge sa joace totusi in niste filmulete importante si si intr-un serial bunicel ma duce cu gandul ca ceva, ceva talent o fi...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells