Păreri Watcher

(2022)

Watcher

user-6098dceb3220a pe 22 Iunie 2022 12:31
Filmul acesta ar trebui rulat la televizor de Paste si de Craciun, an de an. Multe drame cred ca ar putea fi evitate daca am avea si Incredere in cei apropiati.

Cate copile abuzate nu sunt crezute de catre parinti, samd. Minuat realizat, intens, filmat in Romania.

Nota10.
Nu stiu ce ar fi de comentat.
Suspans pana in ultima secunda.

demmonika pe 23 Iunie 2022 11:04
Interesant
Da,este un film filmat si la Bucuresti si ar trebui macar sa ne uitam pentru motivul acesta,ca cineva a ales sa filmeze si la noi.Sunt si cativa actori romani cum ar fi Madalina Anea.Nu e wow dar are o idee interesanta,merita vazut.
dany6960 pe 26 iunie 2022 10:09
[Comentariu editat de moderator] CINE E MADALINA ANEA???
stricted pe 24 iulie 2022 18:09
crisalisa pe 23 Iunie 2022 19:20
Mai rar asa prostie....bine ca promovam Kakanal D cu Patruleasa si stirile horror....mai trebuie Esca si Dascalu...noi nu avem de a face cu filmele horror, doar in realitate, sa ii lasam pe straini sa se ocupe de asa ceva.
dany6960 pe 26 iunie 2022 05:17
BIG BIG LIKE SI LOVE. Mai ales treaba cvu Protv-ul, i-ai uitat pe epavele de DEDU, NETY si BUSU.
crisalisa pe 26 iunie 2022 09:59
da, asa este, scuze
RusOvidiu pe 21 Iunie 2022 14:01
Nimic din ce nu ați mai văzut până acum. Made in Romania deci, film de proastă calitate. Nota 5 de la băiatu' cu indulgență.
Dragos.87 pe 07 August 2022 03:09
Slăbuț..
Filmul are un început interesant dar se pierde ușor în detalii.. are și momente interesante însă nimic mai mult.. poate o să ți se pară interesant pentru faptul că se vorbește în română pentru că acțiunea filmului se petrece în România.. în lipsă de altceva merită văzut..
xerses pe 22 Iulie 2022 16:58
Cu siguranta, filmul ar fi fost ceva mai bun, caci subiectul a mai fost folosit in productii mult mai reusite.... Regie slabuta, actorii, prea neconvingatori.
dany6960 pe 21 Iunie 2022 08:33
MONUMENT DE PROSTIE
Alt KKT COPRODUCTIE INSULARA PLUS ROMANA PLUS ARABA
sabinalin pe 10 Septembrie 2023 12:40
Thriller de atmosfera filmat la noi in batatura. Ceva nominalizari si premii la activ, prezentat la Sundance ceea ce constituie o carte de vizita onorabila. Previzibil desi face eforturi sa nu fie. Interesant modul de a filma al regizoarei Chloe Okuno, debutul e interesant, s-ar putea sa mai auzim de ea in anii urmatori. Cateva prezente notabile ale actorilor si actritelor din Romania in roluri secundare, cele mai importante fiind acelea ale Madalinei Anea si Daniel Nuta. Pe Madalina am vazut-o in ,,Pescarusul,, lui Andrei Serban in rolul Masei, poate fi o actrita foarte buna daca are cine sa o valorifice. Daniel e in ascensiune dupa ce s-a intalnit de doua ori cu rolul lui Vlad Tepes, in curand in vom vedea in ,,Groapa,, la Pro TV. Nu, nu e ecranizare a romanului lui Eugen Barbu, e remake dupa serial turcesc.
maimutabeata pe 27 August 2023 19:49
Filmul este bun , interesant , cu un subiect poate mult exploatat , dar care mie mi se pare pus in scena chiar bine si realist in Bucurestiul nostru de toate zilele.La inceput pare ca el intra greu in rol , iar unii romanasi isi rup limba pe engleza , dar se poate trece cu vederea.
Are doza de suspans , cadre care chiar au fost gandite si iti dau ceva fiori .
Pentru cel cu 'holurile acelea din anii 40 " ...pai cam asa arata unele scari de bloc din centru si nu numai si cred ca asta îi da si acel aer autentic filmului.
Il recomand chiar daca poate parea tras de par la final.Un 7 de la mine.

Horatiucrisan pe 09 Mai 2023 13:31
Un film polițist low cost pe care l-am vizionat pentru faptul ca acțiunea se petrece și este filmata în București. Nu știu unde au găsit holurile acelea de clădiri horror cu uși din anii 40. Filmul e bunicel mai ales dacă ești fan filme polițiste.
natalia_castego pe 11 Decembrie 2022 02:19
Este un film vizionabil, care personal pot spune că mi-a plăcut. Mai ales fiind un film filmat la noi in România, pot spune că merită să fie văzut. Actorii joacă bine, și finalul este unul surprinzător, și satisfăcător, unde binele învinge răul.
esperar pe 29 Octombrie 2022 20:57
Nu il recomand deloc , actiunea e foarte lenta fara pic de suspans , slab regizat si pus in scena.
Scenariu: 4/10
Poveste : 4/10
Regie/Actorie : 5/10
Rating per total ... 3 Mai bine nu

manuz pe 03 Octombrie 2022 08:32
bunicel, in ciuda comentariilor rautacioase, desi se putea si mai bine, dar finalul salveaza filmul! nu e horror, s-a vrut un thriler psihologic care sa induca teama, aici daca ar mai fi lucrat, iesea mai bun! pare ca s-au grabit cand au facut filmul...poate cazarea din bucuresti nu a fost asa de ieftina :D
stricted pe 24 Iulie 2022 19:56
Regie slabuta.. .