Păreri Warcraft

(2016)

Warcraft. Începutul

mAIMUTZOIUL pe 03 Noiembrie 2009 15:27
Un mit!
Warcraft e un mit pentru industria jocurilor!Probabil jocul cu cei mai multi fani all time asa ca un film dupa serie,trebuie sa se ridice la nivelul asteptarilor.Daca nu o va face,atunci dezamagirea tuturor va fi mare.Sper ca Bizzardul sa nu-si strice renumele si sa lucreze cu cap si din greu la film.Un lucru de calitate cere timp pentru a fii infaptuit.Din ce stiu eu,povestea filmului se va baza in principal pe Warcraft 3,asa ca Arthas nu are cum sa lipseaca din film.Probabil chiar va fii personajul principal...
Vlad_the_curse pe 19 aprilie 2010 17:47
deci warcraft 3 e cel mai bun joc facut vreodata pana acum, dupa parerea mea
Patru.Bogdan pe 30 iunie 2016 12:01
"nu poți spune că este bazat pe vreunul din jocuri" "Au considerat că e bine să înceapă cu evenimentele din primul joc (Warcraft I)" Multă logică ai.
ciocoss84 pe 05 Iunie 2016 09:32
vazut la cinema,efecte bune si un film care se merita...recomand
muiex pe 18 Octombrie 2009 02:34
nu va ambalati
Cineva a intrebat la blizzcon "dar de ce nu faceti un film in genu cum faceti intro'urile la wow, tbc si wrath", urmand chicotelile raspunsu chiar simplu: un caracter in clipurile alea are in jur de 9 milioane de poligoane, dureaza cam 1 an sa faci 3 minute.... daca nu te deranjaza ca va iesi cand faci 60 de ani.
Acum cu filmu, cum este cu majoritatea filmelor inspirate din jocuri este o mare sansa sa se aleaga prafu de el si cu bugetu sau voluminos. O chestie care din pacate hollywoodu nu intelege despre filme inspirate din jocuri este ca nu au nevoie de ecranizare, evenimentele pot fi identice ca cele din joc fanbase'u tot o sa ejaculeze in pantaloni la premiera nu vad de ce nu le intra in cap. Daca nu cauta sfat de la cei de la blizzard pentru film si sa caute un regizor cu renume acest film din foarte mare pacate va fi un mare cacat.
De asta zic nu va ambalati. Capodopera… citeşte

Vlad_the_curse pe 13 august 2010 11:49
Heloo, esti cam dus. Pai daca scrie clar ca va iesi in 2011 dc mnai pui la indoiala.NU va fi cu siguranta "un film in genu cum faceti intro'urile la wow, tbc si wrath"!!!!! O sa fie un film normal filmat cu oameni care o sa fie impanzit de efecte. Iar de data asta cred ca va fi lansat, au si regizor, nu mai daau inapoi. Jocul e d nota 10 , filmul von verea.....
iliketosmoke_atat pe 19 august 2015 23:27
Daca zici tu ca in 1 an se fac doar 3 minute de film asta ar insemna ca 1h de film se face in 20 de ani? )))))
Jonel pe 25 Iunie 2009 10:09
Cum se fac banii
Ce destepti sunt astia care au facut filmul,inmediat va ia banii pentru ca toti care joaca wow si warkraft o sa il ia,nu va grabiti ca pt toti este filmul,toti butii pun imediat ciocul:)).Un film bun este atucea cand sunt si actori buni,Mell Gibson etc.asta nu e film totul este SF,daca nu era jocul filmul numai avea farmec
copyca pe 28 decembrie 2009 14:29
prietene tu nu ai auzit de servere fara sa platesti nimic e free...adia gratuit lol ce sa platesti joaca tu pe original daca te da banii afara din casa mie i-mi convine si unu free adica piratat am avut peste 20 de servere si nu am platit nimic
Mahoarca pe 26 iulie 2016 17:07
Jonel esti un analfabet si ma gandesc ca sunt toate sansele sa fii si retardat; ok , filmul e slabut ca poveste; nu se ridica la nivelul jocului dar este doar prima parte. P.S. De cand Mell Gibson este un actor bun???? Ok, poate Jack Nicholson ori Robert De Niro ai vrut sa spui ca sunt actori buni dar tare as vrea sa vad un film Warcraft cu ei . P.S 2 Ar trebui sa candidezi ca parlamentar la cat de bine te pricepi sa reinventezi LIMBA ROMANA!!!!!!!!!!!
Ruben pe 05 Iunie 2009 21:09
sper sa nu ne dezmageasca filmu am asteptari foarte mari fata de acest film oricum sper sa fie realist cu multe efecte tari astept sa apara!!!!!...............:P
Rolland90 pe 13 Noiembrie 2009 00:55
O sa iasa bine!..
As vrea sa fie facut dupa Warcraft 3 Reign of Chaos..sau Frozen Throne..ar fii mult mai interesant dar daca il fac dupa World of Warcraft asta inseamna un story nou si deja povestea eroilor sau dus..dar sper ca stiu ei ce fac!..ar fii pacat sa iasa nasol!
dinto pe 25 Martie 2009 22:50
cel mai tare jocuri
asta wc3 este preferatie mea....................................
Wow_arathon pe 2 noiembrie 2012 21:45
mai tare ca wow? nu cred,........
eu33 pe 15 aprilie 2013 01:04
Imi e mila de Romania generatiei voastre ! "cel mai tare jocuri", "nu miroase pe langa wc3","ma joc" sunt doar cateva dintre motive.
Magaru_Vesel pe 12 Iunie 2016 22:39
Bun filmul, in partea a2a actiunea se va petrece probabil cu cca 25 ani mai tarziu si va prezenta ascensiunea lui Thrall of Durotan as Warchief la tronul hoardei. Despre Arthas probabil in partea a3a
Patru.Bogdan pe 10 Iunie 2016 19:04
Warcraft merită
Așa cum sugerează numele, Warcraft e doar începutul, o simplă privire fugară într-un univers vast și complex și e probabil prima din multele părți care vor urma. Nota 8 e mai mult decât corectă. Mai puțin ar fi o nedreptate față de impactul vizual și de construcția fidelă a lumilor magnifice ale oamenilor și orcilor, iar mai mult ar fi ignorarea scenariului fugar și superficial. Filmul merită văzut.
VIBERS pe 10 iunie 2016 20:49
Warcraft merita nota 8 doar pe fanii jocului.D.p.m.d.v, filmul nu merita mai mult de 7.
valimocanu pe 20 Iunie 2016 10:10
Efecte absolut magnifice
Vazut la cinema 3d e absolut genial , te prinde pur si simplu , zici ca esti acolo cu ei ...abia astept partea doua ...sper sa o faca...
claudiu-daniel-lugoj pe 20 iunie 2016 14:31
Cu siguranta se va face acesta a fost doar inceputul cum spune si titlul.Intradevar este un film foarte bun,l-am vazut la cinema in 3D si e impresionant.Astept Legenda lui Tarzan care cred ca va fi iarasi un film pe masura.
Preday pe 10 Iunie 2016 22:20
Nu extraordinar, dar foarte impresionant vizual, si "peste medie" in ceea ce priveste incercarea de a avea personaje, nu decupaje de carton. S-a pus mai mult efort in dezvoltarea caracterelor decat te-ai astepta intr-un film bazat pe jocuri video. Problema e ca mitologia e vasta, personajele nu sunt prea grozave nici la originea lor, si regizorul e un fan mult prea mare al jocurilor.

Merita vazut, ca film distractiv de vara. Dar nu va asteptati sa va apuce plansul.

Slightly pe 24 iunie 2016 15:49
Daca vrei sa te apuce plansul, te duci si te uiti pe Acasa TV , postul tau preferat. Nu stiu ce cauti aici.
CosmyNarutO pe 24 August 2009 16:08
Super..de-abia astept sa vad cum e, povestea jocurilor este foarte tare, le-am jucat aproape pe toate si normal ca le-am termnat, sper ca story line-ul sa fie la fel de spectaculos.
nicaragua pe 20 Martie 2009 17:17
MMOlover
ar fi tare daca s-ar face un film dupa Warcraft ,sincer masi multumi si cu o aniatie :)
gi.welther pe 6 ianuarie 2013 03:43
Chiar e tipul ca dupa 20 de ani de warcraft sa apara si un film :D Daca apare , sper sa se ridice macar la nivelul seriei LOTR.
nicu30 pe 14 Iulie 2009 13:41
cel mai tare joc online cel mai tare film 2011:P
ca toata lumea astept filmul sa apara si sper sa vad in film pe Arthas ,Arhimode si alte personaje negative...la genu asta de filme personajele negative ridica cota filmului si face totul mai inetersant.
chameleon pe 6 iunie 2010 01:43
buhaha .. dupa cum era de asteptat -.- acest film a fost anuntat inca din 2003 si ca va fi lansat in 2006, dar de atunci blizz il tot amana, in 2005 au spus ca va fi lansat defapt in 2009, in 2008 au spus ca lau amanat pentru 2011, iar acum in 2010 conform datelor de pe imdb.com se pare ca a fost amanat pentru 2013.. sunt curios daca acest film asteptat de milioane de oameni isi va merita cu adevarat timpul sau va fi o dezamagire si apropo, este warcraft the movie nu world of warcraft the movie , asa ca lasati wow deoparte ca povestea lor e foarte diferita cat despre ce va contine nu ne ramane decat de asteptat si sa vedem, nu va faceti sperante desarte ^_^
TycheroS pe 18 ianuarie 2011 17:16
De fiecare data cand Blizzard au amanat au amanat cu un scop... de exemplu warcraft 3, starcraft 2(asta vreo 7 ani amanat) etc. toate au fost amanate cu anii... dar baietii nu au dezamagit niciodata asa ca eu traiesc cu speranta :P
Wcraft pe 21 Iunie 2009 19:13
:X
doamne deabea astept sa apara:X:X pt k sunt un mare fan war:D si blizzard:D:X:X:)
TycheroS pe 10 Mai 2009 04:27
Sper din tot sufletul sa nu o dea in bara cu filmul acesta.... In general filmele facute dupa jocuri au sanse mari sa fie proaste (ex. Max Payne, Hitman) Exista totusi si exceptii (Final Fantasy).

Sper ca acest film sa se incadreze la exceptii :P

coius pe 14 iunie 2010 01:29
mie sincer mi-au placut max payne si hitman:D...dar fiecare cu parerea lui
Bigall pe 08 Mai 2009 21:10
HMMMMMMM
DA o sa fie cu buget mare si din alea ..si o sa fie facut de aia care au facut 300 am inteles ...dar o sa fim cam dezamagiti zic eu astia care stim despre ce e vorba in warcraft ...nu o sa fie legat prea mult de story care e in joc ..o sa fie ceva mai pe langa ..cu cateva evenimente de acolo ..de exemplu nu o sa fie Arthras..,. O sa fie din cate stiu Thrall , Krain(taurenu CHeftain) si BOlvoar din Stormwind ..ca personaje principale ..asta daca nu au schimbat .schema ... oricum o sa fie super ..astept de la altii informatii noi daca aflati ceva nou
Fulger93 pe 24 Noiembrie 2009 19:51
Filmul Warcraft
Nush ce sa zic... sper sa iasa ceva din filmul asta... sa i-a toate oscarurile...dar vreau sa apara mai devreme... nu in 2011...:D
CosminHorrorMaster pe 4 septembrie 2010 20:03
Filmul trebuia sa apara inca din 2008
utzag pe 4 aprilie 2016 13:06
abia in 2016 apare :)
copyca pe 26 Iunie 2009 09:38
sper s-a nu fie vre-o dezamagire
Sper sa nu aibe bugetu slab i-=mi doresc sa-l intreaca la Oscare pe The.Lord.of.the.Rings...
o0ctav pe 15 septembrie 2009 12:46
din cate stiu bugetul pentru prima parte din filmul Warcraft este de 100mil $ + alte cateva milioane suplimentar . Lord of the Rings a avut undeva la 70mil:). Plus de asta e facut de Legendary Pictures, care au facut treaba buna la toate filmele. Si sa nu uitam ca Blizzard e in spate la tot si la cum ii stim pe toti, cei de la Blizzard nu vor dezamagi. Sa vedem acum ce va fi :D
JoOly pe 24 ianuarie 2014 02:45
ma astept sa-l intreaca :)) chiar sper .. oricum povestea e Ok in warcraft ar putea iesi in film mare
EUGEN.VIDEO pe 11 Septembrie 2016 08:20
slab.........
Nota mare doar ca multi fani warcraft au votat inainte sa il vada. Slab ca film...poate doar sa il joci...
Cretzulynne pe 10 August 2016 18:21
Creaturile verzi din Warcraft se adauga colectiei de vietati verzi cu grai: Shrek, Hulk, Testoasele Ninja si extraterestrul Paul.

Nu cunosteam jocul pana sa dau de acest film, si nu stiam ca e in pregatire de mai bine de un deceniu. Totusi, ca om, ma declar dezamagita de cat de slab a fost realizat, in conditiile in care efectele in Matrix, LOTR si Harry Potter (francize vechi) sunt net superioare celor din Warcraft. Oare cand o sa mai apara o franciza fantasy pe picior de egalitate sau peste LOTR ?

eugen_surupaceanu pe 20 Iunie 2016 02:49
Deci efectiv pentru mine filmul a fost perfect!! Exact ca si numele arata inceputul povesti cunoscuta sub numele "WARCRAFT".Arata de unde a pornit totul si cum au ajuns orci in lumea oamenilor si cum a inceput razboiul!!!! Si cel mai cel arata cine e de fapt magicianul ce se poate transforma in corb din Warcraft III si aduce un avrtizment oamenilor si orcilor!!! Estetica filmului este de nota 10 si faptul ca e 3D il face si mai si!!!Abia apuc sa vina ziua cand vor fi jocuri virtuale unde to poti loga la o interfata directa in jocuri ca o realitate virtuala!
Flavius06 pe 27 Mai 2016 12:28
Deci, asa sta treaba...
Deci motivul pentru care filmul are deja nota 9 cu 2 saptamani inainte de premierea in Romania, este faptul ca toata lumea l-a notat cu 10 stele de acum 7 ani. Inteleg.
mihnea_aspru95 pe 10 iunie 2016 17:07
Da! Proşti rău, aceştia care au votat.
claudiu-daniel-lugoj pe 20 iunie 2016 14:24
Eu macar l-am vazut si dupa aceea l-am comentat.Dar e un film excelent.
alexfuicu pe 17 Mai 2016 12:29
Foarte mulți parcă caută să fie dezamăgiți. Probabil că mulți au plăcerea asta sinistră de a dori ca un film să fie de rahat.

Am urmărit destul de mult cam tot ce a apărut în media legat de acest film și vă spun sincer că va fi unul bun pentru cei care intră în sală cu gândul că așa va fi. Cei care caută ca acest film să fie de căcat exact așa or să li se pară.

Am jucat toate jocurile Warcraft, am citit toate cărțile (și sunt multe) și încă mai joc WoW, în ciuda hater-elii care acum este la modă și anume de a fi împotriva a tot ce are eticheta WoW. Acest IP mi-a influențat extrem de mult viața, am cunoscut oameni în absolut toată lumea, am călătorit și chiar m-am mutat temporar în altă țară datorită acestui joc.

Oamenii ăștia care au lucrat la film chiar știu despre ce este vorba (Duncan Jones… citeşte

Whi7eangel pe 9 iunie 2016 11:25
bun comentariu!!! bv!!!
spectralmaster pe 06 August 2010 20:39
Ce stiu de pe Blizzcon despre filmul Warcraft
Pe scena de la Blizzcon 2007,Chris Metzen alaturi de cei de la Legendary Pictures a prezentat modul in care va fi creat filmul Warcraft.Acest film va fi "luat" dupa povestea din World of Warcraft clasic.In plan principal va fi ilustrat conflictul dintre alianta si hoarda,si povestea va fi prezentata din perspectiva unui personaj om al aliantei,dedicat citez: "He's gonna be a badass anti-Thrall,true enemy of the horde".Motivul pentru care nu se urmeaza povestea din Warcraft1,2 si 3 se datoreaza faptului ca cei de la blizzard vor sa faca un film original ceva diferit de Lord of the Rings sau Harry Potter.Cei de la Legendary Pictures au declarat(cei ce erau acolo,joaca world of warcraft inca de cand a aparut) ca filmul va contine orice detaliu legat de joc.Au declarat ca atunci cand un player de WoW va vedea filmul si isi va privi propria clasa "in actiune" va ramane uimit cand va vedea o… citeşte
adrian_ghigeanu258646 pe 1 iunie 2016 09:34
Ieri 31.05. am vazut filmul la Cineworld in UK si m-a dezamagit total .Ffff slab ,a fost o pierdere toala de timp.Nu-mi pare rau de banii pe bilet adica 5,5£ cat pentru timpul pierdut ! Asta e!
cosmin742000 pe 11 Septembrie 2017 08:47
O mizerie de film de actiune american , deci nimic nou......................
mister_sir pe 03 August 2016 12:41
Dezamagitor
Aveam asteptari mai mari de la acest film, fiind un impatimit al Warcraft. Insa m-a dezamagit povestea si actorii.
Au ales una dintre cele mai slabe povesti pe care puteau sa o aleaga din Warcraft. Ma asteptam sa intre in forta ( pana mea doar sunt Blizzard ) cu o poveste captivanta si plina de suspans. In schimb au ales varianta "sigura" iar pentru mine nu a fost convingator.
La actori ce pot sa zic. Mi s-au parut falsi, nu aveau nici un sentiment. Parca citeau de pe telepromptere. Nu am "simtit" pentru nici unul dintre ei si aproape ca nu ma interesa ce aveau de spus.
Pacat!

Slightly pe 8 august 2016 00:28
Total de acord.
danyla pe 12 Iunie 2016 21:00
Surprinzator
Fiind pus in scena un video game, sincer, nu ma asteptam sa iasa un film bun. Sa va spun un lucru important : toti vor spune ca de la scenariul unui joc video pana la scenariul de film nu este o distanta mare !! ... FALS !!! ... Sa iei un scenariu de joc video, unde totul este concentrat pe introducere iar momentele esentiale sunt lasate la decizia si rationea utilizatorului si sa-l transformi in ceva intergral, care se distinge prin coerenta si complexitate, alcatuind un "story" interesant, ... nu este la indemana oricui !! ... Am acordat nota 10 pentru ca este un film surprinzator, cu mult suspans si cateva situatii neprevazute, ... m-a impresionat placut ! Pentru iubitorii genului fantastic este un film chiar bun !!! ...
Manusa pe 12 Iunie 2016 18:11
Un film foarte bun. Desi nu sunt un fan al jocului, de fapt nici nu l-am jucat, filmul este unul reusit, cu efecte speciale foarte bune, dar si cu actori pe masura. Cu siguranta ca fanii jocului vor fi incantati de el. Ca sunteti fanii jocului sau nu, eu zic ca merita vazut.
xerses pe 11 Iunie 2016 21:33
Incerc sa ma obisnuiesc cu aceste personaje, chiar daca nu cunosc jocul; este intr-adevar o mare desfasurare de forte pe platourile de filmare pentru realizarea acestui film.
myers pe 11 Iunie 2016 00:27
Spre deosebire de multe alte filme la care m-am dus entuziasmat dar am plecat dezamagit,Warcraft nu a facut-o.Nu e o capodopera dar nici nu si-a propus sa fie.Muzica mi s-a parut excelenta,efectele speciale la fel.La joc actoricesc si scenariul se putea mai bine insa per total Warcraft e o surpriza placuta.Un film la care merita sa te duci si a doua oara!De abia astept continuarile,cu Thrall,Arthas,Archimonde si toate personajele fascinante in universul Warcraft.De la mine are nota 9!
IchigoWolf pe 25 Iulie 2010 02:02
Ei bine,ii o veste extraordinara pentru mine :D!Sunt o mare fana.Din cate am citit pe siteul lor,vor avea actori adevarati,si da,va aparea si Arthas.Ar fi frumos sa apara si Blood Elves si Draeneii din World of Warcraft :).Poate chiar si vreun Death Knight din WotLK :D.Sau Arthas cu o armata de DK :)).Oricum,am mai citit si ca filmul va fi axat in principal pe razboi,razboiul dintre Alianta si Hoarda(Hai Hoardaaa :D!Scuze pentru cei de la Alianta :) ).Sunt chiar foarte curioasa cum ar putea sa faca din oameni troli,orci,undead,sau taurenii :D.Eventual Draeneii daca o sa fie :)).Ei bine,cred ca astia vor fi pe calculator,adica animatie.Altfel...ar fi prea greu,APROAPE imposibil :).Totusi,cei mai usor de facut ar fi Humanul :)).Eventual gnomul si dwarful...si nici elvesii nar fi prea greu :D.Eh,om trai si om vedea,doar sa nu se faca de ras :)
spectralmaster pe 6 august 2010 20:57
de ce faci pacate si minti in halul asta.in primul rand nu s`a postat nimic de povestea dupa care va fi facut filmul pe site-urile lor,iar daca erai atenta la blizzcon-uri,vedeai ca cei de la blizzard au prezentat povestea warcraftului.si Arthas o sa lipseasca cu desavarsire.nu mai vorbi aiurea ca sa induci lumea in eroare :)
spectralmaster pe 9 august 2010 13:43
trv :)>- my bad.
TheSmasher pe 15 Iunie 2016 00:10
cel mai bun film SfF/fantasy 2016
Nu am jucat niciodata Warcraft sau WoW.deci nu sunt fan.si nu stiu cum era/sunt jocurile.
Dar filmul asta are un story line ce te tine langa ecran,nu este plictisitor nici o clipa,efectele sunt superbe.iar sfirsitul sper sa aduca si partea a doua si a treia.
merita vazut.pentru mine cel mai bun fantasy/SF din acest an,un pic pe alocuri Lotgar pare inganfat, dar merge trecut cu vederea.Actiune ,efecte,story line,personaje bine conturate,fiecare cu locul lui,per general un 9 merge si un zece .nu regreti 2 pachete de tigarii sau 2 shaorma .

utzag pe 08 Ianuarie 2016 14:44
legenda
Am crescut cu jocurile Warcraft. Am pierdut multe nopti, ani din viata as putea spune, jucand toata seria. Am legat prietenii pe care le am si acum cu oameni din toata lumea datorita jocului astuia si pot spune ca asteptam de foarte mult timp ecranizarea lui. Sunt un fan declarat al intregii povesti, o poveste frumoasa, un mit care sper ca va bate orice alta poveste anterioara gen Hobitul si altele. Abia astept sa-l vad in cinema si sper sa faca cel putin 2-3 continuari, pt ca poveste este din belsug.
P.S. ar fi pacat sa ne dezamageasca la capitolul grafica

Slightly pe 9 iunie 2016 14:07
[COMENTARIU ŞTERS DE MODERATOR]
Whi7eangel pe 10 iunie 2016 10:28
eu nu inteleg oamenii astia care se baga in seama doar ca sa jigneasca pe altii....nu vad rostul acestor fapturi....din 3 comentarii la acest film - toate au fost pline de injurii....cat de frustrat sa fi.....sincer din comentariile tale reiese ca esti fix asa cum i-ai etichetat pe altii...
iul pe 20 Mai 2009 10:11
sper
sper doar sa fie mai bun decat jocul...ceea ce nu se prea poate .....sau macar la fel de bun ca stapanul inelelor
shadowzzz pe 16 Aprilie 2009 00:34
Eu am auzit ca bugetul filmului va fi de 100 mil$ in comparatie cu cel de la 300 care a fost de 60 mil$ si cel de la toata triologia LOTR care a fost de 280 mil$ ...sper sa merite ;)
chameleon pe 29 Decembrie 2009 07:00
mai informati-va
Mai usor mai copii.. Warcraft si World of Warcraft au o poveste asemanatoare dar in acelasi timp total diferita... insa cel care are povestea cea mai logica si cea reala este Warcraft .. de aceea filmul se va numi " WARCRAFT ". In plus ca orice film .. trebuie sa inceapa cu inceputul asa ca spre dezamagirea voastra nu va fi direct Lich King si Archimonde, inainte de ei sau intamplat foarte multe, si totul incepe cu venirea orcilor in Azeroth din Outland prin portalul deschis de catre Medivh cu Gul'dan , asa ca Arthas sar putea sa nici nu apara in film pentru ca inca nici nu se nascuse, in schimb sunt foarte mari sanse sa apara Sargeras care daca nu stiti este tatal lui Archimonde, Kil'jaeden si Prophet Velen (regele Exodarului pt cei care joaca wow), si Ner'Zhul care ia numele de Lich King dupa mult timp... etc daca vreti sa stiti mai multe puneti mana si cititi povestea ( va asigur ca e… citeşte
Vortex pe 2 februarie 2010 18:40
@Chameleon Ai scuzele mele pentru un raspuns,(comentaiu,corectare) asa de tarziu!!!Dar ai foarte multe greseli!!!In primul rand povestea warcraft incepe cu mult inainte de venirea orcilor in Azeroth.Povestea incepe cu Phanteonul cu Sargeras si cu Aman'Thul,astia sunt frati respectiv titani ,Aman'Thul aesir Tiatan (seful titanilor,un fel de Zeus)si Sargeras vanir titan,seful armatei,cel mai puternic dintre titani distrugatorul raului din univers.Dupa cum bine NU stii, Sargeras s-a intalnit cu o rasa "decisiva",Nathrezimii(astia is Dreadlorzii,Mal'ganis,si restu,sunt multi)astia l-au corupt pe Sargeras,involuntar,ei voiau doar sa faca rau,apoi Sargeras a trecut de la bine la neutru si de la neutru la rau!!!Apoi a parasit Pantheonul,si a inceput sa-si creeze o armata respectiv Burning Legion.Archimonde,Kil'jaeden si Velen erau 3 prieteni de pe planeta Argus.Sargeras s-a aratat lor si i-a convins pe doi dintre ei sa se alature lui (evident fara sa stie ce vor deveni)dar Velen cel mai bun prieten a lui Kil'jaeden a refuzat si a devenit conducatorul din cate stiu eu al draenei.Ner'Zhul e un fost saman orc,al Shadowmoon clan,a avut implicatii in Rise of the horde,beyond dark portal.Devenind inchis de kil'jaeden in Frozen throne scapa de controlul lui kil'jaeden si isi formeaza prpriul plan prin care il i-a pe arthas de partea sa,il fioloseste pe IIliadan prin intremedilu lui Arthas ,pentru distrugerea Skull of Gul'dan,pentru ca mai apoi Archimonde ,sa piara si legiunea sa fie infranta de night elves,oamnei si orci,condusi de Jaina Proudmore,Malfurion,tyrande si Thrall,ca mai apoi Arthas sa-l infrunte pe IIliadan in Northread ,in cele din urma invingandu-l ,iar mai apoi Arthas devine Lich King ,impreuna cu Ner;zhul.Pana la urma spiritul lui Arthas devine suveran peste spiritul lui Ner'zhul,ajungand sa-si vada regatul cazand sub sabia Argent cursade si Tiron fordirng ,si forstmourne probabiul distrusa de Shadowmourne.Asta e o mica parte din poveste,poveste pe care nu o stii prea bine.Asa ca punetet si citeste mai bine!!!poti sa cumperi si cartile WOA.;)
Wow_arathon pe 2 noiembrie 2012 21:47
aveti stima mea - chiar ati spuso bine si sunteti informati...se vede.
dizzy.seven pe 17 Iunie 2016 14:51
mizerie
un film pentru copiii mici dar si pentru copiii batrani de 20-30 ani care se joaca in turbare pe pc in loc sa faca un sport de exemplu
VIBERS pe 23 iunie 2016 23:57
Nu are omule nicio legatura.Habar am de acest joc dar filmul a fost realizat bine.Este clar ca nu iti plac filmele fantasy. De ce te-ai dus sa vezi acest film daca nu suporti genul asta de filme?
mary21o pe 12 Septembrie 2017 21:44
plictisitor, previzibil , pratic o mare pierdere de vreme. M-a lasat rece...ori poate am vazut vrea multe sf-uri si au fost mult prea bune comparate cu acesta
gamblerrambler pe 03 Iulie 2016 20:03
Warcraft: Orcs vs Humans
Vazut filmul (din pacate la 3D si nu la Imax):
-mi-a placut de "Viking Guy" care l-a jucat pe Lothar, foarte bad-ass
-Gul'Dan superb, Mevidh ok, pustiu cat sa fie acolo
-povestea e grabita si sub LOTR si Hobbit , personajele CGI nu prea m-au atras poate pentru ca erau prea multe
- Garona -the hottest Orc female
-incaierarile si altercatiile din padure mai bine lipseau, au fost plictisitoare
-CGI si efectele sunt la inaltime. Nu-i chiar un spectacol vizual ca Avatar, Transformers, Hobbit, dar orcii au fost bine redati (mi-a placut mult cum aratau Durotan si Blackhand), iar peisajele din Stormwind sunt de milioane. As fi vrut un pic de mai mult elfi si pitici
-A debutat in forta (mi-a placut motivatia orcilor cand traversau portalul spre Azeroth), dar a cam dat-o cu mucii-n fasole cu finalul si cred ca era mai bine daca sareau peste uciderea… citeşte

kabirash25 pe 21 Iunie 2016 21:54
Obligatoriu de vazut in cinema 3D
Un film foarte bun...recomand! Bineanteles ca in orice film exista mici elemente ce nu ar avea ce cauta acolo, dar putem inchide un ochi pt 1-2 secunde si sa trecem peste aceste nimicuri. Am vazut ca ''metacritic'' are o nota foarte mica pt acest film si ma intreb de ce? S-au folosit atatea resurse pt acest film...parerea mea este ca a iesit aproape perfect. Recomand de vazut la cinema 3-6D :)
Whi7eangel pe 17 Iunie 2016 17:21
F reusit!
Simplu - filmul este bun! pt cine stie ce vrea sa vada - pt fani - pt cei care au idee despre universul Warcraft filmul este ff bun! ce nu inteleg este - ipocrizia unor oameni care se duc sa vada un film ca apoi sa inceapa - film de doi bani - pt copii care se joaca pe pc - adica sincer la ce te asteptai....la parfum de femeie? Ai platit sa vezi un film inspirat dintr-un joc doar ca sa ai de ce sa comentezi dupa? WTF - daca nu iti place nu te duci....ai trailere...poti citi pe net cate info vrei....sau poate nu ai ce face cu banii....in fine revin - Film reusit pt cunoscatori - pt restu....multa sanatate!
P.s. - sinopsis-ul vostru "Lupte cumplite zguduie planeta Azeroth, căci oamenii trebuie să înfrunte orcii pentru a înclina o dată pentru totdeauna balanța unei confruntări milenare. Oamenii se unesc în Alianța condusă de Anduin Lothar (Travis Fimmel), un erou de… citeşte

mihai_barbu pe 24 Martie 2016 22:48
La ce dracu ati votat ma la WOW si Frozen Throne ca nu inteleg filmul nici nu a aparut
Gyorgyan pe 8 iunie 2016 14:08
daca anunta partea a doua intr-o saptamana se gasesc unii sa voteze cu 10 :))
JoOly pe 24 Ianuarie 2014 02:43
Cate "sute de ani" trebuie sa mai astept
lord of the rings cel mai bun film facut vrio data /parerea mea / ma astept ca Warcraft sa fie cel putin la fel de bun .
CosminHorrorMaster pe 11 Iulie 2012 01:05
Cata lume vad ca isi da cu parerea, insa cati dintre acestia au jucat cu adevarat vreun joc din seria "Warcraft". Cati "fani" stiu ca acest film trebuia sa apara inca din 2003? Probabil nu atat de multi cat se vede.
kene pe 28 Ianuarie 2011 16:53
Pana la urma se va mai face filmul sau nu? Ca la inceput s-a facut mare tam-tam, dar nici o noua informatie din cate vad.
legolas05 pe 27 Ianuarie 2011 19:58
abia astept sa apara.....cred ca va fi bun.........
simi1989 pe 02 Ianuarie 2011 03:09
speranta e ultima
speram sa se tina de cuvant si sa se realizeze cu adevarat filmul si cu putin noroc sa fie un real succes din toate punctele de vedere(coregrafie, scenariu, actori.......)
deynho pe 12 Decembrie 2010 22:37
Conform site-ului Deadline, Sam Raimi (cunoscut pentru The Evil Dead şi pentru trilogia Spider-Man) a amânat începerea lucrului la filmul bazat pe universul Warcraft întrucât va regiza Oz: The Great And Powerful pentru studiourile Disney.
costykaras pe 29 Noiembrie 2010 23:24
nu o sa fie cum ne asteptam!
dupa cum vedeti in joc sunt foarte multe personaje principale si foarte multe povesti asa ca actiunea filmului nu va fi ca in joc ci va fi cu totul si cu totul o alta poveste......
sa speram ca va iesi bine sa fie cat mai apropiata de film si sa se fac nu nu mai un film ci o seri la fel ca saw,rezident evil etc.