Păreri The Bourne Supremacy

(2004)

Supremația lui Bourne

Mifune pe 03 August 2004 09:18
Ma risc si ii ofer 5 stele. In America filmul a avut parte de multe laude. La noi vara asta nu stiu ce se intampla. Toate filmele intarzie.
MuSiCmiX pe 04 Octombrie 2004 18:31
cool film ! l-am vazut deja :) dau 5 stele !
tajima daniela pe 08 Martie 2005 18:17
il ador foarte mult,este de nota 20
Gaandalf pe 06 Octombrie 2004 12:50
5 stele k a fost un film kre nu ma ashteptam sa fie asha de bun. Multzi au criticat filmul shi review-urile au fost nemiloase. Mie mi-a placut mult numai k m-a intristat la inceput foarte mult.
Akum sa vedem ce o sa faca cu Bourne Ultimatum.

Denis pe 02 August 2004 17:01
Dupa ce am scris parerea mea despre noua premiera a americii Satul.Si acest film este foarte misto.O actiune pentru toata lumea.Este la fel ca celalalt film cu Bourne.Matt Damon joaca foarte bine.Ii ofer cinci stele.
Medicate pe 18 Iulie 2009 18:16
Da barn supremasi
O continuare geniala ..... Matt Damon s-a consacrat prin rolul lui Jason Bourne si prin Will ( Good Will Hunting ) ! 2 personaje opuse dar care i se potrivesc perfect !

Precum si in primul film , coloana sonora este magnifica , potrivirea este perfecta !

ciobotaru pe 19 Martie 2010 20:47
s-a schimbat regizorul , s-a marit bugetul si s-a realizat un film de actiune incredibil
cezarika21 pe 29 Ianuarie 2014 18:39
Provocarea unui asasin retras - marea greşeală săvârşită de CIA
Filmul continuă acţiunea din "Identitatea lui Bourne" (2002), revitalizând personajul Jason Bourne care încercase să treacă neobservat după ce părăsise CIA. Numele său este asociat de un caz mai vechi de fraudare a fondurilor agenţiei, iar personajul revine în atenţia organizaţiei. Orice încercare de capturare a fostului agent este soldată însă eşecului.

Scenariul este inteligent, acţiunea este alertă, suspansul este maxim, iar muzica potenţează toate acestea. Secvenţele de acţiune sunt lucrate meticulos, cum rareori mai vezi în filmele din ultima vreme. Filmul este bine realizat şi foarte captivant, impresionând prin urmăririle de maşini, prin anticiparea momentelor critice de către personaj şi prin interpretările convingătoare ale lui Matt Damon şi ale lui Joan Allen (interpreta Pamelei Landy). Mie chiar mi-a plăcut.

miere pe 27 Noiembrie 2009 18:56
Palpitant
Foarte bine facut, nu e genul de film de actiune cu super eroi care actorul principal face lucruri fantastice(se bate cu 20 si vorbeste la telefon..).
Go 1 2