Păreri Let's Be Cops

(2014)

Hai să fim polițiști!

avram_andrei_tiberiu pe 21 August 2014 16:42
Mai bun fata de celelalte filme cu acelasi subiect .In fine deja faza cu politisti a cam ajuns la final dupa mltitudinea de filme cu acestia din ultima perioada ,si mai ales in privinta originalitati ,cam toate sunt la fel si iti vei da seama de actiune chiar inainte sa se petreaca (daca esti o persoana care urmareste multe filme ).Filmul a venit cu un strop de originalitate ,dand un strop de ,,fresh" actiuni si te va tine pe scaun fara sa ai senzatia ca ai platit biletul degeaba sau ca te-ai plictisit .
BaetuAndrei pe 15 August 2014 23:49
tare ! merita ! . .
CathMuffin pe 11 Septembrie 2014 20:43
O comedie care merita vazuta, desi firul povestii pare cam tras de par.
Mariannaa pe 31 Octombrie 2014 21:05
NUUUUUUUUUUUUUUUUUU
Ce film prost!!! Am avut senzatia ca ma uit la un film ce incearca sa amuze un copil de 7 ani. Pe langa faptul ca scenariul e varza, iar majoritatea intamplarilor sunt extrem de fortate, mai avem si o prestatie din partea actorilor echivalenta cu nota 0; politistii din rolul principal mai treaca, mearga, dar restul actorilor mai rau ca in desene animate. Regret, chiar regret din tot sufletul ca am vizionat asa o porcarie.
gaborull pe 17 decembrie 2014 12:50
spune atunci o comedie buna din ultimii 2-3 ani in care razi si nu ti se pare un film prost...pentru copii de 7 ani...
AlinNcl pe 28 octombrie 2015 19:19
Spui că filmul este pentru copii de 7 ani, dar tu ai la avatar un personaj din desenele animate. Ce să înțelegem din asta?
walstar10 pe 22 Septembrie 2014 02:12
DA
super comedie (desi nu sunt fan gen )
am ras cu pofta. Merita vazut!!!

Nyghty pe 25 Septembrie 2014 01:23
Haina il face pe om
Din seria "ajungi la cinema si asta-i singurul film care mai ruleaza la ora la care ai ajuns", sau "de ce e bine totusi sa-ti arunci ochii pe program si sa nu fii spontan, cel putin in cazul filmelor ce ruleaza prin mallurile noastre".

Totul incepe ca o joaca in film a celor doi protagonisti deloc multumiti de viata pe care o traiau in Los Angeles. Fix cand isi dau seama ca nu realizasera nimic si ca e momentul sa se intoarca in Ohio, cei doi isi dau seama ca pot deveni politisti. Si nu, nu in sensul de a se angaja ca politisti, ci doar in sensul de a purta uniforme, de a beneficia de o masina de politie cumparata de pe ebay si de a putea avea acces la frecventa politiei.

Desigur, filmul e tras de par. Desigur, filmul e comercial si total previzibil. Desigur, e clasificat drept comedie, dar nu-s multe momentele in care sa razi. Desigur, spre final m-a luat si… citeşte

ionutcatalin11 pe 16 Decembrie 2014 23:04
merită văzut !!! o idee interesantă și amuzantă cu polițiști falși...
silviu1985 pe 02 Aprilie 2014 05:43
tareee
cand apare....
dupa fata lor mi se pare o comedie spumoasa

madalin08 pe 28 Decembrie 2014 19:59
merge!
Hai ca mi-a placut. Merge vazut! Nu inteleg de ce e asa criticat.
Infinity pe 06 Noiembrie 2014 00:58
Let's Be Cops (2014)
O comedie destul de reusita atunci cand vine vorba de... comedie. Are destule momente haioase si o idee ceva mai originala, dar din pacate, pierde la capitolele celelalte. De remarcat colaborarea celor 2 actori. Pe mine m-a distrat. Recomand.
ardelean.andrei pe 01 Februarie 2015 01:12
Supeeeeeeeeeer!!! Sa nu cumva sa-l ratati!
Este o comedie super, captivanta, savuroasa, intensa, multe faze comice, cu un scenariu ireprosabil, plin de actiune, umor, fiind prezent chiar si putin romantism, iar actorii isi joaca foarte bine rolurile! Merita sa fie vazut, nu te plictiseste deloc! Te face sa razi, sa te relaxezi si sa uiti pentru putin timp de grijile cotidiene! Este categoric cea mai buna comedie-actiune pe care, personal, am vazut-o!
Cristian_Manea pe 24 Ianuarie 2015 02:09
Mi-a placut. Nu au fost foarte multe momente in care am ras , dar a compensat putin cu actiunea , iar finalul a fost unul chiar reusit. Recomand.
Ana06 pe 25 Decembrie 2014 22:44
E un film cat de cat bun...dar nu o comedie reusita. Intamplarile care ar fi trebuit sa fie amuzante nu fac decat sa te faca sa zambesti putin... Oricum nu e un film rau. Sunt singura care crede ca Justin nu e nume de negru? :))
SAndrei2000 pe 28 Octombrie 2014 22:19
Credeam ca este o comedie notorie...dar are actiune,comedie si tragem si niste invataminte de pe urma ei!
GeluR pe 1 noiembrie 2014 12:01
Si... cam ce fel de "invataminte" ai tras de pe urma "ei"? Pen'ca mie mi s-a parut un film total cretin care, desigur, se adreseaza cretinilor...
ionutzoo7 pe 4 noiembrie 2014 00:59
Unii chiar nu-si dau seama ca sunt momente in care ai nevoie de un film usor,relaxant si care sa te binedispuna.Nu poti sa vezi doar Lynch,Kubrick si Von Trier.
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 23:18
Am vazut filmul asta si ma binedispus oarecum dar ii lipseste clar comedia.Era nevoie in productia asta de o doza mare de comedie care sa te rupa cu ras dar nu e asa.Mai mult se axeaza pe discutii banale,multe din ele sunt si plictisitoare.Ar merge de vazut o data.
omucuvaloare pe 02 Aprilie 2015 20:57
ilcappo pe 18 Martie 2015 22:02
degenerati!
Un film pueril e mult spus! o capodopera a prostiei! Un fim cu prosti pentru prosti! ;)
Lockdown89 pe 05 Noiembrie 2014 15:41
Totul incepe de la ''hai sa fim:)''.O comedie reusita cu umor si actiune.Iar felul in care cei 2 au pretins a fi politisti a fost tot farmecul filmului.
ionutzoo7 pe 04 Noiembrie 2014 00:54
Dupa o tona de comedii cu politisti chiar nu credeam ca mai poate sa apara ceva care sa aduca un suflu nou genului.Tantalaii astia doi mi-au facut seara mai frumoasa.Demult n-am mai ras atat la un film.Hai ca merita vazut.
tonymaestrul pe 03 Noiembrie 2014 16:53
Se bate la comedia anului cu 22 jump street. Faze super haioase , incurcaturi si multa actiune. Am ras foarte mult la acest film care isi cere o continuare :)
ionutzoo7 pe 4 noiembrie 2014 00:55
Am vazut 22 jump street cu o zi inainte sa-l vad pe asta.22 mi se pare mai slab
cosmin742000 pe 09 Octombrie 2017 00:26
O MIZERIE DE FILM DE ACTIUNE AMERICAN DECI NIMIC NOU..................................
eduard_stratan pe 21 august 2021 12:14
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi în 2018 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul înca vreo 2 ani pâna te-au blocat din nou!
makomomo pe 12 Ianuarie 2015 00:51
bestial
I-am dat 10 chiar daca nu este o capodopera...in schimb este cea mai tare comedie vazuta in ultimul timp,an sa zic...incepe usor timid,nu ai idee ce va fi dar pe parcurs se leaga tot,un scenariu bun,totul se leaga in final,multe faze haioase, o buna dispozitie care te cuprinde si te tine tot filmul...Actorii sunt cam necunoscuti insa au jucat excelent,recomand aceasta comedie
Rippa pe 01 Aprilie 2014 11:22
super , de abia astept sa l vad...creca o sa fie o panarama de film
movie_fan77 pe 13 august 2014 18:57
gunoi sau film bun ? asta-i intrebarea !
Rippa pe 15 august 2014 14:10
cam slabutz!
user-63aff3df9a5cb pe 25 Septembrie 2023 17:47
Cosmin 742000,dacă toate filmele sunt mizerii,de ce te mai uiți la ele.Vizionează un meci de fotbal,altceva
forever_young_ pe 23 Iunie 2020 21:51
BUN !
o comedie amuzanta ...plus ceva acitune ...una peste alta un film reusit ce te binedispune !
AlinNcl pe 28 Octombrie 2015 19:22
Excepțional.
Filmul e awesome! Cel puțin pe mine m-a captivat.
kasmyn pe 03 Octombrie 2015 21:54
un film amuzant
O COMEDIE SPUMOASA DESPRE POLITISTI SI CU POLITISTI!!
Bogdan.Alexandru pe 30 Iulie 2015 22:21
Nu am vazut prea multe filme cu politisti, dar mi s-a parut ca acesta are un subiect destul de original. Mi-a placut foarte mult.
SYNDJ pe 03 Aprilie 2015 22:40
Fantezie îndeplinită
Prea tare filmul. M-am distrat copios. Fantezia mea de mic copil, să devin poliţist, s-a îndeplinit acum. Iar cei doi nebuni din New Girl chiar au fost tare haioşi.
XShadowX pe 18 Martie 2015 12:59
O comedie reusita !!!
Inca o comedie de la celebrul regizor Luke Greenfield cu doi actori indragiti de comedie Jake Johnson si Damon Wayans Jr. care fac o pereche grozava in acest film , va recomand cu drag aceasta comedie buna ;)
nebunica_originala pe 16 Martie 2015 22:39
ieu nu pot sa il vad nu imi apare video complet ,cum trebuie sa fac sa il vad ....va rog frumos sunt noua inscrisa si nu stiu cum se procedeaza
Gabby321 pe 12 Februarie 2015 23:27
Bunicel
Plăcerea de a fi politist american e nemaipomenită însă Ryan duce situația peste limita pusă de colegul său . Filmul are un final bun pot spune fiindcă fiecare își găsește un rost în viață de pe urma glumei . Nu e extraordinar de bun dar nici de ratat. Bunicel...
IonutzP18 pe 26 Decembrie 2014 01:47
Idea de început a filmului nu a fost una foarte buna, după părerea mea se putea mai bine dar în schimb au fost unele faze la care te-ai amuzat la maxim. Per total filmul este ok.
andyy pe 26 Noiembrie 2014 00:26
O comedie simpatica, ce reuseste sa te destinda, desi nu are foarte multe momente de umor care sa fie remarcate, majoritatea incadrandu-se in tiparele obisnuite ale unui astfel de film.
Matthew99 pe 22 Noiembrie 2014 21:57
Surpinzator
Cand i-am vazut trailerul nu credeam ca e cine stie ce, dar dupa ce am vazut filmul mi-am dat seama ca ma inselasem, o comedie buna:)
diux05 pe 06 Noiembrie 2014 02:03
De mult nu am mai ras la un film de comedie,chiar te amuza si merita,recomand!!!
kakapiciu pe 27 Octombrie 2014 22:59
Singurul lucru care m-a impresionat la acest film este coloana sonora. Intradevar au bagat niste mixuri foarte bune.
xerses pe 27 Octombrie 2014 19:14
Mi-a placut enorm; de mult nu am mai vazut o comedie atat de reusita.
sandy-celtul pe 26 Septembrie 2014 15:44
recomand
hai ca a fost amuzant, dupa o zi obositoare este recomandat. Mie mi-a placut
GeluR pe 1 noiembrie 2014 12:04
... daca nu dai bani pe el ci il "iei" de pe torente intr-o seara cand esti mango-depresiv. Ca daca mergi la cinema si dai bani pe bilet... devine drama!
alyn.alyn pe 16 Septembrie 2014 17:56
merita vazut !!! .......................................................................................
alexandra_gabrielaaa pe 25 August 2014 13:09
cand apare in Iasi? va rog sa imi raspundeti cine stie..
Sorin87 pe 09 Noiembrie 2014 20:05
O comedie care s-a dovedit a fi una foarte buna daca este privita pana la final, merita
dragomir_alina pe 28 Octombrie 2014 22:15
bun
O comedie marfa de tot"" mi-a placut si vi-o recomand ...
catalin_ionut_23 pe 28 Octombrie 2014 13:49
foarte bun ,recomand!
in sfarsit mai vad si ieu un film bun care mi-a placut dupa atatea filme proaste vazute de mine ,un film foarte bun pe care l-as revedea oricand mi-a placut ,il recomand nota mea 10
celesta pe 17 Septembrie 2014 22:42
Politist, adjectiv american
Ceea ce parea a fi la inceput doar o gluma, "joaca de-a politistii" devine o situatie reala de viaya, cu momente de suspans, tensiune si adrenalina.
Asta pentru ca a fi politist e cool dar si riscant totodata, "Let's be cops", o comedie de actiune ce merita vazuta! :)

Decibalus pe 23 Noiembrie 2014 21:17
slab
o comedie fara sare si piper..doua , trei zambete fortate si cam atat a scos de la mine !
dezamagitor !