Păreri Kate

(2021)

Kate

dany6960 pe 12 Septembrie 2021 10:29
O asasina nemiloasa, jucata impecabil de Mary Elizabeth Winstead, e otravita ireversibil inaintea ultimei misiuni si cauta razbunare. Un film reusit plin de actiune, impuscaturi, batai si muzica japoneza foarte buna. De pe coloana sonora amintesc, pentru cei carora le place muzica actuala japoneza si nu numai, BAND-MAID cu Blooming si Choose Me, OOIOO - O O I A H, Chanmina - I'm a pop, MoNa a.k.a. Sad Girl - Girls It Ain't Easy si Reol - Kinjitou. La final imi rasunau in minte vorbele Oyabunului: "E un occidental infumurat. Sunt obisnuiti sa ia si sa tot ia, pana nu mai ramane nimic. Devoreaza culturi pe care nu le inteleg si isi desarta matele peste restul lumii."
anonymous.6602f7e15e136 pe 29 Septembrie 2021 20:37
FillerCristi pe 28 Septembrie 2021 07:56
Asa si asa... Nota 7
Interesant, dar unele scene aiurea părerea mea aia toți asiatici mari luptători nu sunt in stare sa puna la punct o găină bătrână și otrăvită, zici ca sunt filme din alea expirate ca pe timpuri cu Jackie Chan, Van Damme, Steven Seagal, in rest sa zicem că merge pentru poveste, nu e chiar atât de rău dar nici cine știe ce. Ca deja devine obositor cand personajul bun se lupta cu 100 de persoane și e killer bad ass, și toți aia au rol de figuranți sa moara pe capete, tipic filmelor vechi cu aceleași clișee iar si iar. Poate unii sa le placa, film de acțiune și cam atât. Nu pierzi nimic nici dacă vezi Filmul, nici dacă îl vezi, e cam totul de norma totul de forma, că nu prea ai ce pretenții și așteptări sa ai..
IonComan90 pe 07 Decembrie 2021 18:25
Faze bune
Salut. Are faze bune, este un film care pare a fi un fel de comedie neagră.
fenomenal pe 07 Noiembrie 2021 21:13
Nu mă interesează ce spun ceilalți. Mie mi-au plăcut foarte mult scenele de luptă,acțiunea in general..Nu m-am plictisit..Mi-a plăcut cum a jucat actrița.
hitman78 pe 13 Septembrie 2021 18:23
Un alt action cu o badass woman un alt John Wick feminin.Chiar mai era nevoie?Eu zic ca da.Mi-a placut atmosfera din orasele japoneze Tokio si Osaka,M.E.Winstead nu are un rol de femeie fatala si de multe ori e vulnerabila ceea ce mi-a placut cam cel mai mult in filmul asta.In rest se merge cam pe aceeasi reteta actiune faze funny mafioti dar functioneaza.