Păreri Irreplaceable You

(2018)

Irreplaceable You

Alina_Zbenghea pe 25 Noiembrie 2018 02:43
Un film foarte bun.Merita vazut pentru poveste dar și pentru interpretarea actorilor.
Depășește clasicul clișeu despre un final fericit pentru toti. Finalul este prezentat din primele minute dar asta nu înseamnă ca pe parcursul filmului actiunea nu te emoționează profund.
Merită văzut!

Dragos.87 pe 24 Februarie 2018 20:41
Am ramas surprins de acest film.Este o drama romantica interesanta in care dragostea este mai presus decat orice.Il recomand cu mare drag tuturor,in special celor care nu mai cred in iubire.
serban_ionescu pe 27 Mai 2018 01:45
O iubire ideala pe fondul unei drame profunde !
Filmul incepe cu un preambul marcat de un umor fin, de buna calitate si se incheie cu un final profund sensibil-emotional.
Este vorba de fapt de o drama profunda care ofera prilejul emotionant al punerii in valoare a unei iubiri de-a dreptul IDEALE, de maxima profunzime spirituala, asa cum extrem de rar poate fi intalnita in zilele noastre.
Totusi realizatorii si in special scenariul, in mod absolut atipic nu evidentiaza mai deloc latura psihologica firesc depresiv-anxioasa a unui(unei) bolnav(e) diagnosticate cu o boala incurabila, ceea ce reprezinta un evident minus calitativ, punand accentul pana la 100% pe preocuparea exclusiv-obsedanta si deci atipica a personajului Abbie pentru viitorul iubitului ei Sam, pe plan sentimental dar si existentialist dupa disparitia ei fizica.
Drept urmare acord acestui film nota 7,5 si 7 stele CU PLUS, desi as fi fost tentat sa-i… citeşte