Păreri Inconceivable

(2017)

Dorință mortală

xerses pe 04 Iulie 2017 15:24
Un film bunicel care a avut un scenariu care capteaza.
Dragos.87 pe 03 Iulie 2017 14:43
Este un thriller usor fara pretentii iar scenariul nu m-a convins nefiind credibil.Coloana sonora nu este foarte bine sincronizata astfel incat filmul are un ritm lent dar mi-a placut atmosfera care doar in anumite momente devine interesanta.Ii lipseste suspansul da in rest e acceptabil.
Sorin87 pe 09 Noiembrie 2017 19:49
Un film interesant la inceput care tine spectatorul in tensiune pana la final, dar finalul pot spune ca este unul reusit
serban_ionescu pe 22 August 2017 17:45
O drama si mai putin un thriller neconvingator; Scenariu ambiguu si in special foarte bizar
Desi scenaristul dar si regizorul au facut eforturi vizibile pentru DOAR A INCERCA sa realizeze atat o drama cat si o incercare de thriller "captivant", "psihologic" si chiar cu o doza oarecare de "mister" si "suspans", consider ca per ansamblul ei aceasta tentativa a fost in cea mai mare masura esuata, datorita nu numai unor "gauri" si inabilitati de coerenta scenaristica adecvata, dar si a unui subiect general (mobiluri ale conflictului care sta la baza actiunii propriu-zise) foarte bizar in esenta lui si cu conotatii care par mult prea patologic rupte de realitate. Filmul "pacatuieste" in plus si la capitolul alegerii unei distributii actoricesti neinspirate in special ca si varsta cam inaintata si implicit ca si aspect fizic al protagonstilor principali ai acestui film in persoana actritei Gina Gershon care la varsta sa efectiva de 55 de ani mai pastreaza doar niste ochi negri… citeşte
claudiu-daniel-lugoj pe 28 Ianuarie 2018 17:56
Un film bun dar cu un scenariu bolnav.Este vorba despre o femeie care este mama surogat la mai multe familii si incearca sa le ia copilul.Scenariul e unu bolnav dar cand te gandesti ca sunt si asemenea 'mame' te apuca groaza.Un film ce merita vazut ca este unul reusit.
andystarx pe 04 Ianuarie 2018 19:07
A avut un mare defect:mult prea previzibil ! De altfel actorii nu au jucat rau,insa a fost un film sub mediocru ,astfel de scenarii ,am tot vazut !
emy_sinaia pe 17 Septembrie 2017 14:51
Pe un scenariu deja stiut si abordat in multe filme din trecut s-au atribuit rolurile unor alti actori iar restul se cam stie de la sine ce si cum se termina.