Păreri 24

(2008)

andystarx pe 06 Ianuarie 2017 01:02
Am vazut multe filme de actiune ,bune ,dar asta nu este unul dintre ele,m-a dezamagit total !SUnt curios totusi sa urmaresc serialul 24,dar asta peste ceva timp ! Oricum nu este cine stie ce,acest film !
victor_homescu pe 29 Decembrie 2016 16:27
asa da/e scos si pe dvd original
Filmul trebuie in mod necesar vazut impreuna cu sezonul 7 din serial.
Toata actiunea sezonului 7 isi are radacinile in filmul din 2008,persoanajele negative din sezon avand legatura cu Sangala,o tara fictiva din Africa,bogata in diamante dar condusa de un dictator,generalul Juma,care impreuna cu mana sa dreapta-colonelul Dubaku si un grup militar,reusesc sa ocupe pentru putin timp Casa Alba,in incercarea de a lua ostatica pe presedintele SUA. Allison Taylor.
Ajutat de Bill Buchanan- care se sacrifica in timpul evenimentelor tragice din White House,de Chloe O,Brian,Renee Walker (intre aceasta si Jack existand o profunda relatie intima,reprezentand,probabil,latura cea mai romantica din intreg serialul) si de agenti FBI,Bauer reuseste sa respinga atacul,sa ucida grupul de teroristi si,in final,sa demaste intreaga conspiratie din interiorul guvernului american.
Apreciez… citeşte

bogdan_zaulianu pe 12 Decembrie 2015 19:46
Bestial !!!!!!!
n am crezut ca un asemenea serial poate creea "dependenta". Merita vazute toate seriile...
Razvan600 pe 15 Septembrie 2012 13:56
Un film destul de bun, mai ales ca acesta este un prequel pentru sezonul 7 al serialului "24".O idee foarte originala a scenaristilor de a face aceasta legatura cu serialul. Pentru toti fanii seriei "24" merita vazut acest film.
chuky_doll21 pe 19 Februarie 2012 11:58
mie mi-a placut,filmul e acceptabil,imi place si actorul cum joaca
kanibalo pe 05 Februarie 2011 23:12
Slab film,diferenta uriasa fata de serial ,nu m-a impresionat cu nimic ,scurt ,fara suspans,monoton.Cine a vazut serialul cel putin primele 5 sau 6 sezoane care au fost foarte bune isi va da seama de diferenta.
CristiN pe 03 Februarie 2011 02:26
Ce pot sa zic , mie mi-a placut filmul . Fiecare cu genurile lui . Gusturile nu se discuta .