Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Sep 2011, 13:26   #1
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Thumbs down O lipsa de respect

Un site slab,ca tot ce este in Romania niste neseriosi.
1.Nu raspund la intrebari sau si cand raspund o fac dupa mult timp
2.Punctele se acorda foarte greu,greu sau chiar deloc
3.Dvd vin dupa 2-3-4 luni,prin urmare timpul e foarte lung

Last edited by tantibus : 05 Sep 2011 at 18:20. Reason: O lipsa de respect
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 14:43   #2
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by tantibus:
Nu uitati ca datorita lor acest site exista

Site-ul asta exista de aproximativ 10 ani daca nu ma insel. Chestia cu poze/sinopsis etc. e de cam un an. Daca ai trimis vreun sinopsis scris ca mesajul de aici nici nu ma mir ca nu a fost acceptat. Nu cred ca are cineva timp sa-ti puna semne de punctuatie, sa faca acorduri, sa corecteze cuvinte scrise gresit etc. Poti astepta raspuns de la un administrator, dar ma indoiesc ca o sa-ti spuna altceva.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 18:15   #3
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Eu cred ca esti intr-o eroare mare chestia cu pozele si punctele sunt cred de peste un an iar acest site poate sa fie si de 20 de ani daca nu stie ce e ala respectul eu am vrut sa evidentiez niste lucruri care nu sunt corecte,daca tu esti avocatul lor poti sa ii pupi si in fund daca ai ceva de castigat contestatarule.

Last edited by tantibus : 06 Sep 2011 at 10:32.
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 18:36   #4
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Sper ca editarea mesajului n-a fost pentru corectarea greselilor de ortografie.

PS: In limba romana eroare are un singur "r". Am vazut ca ai mai scris la fel intr-un alt mesaj in care te plangeai ca nu ti-a fost acceptat nu stiu ce sinopsis. Big surprise there.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 21:25   #5
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Cool

Legat de acest site am si spus la inceput am auzit lucruri dragute: ca sunt seriosi, ca e un site care vrea sa fie primul in acest domeniu in Romania si am zis sa intru si sa ajut, mi-am facut cont, iar dupa un timp am vazut ca exista si un concurs legat de castigarea unor DVD-uri la 2000 de puncte. Dupa o vreme am constatat ca e o pierdere de vreme din punctul meu de vedere din considerentele argumentate anterior. Ceea ce ma deranjeaza in mod special este faptul ca parca te consideri avocatul lor si nu stii sa fii impartial, ci incepe sa devina ceva personal, incerci sa vii cu niste justificari care sunt puerile si nu isi au rostul cu mine. Esti administratorul sau unul dintre moderatorii acestui site de faci cu mine pe desteptul? Eu nu am nimic personal cu tine ci cu cei care se ocupa de acest site pentru intarzierile inregistrate in darea unor raspunsuri la intrebari, a unor puncte pentru DVD-uri etc.
Sper sa intelegi daca nu discutam si in alt context
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 00:38   #6
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Legat de chestiile astea as vrea sa-i aud plangandu-se pe:

fresie (386755 puncte)
razi3l (30914 puncte)
kanibalo (24744 puncte)
vickhtorio (24158 puncte)
Manusa (23138 puncte)
klaudya_e (22464 puncte)
mgf2768 (17481 puncte)
Tsunamy (16816 puncte)
caessar (16161 puncte)
salo (14921 puncte)

Oamenii astia au facut cumva punctele alea, mai ales fresie. De cand urmaresc discutiile astea despre wiki am tot observat ca multe chestii nu sunt acceptate fie pentru ca nu respecta anumite cerinte, fie ca sunt deja prea multe poze la filmul/persoana respectiva, fie ca exista deja sinopsis (ca in cazul tau), fie ca sinopsisul e prost scris si multe alte probleme.

Daca nu ma insel s-a tot explicat ca lucreaza unul (sau putine) persoane la asta, prin urmare si timpul de asteptare e unul mare. Gandeste-te ca nu esti singurul care trimite asa ceva si probabil deja s-a adunat o cantitate foarte mare restanta. Imagineaza-ti ce se intampla daca persoana care se ocupa de asta pleaca doua saptamani in concediu. Nu le poti cere sa mai angajeze oameni pentru ca nu ii platesti tu. Si chiar de se ofera cineva sa faca asta pe gratis, ma indoiesc ca poate face asa ceva, pana la urma trebuie o anumita incredere ca probabil mai usor se sterg decat se adauga.

Pe forum cred si eu ca ti se raspunde greu. Aceleasi persoane care trebuie sa-ti raspunda scriu si articolele de pe site. Sunt oameni pana la urma, cat timp crezi ca au?

Legat de dvd-uri, cred ca se asteapta sa ajunga in stoc. Pentru ca nu le au in mana atunci cand faci tu comanda si trebuie doar sa ti-l trimita tie. Am vazut multe plangeri legate si de chestia asta, dar parca de fiecare data s-au primit. Pana la urma nu scrie nicaieri ca o sa-l primesti in x timp. La cata lume participa trebuie sa te astepti la asa ceva.

Ce ma deranjeaza pe mine e ca oamenii n-au rabdare. Cum se intampla ceva ce nu le convine incep sa tipe aiurea. Ai rabdare asa cum au si ceilalti si da dovada de mai multa toleranta. Despre impartialitate cred ca nici nu mai e cazul sa vorbim. Si raman la ideea mea, poze sa tot pui, dar la sinopsis as zice sa nu te bagi. Probabil in cel mai bun caz e luat cu google translate.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 08:54   #7
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Pe mine nu ma intereseaza acel DVD pt ca eu pot sa il cumpar pana il trimit ei, din magazin sau dupa alte site-uri de profil la un pret poate mai mic de 55 de ron.
Ei iti impun niste reguli dar cand trebuie si ei sa le respecte nu o fac iar legat de angajari pot sa o faca sau pot cere ajutorul unor persoane care cred ca nu ar zice nu eu nu vreau sa ma laud dar sunt moderator pe un alt site de profil sportiv si cand e ceva raspund la fiecare cat mai bine si cat de repede pot nu las sa astepte persoana respectiva ca nu e frumos.
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 10:31   #8
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Daca nu stiu sa se miste mai repede asta e stiu ca la inceput se miscau ceva mai repede si da scrie in cat timp se accepta niste poze si sinopsisuri dar eu ti-am zis esti avocatul lor si nu esti impartial nu stiu de ce le tii partea ce ai de castigat

Last edited by tantibus : 06 Sep 2011 at 10:33.
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 10:37   #9
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Daca nu ma insel s-a tot explicat ca lucreaza unul (sau putine) persoane la asta, prin urmare si timpul de asteptare e unul mare. Gandeste-te ca nu esti singurul care trimite asa ceva si probabil deja s-a adunat o cantitate foarte mare restanta.

Atunci sa isi mai bage inca unu si sa ajute sunt multe persoane care ar vrea sa ajute dar daca nu vor treaba lor atunci sa nu se planga sau sa nu gaseasca diferite explicatii ca nu pot daca vrei se poate gandeste-te cat castiga ei nu 600 de ron ca unu si altu care lucra 12 ore in picioare ei castiga din reclame mult ca sunt scumpe spoturile astea fac reclame la cinematografe si de acolo iau ceva si tot asa si tie iti daun DVD de 55 de ron .
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 10:49   #10
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Daca sunt profesionisti sa fie pana la capat daca nu asta e .Te-ai gasit tu din 100 de persoane sa faci gura asta ma deranjeaza si sa ma corectezi aici nu e site de cultura generala eu vreau niste raspunsuri nu sa vii tu sa ma f cu gramatica ca vad ca toata lumea se tine destept pe aici si cu citate la sfarsit de fraze si tot asa daca esti destept dute la vrei sa fii milionar sau inscriete in clubul sahistilor nu stau acuma sa scriu cu punct si cu virgula si diacritice ca si asa tot una e ca nu citeste nimeni din cine ar trebuie sa le vada numa cine nu trebuie le citeste
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 11:18   #11
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by tantibus:
Daca sunt profesionisti sa fie pana la capat daca nu asta e .Te-ai gasit tu din 100 de persoane sa faci gura asta ma deranjeaza si sa ma corectezi aici nu e site de cultura generala eu vreau niste raspunsuri nu sa vii tu sa ma f cu gramatica ca vad ca toata lumea se tine destept pe aici si cu citate la sfarsit de fraze si tot asa daca esti destept dute la vrei sa fii milionar sau inscriete in clubul sahistilor nu stau acuma sa scriu cu punct si cu virgula si diacritice ca si asa tot una e ca nu citeste nimeni din cine ar trebuie sa le vada numa cine nu trebuie le citeste
Ca sa n-o mai lungim la infinit o sa-ti dau dreptate dar o sa te si contrazic.Ai dreptate atunci cind critici modul in care este administrat acest site .Si eu am impresia ca de citiva ani merge pe pilot automat ,mai mult din inertie si nu se vede o scinteie de interes ,o dorinta de inovatie ,o minima initiativa.Totul pare incremenit si sclerozat .
Te contrazic atunci cind ataci cinemagia pentru ca esti nou pe aici.Acest loc a insemnat mai mult decit punctele de la dvd-uri ,pozele cu Scooby Doo sau prietenii de pe facebook .Aici a fost o gradinita /scoala /liceu /facultate in care niste oameni pasionati de filme /carti /muzica au adus ceva ,au invatat ceva si sper ca au plecat mai imbogatiti la sufletel.Unii au mai revenit ,altii s-au pierdut pe drum dar cred ca au fost destui cei de la care am avut de invatat in materie de filme /muzica /carti
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 11:26   #12
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by bremen1980:
Ca sa n-o mai lungim la infinit o sa-ti dau dreptate dar o sa te si contrazic.Ai dreptate atunci cind critici modul in care este administrat acest site .Si eu am impresia ca de citiva ani merge pe pilot automat ,mai mult din inertie si nu se vede o scinteie de interes ,o dorinta de inovatie ,o minima initiativa.Totul pare incremenit si sclerozat .

Doar ca el se refera strict la wiki si impresia mea e ca tu te referi la altceva. Iar acolo iti dau si eu dreptate.

@tantibus - La tot ce ai scris dupa mine ti-am raspuns in mesajul de dinainte, dar se pare ca vezi doar ce vrei. Te rog frumos nu mai vorbi de impartialitate cand nu esti capabil sa citesti un mesaj ca lumea.

Originally Posted by tantibus:
Te-ai gasit tu din 100 de persoane sa faci gura

Nu ti se pare nimic cunoscut? Tu ce faci aici? Doar ca esti de cealalta parte. Poti sa bati campii cat vrei, dar las-o mai moale cu impartialitatea. Si te rog frumos pune niste semne de punctuatie macar. Te plangi ca nu te baga in seama, dar nici nu ma mir. Cine crezi ca sta dupa tine sa-ti descifreze scrisul?

PS: Foloseste butonul edit cand ai de completat ceva.

Last edited by Liviu- : 06 Sep 2011 at 11:33.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 11:33   #13
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 362
Nu stiu ce tot atata agitatie aici si nici nu vad rostul atacurilor pe care le faceti unul altuia ( Liviu-, Tantibus)

Liviu- iata ca ma plang eu in legatura cu acceptarea pozelor pe acest site. Si cand zic asta ma refer la perioada de acceptare a acestora, de acest lucru sunt eu nemultumit. Daca acum 3-4 luni se acceptau contributiile in poze dupa 2-3 zile de la adaugarea acestora, acum dureaza 2-3 saptamani, asa am patit eu si asa este si acum.

Dar nu fac mare caz din acest lucru, pun mai putine poze si astept sa le accepte. Dar te intreb Liviu- dar si pe moderatori, cum sa mai puna cineva poze pt a imbunatati la urma urmei acest site, cand ( in cazul meu) sunt descurajat. Daca se acceptau mai des poze atunci bineinteles ca mai adaugam. Probabil moderatorii sunt putini si volumul de munca este mai mare dar cred ca si aceste contributii sunt lasate balta de ceva vreme.

Oricum de reprosat altceva moderatorilor decat acest timp pentru acceptarea contributiilor nu am pentru ca au fost corecti intotdeauna si si-au rasplatit contribuitorii.

Atat sper ca de acum incolo se vor misca mai bine.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 11:39   #14
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by Manusa:
Nu stiu ce tot atata agitatie aici si nici nu vad rostul atacurilor pe care le faceti unul altuia ( Liviu-, Tantibus)

Liviu- iata ca ma plang eu in legatura cu acceptarea pozelor pe acest site. Si cand zic asta ma refer la perioada de acceptare a acestora, de acest lucru sunt eu nemultumit. Daca acum 3-4 luni se acceptau contributiile in poze dupa 2-3 zile de la adaugarea acestora, acum dureaza 2-3 saptamani, asa am patit eu si asa este si acum.

Dar nu fac mare caz din acest lucru, pun mai putine poze si astept sa le accepte. Dar te intreb Liviu- dar si pe moderatori, cum sa mai puna cineva poze pt a imbunatati la urma urmei acest site, cand ( in cazul meu) sunt descurajat. Daca se acceptau mai des poze atunci bineinteles ca mai adaugam. Probabil moderatorii sunt putini si volumul de munca este mai mare dar cred ca si aceste contributii sunt lasate balta de ceva vreme.

Oricum de reprosat altceva moderatorilor decat acest timp pentru acceptarea contributiilor nu am pentru ca au fost corecti intotdeauna si si-au rasplatit contribuitorii.


Atat sper ca de acum incolo se vor misca mai bine.

QFT

@tantibus - Daca nu-ti convine, ce plm mai cauti aici? Sau iti place sa te bagi in seama ca musca-n KKT.?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 12:19   #15
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Thumbs down

Cum vb asa p verde dute in p mea si tu si liviu 2 pupincuristi 2 destepti sau care se cred destepti care dau sfaturi mai mergeti in p mea amandoi cu site vostru cu tot de 2 bani 2 slugi care astept un dvd si pupa in fund
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 12:30   #16
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Habar nu am de ce vorbesti asa urat? unde te crezi baietas? pe maidan? pe softpedia? de ce nu incerci un ton calm, amiabil si civilizat?
Sfatul meu, lasa alte persoane disciplinate sa se ocupe de cinemagia. Locul tau nu este aici.
Asa ca , daca ai coloana vertebrala, dai logout si uita ca exista acest site.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 13:20   #17
tantibus
Junior
 
tantibus
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 69
Thumbs down

Alt destept si e din bucuresti drumu taberei e clar ca imi poate da si niste sfaturi cand la el in cartier e tiganie curata.

Timpul unui om inteligent nu merita sa fie pierdut in mijlocul majoritatii oamenilor.Prin definitie,sunt deja destui oameni acolo.
tantibus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 13:42   #18
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Ai fost vreodata in Bucuresti ca sa vorbesti? Eu cred ca nu.
Cat despre atitudinea ta de pe acest forum, e tipic marlaneasca, si nu denota altceva decat, simpla prostie.
Am mai zis si altora si iti zic si tie : SIC + TIR = SICTIR
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 14:03   #19
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
De cand in Drumu Taberei e tiganeala?
Eu zic sa faci niste mici observatii asupra localizarii geografice si geologice a sectorului si pe urma sa aduci injurii.
Nu sunt din Drumu Taberei, dar sunt in Bucuresti de destui ani, asa ca stiu, in mare parte, pe unde se afla marile triburi cafenii, pentru ca specimene de genu' gasim peste tot.
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 14:06   #20
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
frate Medicate , crezi ca el stie Bucurestiul? vorbeste din auzite.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 16:41.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells