Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Oct 2005, 19:26   #1
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
IAR?????

Rog staful cinemagia sa faca ceva despre NOUA reclama oribila de la connex.

Daca va ramane asa cum e sunt sigur ca niste useri mai temperamentali de pe cinemagia o sa vina la sediul vostru cu un topor si problema se va rezolva one way or another [insert music].
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 19:32   #2
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
M-am intalnit si eu pe la pranz cu acei alieni sarind pe monitor.Am zis ca e ceva temporar, acum au reaparut.Stafful cinemagia e rugat insitent si la superlativ sa faca ceva in legatura cu acele reclame.
PS:Eu sunt printre userii calmi.
PS2:Orange face legea.
__________________
"No great artist ever sees things as they really are. If he did he would cease to be an artist." - Oscar Wilde
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 20:25   #3
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Vorbesc foarte serios:
Ar trebui sä se interzicä, OFICIAL, reclamele agresive. "Oficial" la orice nivel: de la simplul regulament al unui website, pânä la legile organice de protectie a consumatorului.
Iatä în ce sens constä AGRESIVITATEA acestei reclame:
Pe lângä elementele propriu-zise ale imaginii, pop-up-ul acoperä cu un "strat" invizibil fereastra, astfel încât dacä vrei sä clichezi pe un link legitim (topic, numär de paginä, etc.), activezi de fapt noua fereasträ de browser care te duce în site-ul respectiv. Esti nevoit sä astepti pânä când reclama îsi face numärul.
Aceasta este o PERTURBARE FORTATA a folosirii forumului, si ca atare e INADMISIBILA. Trebuie sä fie interzisä imediat, ba chiar si sanctionatä cu o amendä usturätoare. (Da, stiu cä sunt utopic, dar asa ar fi JUST.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 20:34   #4
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Eu inteleg foarte bine ca aceste reclame se fac contra-cost.Asa e si normal, asa si trebuie, dar nu mai conteaza jocurile economice (sau de orice fel) in momentul in care reclama preliciteaza intr-un mod fizic (nu numai vizual!) activitatea utilizatorului.Mie nu mi-a mai aparut, cred ca am scapat de invazie.
__________________
"No great artist ever sees things as they really are. If he did he would cease to be an artist." - Oscar Wilde
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Oct 2005, 22:14   #5
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
bine cã am dat disable plugins la Opera ºi nu mai am demult parte de 'dureri' din astea
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Oct 2005, 07:06   #6
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
tot respectul pentru CONNEX da' mai da-i in pula mea cu reclamele lor ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2005, 14:38   #7
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
e o mare laba reclama aia
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2005, 16:05   #8
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
acum avem o alta reclama.

agenda aia mica, blackberry care face in asa fel incat sa nu poti da click pe nimic gen program cinema si filme tv. Fuckin' die...
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2005, 05:24   #9
Dino
Veteran
 
Dino
 
Join Date: Nov 2002
Location: banner
Posts: 148
Genul asta de reclame care se intind peste suprafata utila a site-ului trebuie sa aiba un buton vizibil [Close], sa le poti inchide daca nu te intereseaza, nu sa astepti ca fraieru pana isi face numarul. Sau sa revii pe site dupa 1 saptamana, cat tine campania.
Chestia asta e directiva a autoritatii de protectie a consumatorului prin alte tari. La noi e inca perioada de haiducie internetului, regulile si le face fiecare site in parte astfel incat sa pastreze echilibrul intre numarul de vizitatori si incasari reclame.
Ar fi o idee ca Cinemagia sa ceara cumparatorului de spatiu publicitar sa ii furnizeze doar flash-uri cu buton de [Close] in ele, ca semn de respect elementar pentru vizitatori. Nu e deloc o pretentie exagerata.
Dino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2005, 09:24   #10
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Subscriu.
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2005, 20:13   #11
Airlight
Guru
 
Airlight
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 970
Send a message via Yahoo to Airlight
Adblock
Airlight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2005, 20:33   #12
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Dino:
Genul asta de reclame care se intind peste suprafata utila a site-ului trebuie sa aiba un buton vizibil [Close], sa le poti inchide daca nu te intereseaza, nu sa astepti ca fraieru pana isi face numarul. Sau sa revii pe site dupa 1 saptamana, cat tine campania.
Chestia asta e directiva a autoritatii de protectie a consumatorului prin alte tari. La noi e inca perioada de haiducie internetului, regulile si le face fiecare site in parte astfel incat sa pastreze echilibrul intre numarul de vizitatori si incasari reclame.
Ar fi o idee ca Cinemagia sa ceara cumparatorului de spatiu publicitar sa ii furnizeze doar flash-uri cu buton de [Close] in ele, ca semn de respect elementar pentru vizitatori. Nu e deloc o pretentie exagerata.
Absolut de acord.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2005, 23:09   #13
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
o noua reclama enervanta legata de fotbal, un flash mare in mijlocul pagini care te urmareste si nu poti da click pe nimic. Pana nu vine un personaj gen gandalf/nuturel (desi nici unu nu e destul de cool pentru asa ceva) cu un uzi la sediul cinemagia vad ca vom avea astfel de probleme in continuare.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2005, 23:14   #14
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
bai, serios, am suportat reclama la conex, reclama la starwars, si reclame mici undeva sus, dar cacatul asta de microbisti fanatici ma enerveaza mult prea mult...

chiar e nevoie? chiar nu merge o reclama la cannon, la kodak, la fuji, la ceva.... cinematografic?
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2005, 23:23   #15
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Cel mai util ar fi o reclama la Smith & Wesson cu link direct la site, preferabil cu livrare in romania. Presimt ca va avea succes.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Nov 2005, 13:22   #16
st3fan
Guru
 
st3fan
 
Join Date: Jul 2005
Location: Bucuresti
Posts: 574
Send a message via Yahoo to st3fan
Presupun ca bilutele pe care scrie Sony Bravia si care sar prin monitorul meu astfel incat nu mai pot da click pe nimic, nu exista.Bilute care sa sara prin/in monitor...jesus...it was just a bad dream.
__________________
"No great artist ever sees things as they really are. If he did he would cease to be an artist." - Oscar Wilde
st3fan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Nov 2005, 17:56   #17
Bulumulu
Prophet GT Series v1.07
 
Bulumulu
 
Join Date: Sep 2004
Location: purple, satin halls
Posts: 1,126
Send a message via MSN to Bulumulu Send a message via Yahoo to Bulumulu
lol, it must be mass hallucination
__________________
pray NOW!
Bulumulu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Nov 2005, 18:26   #18
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
eu nu inteleg de ce nu va plac bilutele? sunt colorate si vesele... si ce daca nu mai poti apasa pe nimic...te bucuri cateva momente de prezenta lor...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2006, 20:33   #19
archon
Junior
 
archon
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 38
Poate totusi scoateti sunetul din bannerul cu sezonul 2 la LOST (LOST 2 ). Sau macar un buton de mute, ca oricum il vede deja toata lumea.
archon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2006, 20:50   #20
alc
Veteran
 
alc
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 177
cred ca o sa aud si prin vis melodia aia de la Lost...asa de enevanta e, bine ca macar pe forum nu e si pot sa fiu si eu calm....whoooosaaaaa
alc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:53.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells