Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Clasic

Reply

Thread Tools Search this Thread
Old 06 Jul 2021, 05:31   #21
1MicuCelUmilSiViril
Guru

1MicuCelUmilSiViril

The Big Blue (1988)
Cred ca ii spune asa pentru ca tine 3 ore. E film de ala care, cu morala, va lasa sa va descurcati singur, in deplina libertate
Lassiter (1984)
Este un film cu o spargere bine ticluita, cu acordul celor mari, bineinteles.
V (1983),
un SF in care cativa oameni si-au dat seama cat de rai sunt extraterestri, o tema care place mult publicului, se poate spune ca face parte din cotidian.
Favourites of the Moon (1984) sau defilarea ipocriziei
Assassination Attempt (1981) Tegeran-43,
pentru cei impresionati de politica
The Scarlet and the Black (1983), interesant, "razboi" in razboi, intre Gregory Peck si Christopher Plummer!
1MicuCelUmilSiViril is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2021, 13:27   #22
victor584694
Senior

victor584694

Ai o impresionantă cultură cinematografică,și mai ales o viziune largă, foarte cuprinzătoare despre fenomenul cinematografic ! Felicitări !

Am mai spus-o undeva : Astăzi forumul aproape că a sucombat, dar n-ar trebui prea mult ca să se înfăptuiască asta : încă vreo 4-5 pasionați cinefili ca tine ar putea să constituie un nucleu care să țină vii sufletul și pasiunea vremurilor de odinioară !
victor584694 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2021, 18:31   #23
1MicuCelUmilSiViril
Guru

1MicuCelUmilSiViril

Pe canicula asta, e greu să ai prezență sporită, cel puțin mie. Și la temperatură e ca la varstă, e bună dacă e cu 2 în față!

Mulțumesc din sufletelul meu pentru apreciere.
Te aștept ori de câte ori ai plăcerea să revii pe forum. Stimă!

Domnul meu, înainte oamenii se plângeau că filmele sunt alb-negru.
Acum, aștia le fac într-o culoare, și nu mai zic nimic (poate asta îi supăra, că erau două, prea multe).
Da, trebuie să vorbim despre filme, cele adevărate (îmi permit să zic așa), din anii buni (ca la vinuri).
Mai sunt forumiști care de-a lungul timpului au avut contribuții solide. Trebuie numai citite de cei care astăzi au dat de gustul filmelor.

Încerc să-ți răspund și la ultima chestiune. Nu știu de ce, nu mi-a spus nimeni de ce, dar am impresia că se vor întoarce, mai devreme sau mai târziu, o vor lua de la început. Așa spune la filosofie.
Explicit, forumurile oferă participanților un plus, e conexiune, schimb de idei, restul sunt restul, înjurături, dezaprobări, comentarii blocate, dacă nu ești de acord, farafastâcuri.
O seară bună!

Last edited by 1MicuCelUmilSiViril : 01 Aug 2021 at 18:35.
1MicuCelUmilSiViril is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply

Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules