Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Mar 2007, 10:52   #81
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
hm, daca ma gandesc mai bine acel aparat de sperie cainii nu-i o idee f. rea. Asa o sa pot face jogging noaptea in drumul taberei fara sa patesc ca anu' trecut cand am sprijinit o masina o ora intreaga din cauza unor potai cu chef de joaca si latrat... Bine c-a aparut o catzea si m-am putut duce acasa... :lol:
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2007, 11:12   #82
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da, aparatul äla e bun într-adevär, recomandabil din toate punctele de vedere.
Oricum, Stefane, situatia ta e tipicä pentru oamenii cu "fricä de câini". Sigur, e o stare peste care e greu sä treci, dar de obicei solutia e sä-ti vezi de drum si sä-i ignori, oricât te-ar härtui. Eventual, chiar sä vorbesti cu ei în timpul äla - ferm, sever, dar nu provocator. Si sä-i privesti drept în ochi, fix - asta, de regulä, îi intimideazä total; vechea tacticä a sarpelui.
Evident, lucrurile se schimbä în cazul câinilor de pazä; ästia-s conditionati mult mai agresiv, si atacä oricum, dacä le încalci teritoriul. (Atentie! In mintea lor, teritoriul poate fi mult mai larg decât perimetrul delimitat al proprietätii, deci prudentä maximä! Asemenea, cercul stabilit de ei în jurul stäpânului.) Din fericire, maidanezii sunt slabi, zgomotosi si lasi, asa cä devin usor de rezolvat. (Toate muscäturile pe care le-am luat la viata mea au fost din ignorarea acestor reguli; iar de haita din parc am scäpat tocmai pentru cä am tinut seamä de reguli si le-am aplicat cât de mult mi-a permis situatia.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2007, 19:24   #83
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by StefanDo:
hm, daca ma gandesc mai bine acel aparat de sperie cainii nu-i o idee f. rea. Asa o sa pot face jogging noaptea in drumul taberei fara sa patesc ca anu' trecut ... :lol:
Deci eu credeam ca o sa arunc banii degeaba, merge garantat, il am de 2 luni, il foloseste batranu' ca sa potoleasca potaile vecinilor noaptea. Eu de la o vreme am trecut peste frica de caini.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2007, 20:33   #84
mimi
Novice
 
mimi
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 22
Am semnat si eu petitia. Trebuie oprite cu orice pret cruzimile impotriva animalelor, pacat este ca tara noastra nu are legi impotriva celor care tortureaza sau ucid animale. O propunere legislativa ar fi necesara. Din cate stiu eu au fost niste idei de genul asta in urma cu cativa ani, dar nimeni nu le-a dat o importanta prea mare. Pacat!!!!!
Dragostea pentru animale te face sa fi mai "uman". Eu am de 10 ani o pisica la care tin ca la ochii din cap.
Oricum, nu trebuie facute comparatii intre suferinta animalelor si cea a oamenilor. Este de datoria noastra, ca fiinte superioare ce suntem, sa oprim masacrul impotriva acestor fiinte care ne fac viata atat de frumoasa.
mimi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2007, 20:35   #85
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
Originally Posted by Carmine Galante:
Originally Posted by StefanDo:
hm, daca ma gandesc mai bine acel aparat de sperie cainii nu-i o idee f. rea. Asa o sa pot face jogging noaptea in drumul taberei fara sa patesc ca anu' trecut ... :lol:
Deci eu credeam ca o sa arunc banii degeaba, merge garantat, il am de 2 luni, il foloseste batranu' ca sa potoleasca potaile vecinilor noaptea. Eu de la o vreme am trecut peste frica de caini.

Dati-mi si mie, va rog, detalii despre aparatul minune, ca am sincer nevoie de unul (cum functioneaza, cat costa, de unde-l cumpar,daca are efect numai atata timp cat stai langa caine(el la distanta de tine adica), sau, il folosesti, cainele pleaca, si, gata, ai scapat??). Eu cam de cateva ori pe luna trebuie sa suport un concert de haulituri care, de regula, incepe pe la 2 noaptea si isi atinge apogeul pe la 3, cand ti-e somnul mai drag. Locatia concertului: in fata blocului meu :sick: Dupa cum fac, cred ca sunt si lupi printre ei :shock: ; no idea ce sunt, dar fac foarte urat...oricum, cum sa iesi sa rezolvi situatia, cand, daca iesi, s-ar putea sa le devii o cina neindestulatoare, si cand toti vecinii se pare ca dorm linistiti?

PS: Sper sa-mi spuneti ca se poate folosi si de la balcon
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2007, 20:37   #86
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Acus ne vin si legile, de la Bruxelles.
Sunt eu eurosceptic, da' mäcar în privinta asta zic: slavä Domnului!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2007, 20:53   #87
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Liou:
PS: Sper sa-mi spuneti ca se poate folosi si de la balcon
Se poate folosi. Vezi ca am dat link-ul pe pagina anterioara (nu-l mai pun inca o data sa nu se considere publicitate mascata). Pe site ai toate datele necesare (cat costa, de unde il iei etc). Ei zic ca bate pana la 7 metri, dar duce mai mult. Firma este serioasa.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2007, 21:32   #88
Liou
Guru
 
Liou
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 312
merci, nu vazusem site-ul. dar acolo scrie ca are efect numai la distanta de pana la 4-5 metri, ori la mine sunt mai multi de atat..deci nu cred sa ajute pt. problema acestui tip de "concert", dar pare ok pt.cand vii noaptea de la un concert.
culmea ar fi sa dau banii pe el, si cainele care face cel mai urat(de regula astia dau tonul si atrag si restul trupei), sa aiba probleme de auz :w00t:
Liou is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Mar 2007, 21:38   #89
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Tata, nu mai insist ca o sa zica astia ca am vreun interes. Si eu eram sceptic da' face toti banii, si cu asta basta.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2007, 06:14   #90
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Eu ma inteleg cu ei de vorba buna! Se zice ca simt omul, pana acum nu m-a muscat niciodata nici unul si n-am avut nicio problema de genul asta. (mi se mai intampla cand trec pe strada sa latre la altii si pe mine sa ma ignore, deja incep sa-mi fac probleme )
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2007, 09:02   #91
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
p mine ma latra si (cum s-a vazut) ma mushk pt k sunt om rau
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2007, 14:02   #92
aayana
Guru
 
aayana
 
Join Date: Jan 2007
Location: acolo unde mã simt bine
Posts: 517
Nu trebuie sa fii rau, e de-ajuns sa simta teama! Si atunci ei se simt superiori 8) Se simt buricul pamantului, nu? (cred ca fiecare in parte ca pamantul are un singur buric :lol: )
__________________
Numai Filme
aayana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2007, 20:53   #93
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
Va plac animalele?

..ami este pisicuta mea de doar 2 luni si jumatate..) o am de sambata asta, e semipersana si are niste ochisori frumosi verzisori..n-am mai avut niciodata un animalut pe care sa-l tin in casa dar ami e speciala..n-a fost intentia mea s-o iau (am zis ca n-o sa am niciodata timp de asa ceva) dar s-a-ntamplat asa si acuma imi pare bine..deja suntem prietene bune..este simpatica, zbangie si jucausa..duminica am iesit la plimbare si era prima data cand o lasam singura asa ca mi-am scurtat plimbarea ca sa vin sa vad ce face..ma astepta cuminte dar de cum am venit s-a jucat pana seara tarziu, era o incantare spectacolul oferit de ea incat nici n-am simtit cum trece timpul..
despre pisici se spune adesea ca sunt false..iar eu nu suport falsitatea..numai ca ami a mea este cateodata chiar "dureros" de sincera..in joaca ei ma mai zgaraie cateodata sau incearca sa ma muste ca sa nu mai zic ca placere ei este sa-mi dea mouse-ul pe jos (tastatura deocamdata nu cred ca poate....
ce mai, e o jucarie ami a mea..
voua va plac animalele?
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2007, 20:57   #94
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
nu
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2007, 21:18   #95
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Avem AICI, pe-o paginä mai de din colo, topicul "Animals' Café", deschis chiar de Je, cu acest subject - yote-l:
http://www.cinemagia.ro/forum/viewto...=7912&start=75

Deci, fetitä Museteaa,
Alta-n lume nu-i ca eaa,
Du-te de-l reînvioreazä,
Cu-a iubirii tale razä.

Pune acolo, prin copy-paste, ce-ai scris mai sus. Apoi, Longshot, Gloria sau StefanDo sä-l steargä pe ästa.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2007, 21:28   #96
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
..ami este pisicuta mea de doar 2 luni si jumatate..) o am de sambata asta, e semipersana si are niste ochisori frumosi verzisori..n-am mai avut niciodata un animalut pe care sa-l tin in casa dar ami e speciala..n-a fost intentia mea s-o iau (am zis ca n-o sa am niciodata timp de asa ceva) dar s-a-ntamplat asa si acuma imi pare bine..deja suntem prietene bune..este simpatica, zbangie si jucausa..duminica am iesit la plimbare si era prima data cand o lasam singura asa ca mi-am scurtat plimbarea ca sa vin sa vad ce face..ma astepta cuminte dar de cum am venit s-a jucat pana seara tarziu, era o incantare spectacolul oferit de ea incat nici n-am simtit cum trece timpul..
despre pisici se spune adesea ca sunt false..iar eu nu suport falsitatea..numai ca ami a mea este cateodata chiar "dureros" de sincera..in joaca ei ma mai zgaraie cateodata sau incearca sa ma muste ca sa nu mai zic ca placere ei este sa-mi dea mouse-ul pe jos (tastatura deocamdata nu cred ca poate....
ce mai, e o jucarie ami a mea..
voua va plac animalele?
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2007, 21:34   #97
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2007, 23:15   #98
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
..ami a mea este o mica bestiuta (scuza de pleonasme)....e o scumpa desi atunci cand se joaca cu mine incearca sa ma zgaraie si sa ma muste..cine azis ca pisicutele sunt false?? ami nu este, , ma trateaza chiar cu spatele, adica destul de rece si tinand cont de orgoliul ei nemasurat..insa e sincera..seara asta am intarziat prin oras si cand am ajuns acasa era suparata pe mine c-am intarziat..apoi si-a revenit (din fericire! ..si mi-a umplut seara cu joaca ei..
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2007, 23:20   #99
musetell
Veteran
 
musetell
 
Join Date: May 2007
Location: Bucuresti
Posts: 240
multumesc de poezie, pitbull..
musetell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2007, 08:59   #100
sfarma piatra
Novice
 
sfarma piatra
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 5
tigrisori

Am fost la Zoo in Bucuresti si am vazut niste tigrisori jucandu-se.. http://funzone.binarythunder.com/vie...rs-in-jacuzzi/
__________________
SFARMA PIATRA
sfarma piatra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:05.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells