Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Sep 2010, 18:11   #61
mgf2768
Novice
 
mgf2768
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 17
Luna a trecut omu negru (dvd-ul comandat nu a aparut). Ne vedem luna viitoare sau in 2011 sau... whatever.
mgf2768 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2010, 18:07   #62
clauditza03
Novice
 
clauditza03
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 8
Buna am comandat si eu un dvd acum o saptamana cred; pot sa stiu cand il primesc pt ca nu am primit nici un mail nimic. multumesc mult.
clauditza03 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 17:26   #63
mgf2768
Novice
 
mgf2768
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 17
Eu l-am comandat in iulie si inca nu a ajuns, asa ca fa si tu un calcul....
mgf2768 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 20:16   #64
clauditza03
Novice
 
clauditza03
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 8
aha mersi deci trebuie sa astept
clauditza03 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Sep 2010, 22:20   #65
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 359
Nu-ti fa griji dvd-ul o sa-l primesti, doar ca dureaza, cam mult dar asta e, dar o sa il primesti pana la urma.Si eu am comandat dvd si l-am primit dupa vreo doua luni jumate. Totusi....a meritat asteptarea .
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2010, 08:01   #66
clauditza03
Novice
 
clauditza03
 
Join Date: Jun 2010
Posts: 8
ms mult
clauditza03 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Sep 2010, 20:11   #67
piranha
Senior
 
piranha
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 130
Originally Posted by StefanDo:
terminam cand se termina si pozele sau biografiile

Ceea ce faceti voi este profund imoral (chiar daca printr-o fenta interesanta ati reusit sa nu fie si ilegal). Sa-i puneti pe useri sa uploadeze in galerii poze fara copyright de pe net va fereste de eventualele consecinte ale unor chemari in instanta din partea proprietarilor de drepturi asupra pozelor respective. Am vazut in galeriile unor actrite (de exemplu Estella Warren) zeci de poze din shooting-uri facute de reviste gen FHM pe care nu aveti niciun drept sa le afisati in galeria de pe Cinemagia. Insa legal sunteti acoperiti pentru nu le-ati uploadat voi, ci niste utilizatori ai site-ului, iar voi va puteti pretinde ca fiind "de buna credinta".

Voi sunteti la nivelul la care considerati ca puteti folosi orice poza gasiti pe internet. Nu este chiar asa - unele sunt furate de pe diverse siteuri care au acolo in josul paginii semnul copyright si un Disclaimer pentru folosirea pozelor si redistribuirea lor (care de obicei se face numai cu acordul scris al titlarului sau dupa plata unor drepturi de re-difuzare). M-ar interesa o pozitie oficiala din partea Cinemagia.

PS: nu am nimic cu utilizatorii care au uploadat poze gasite pe net - nu am nimic cu nimeni, am doar o nedumerire vizavi de politica acestui site.
__________________
There are two rules for success
1. Never tell everything you know.
piranha is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Sep 2010, 09:21   #68
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Cum se procedeaza cu filmele comandate in urma acumularii de puncte dvd la care este specificat „In asteptare stoc”? Am primit de curand alte dvd-uri, iar pe acestea inca nu le-am primit, desi stocul este disponibil pe site-ul provideo de ceva vreme.
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2010, 10:39   #69
mgf2768
Novice
 
mgf2768
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 17
Inca o luna mai trecu, si cinemagia promisiunea nu si-o tinu
mgf2768 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2010, 20:17   #70
mgf2768
Novice
 
mgf2768
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 17
Totusi cinemagia s-a tinut de cuvant. Mai bine mai tarziu decat niciodata. Thanks!!
mgf2768 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2010, 09:19   #71
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by StefanDo:
comenzile de dvd-uri se fac o data la doua saptamani, expedierea in aproximativ 1 saptamana dupa, deci durata maxima ar fi de o luna

Ar fi bine sa se revina asupra afirmatiei. DVD-urile nu ajung in maxim o luna. Prin urmare o parte din DVD-urile comandate de mine in iunie, care existau in stoc, s-au epuizat intre timp, au revenit pe stoc, dupa 2 luni stocul s-a epuizat din nou, iar conform afirmatiei de mai sus, ar fi existat posibilitatea sa fie achizitionate pentru ca in cele 2 luni in care a existat stocul s-ar fi facut de 4 ori comanda, nu?
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Nov 2010, 12:19   #72
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 359
Eu astept de 3 luni sa imi vina dvd-ul dar cred ca pot sa tot astept si mai am inca vreo 3. Sper totusi sa le primesc......
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Dec 2010, 18:27   #73
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Postez din nou o intrebare in speranta ca voi primi un raspuns, desi nu am primit la aceasta sectiune nicio lamurire. De ce nu am primit jucaria de plus la comanda dvd-ului ”Scooby-Doo's Greatest Mysteries”?
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2010, 12:55   #74
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Buna, fresie. Pe pagina de comanda a celor de la provideo nu figureaza nicio jucarie de plus. Am scris partenerului nostru, sa vedem despre ce e vorba.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2010, 13:32   #75
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
In momentul cand am facut comanda era specificat acest lucru. Am crezut ca intre timp s-a renuntat la idee si ma resemnasem, dar ieri am primit de la provideo, un alt e-mail in care se specifica acelasi lucru:
Attached Images
File Type: jpg banner.jpg (22.2 KB, 16 views)

Last edited by fresie : 03 Dec 2010 at 13:39.
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Dec 2010, 08:47   #76
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by Gloria:
Buna, fresie. Pe pagina de comanda a celor de la provideo nu figureaza nicio jucarie de plus. Am scris partenerului nostru, sa vedem despre ce e vorba.

Aici este pagina de pe site-ul partener in care se specifica promotia: http://www.provideo.ro/promo/promotions.aspx . Sper sa fie favorabil raspunsul partenerului pentru ca nu vreau sa ma gandesc la o lipsa de seriozitate.
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2010, 09:23   #77
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
A trimis partenerul raspuns?
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Dec 2010, 16:04   #78
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Buna. ProVideo are precizat pe pagina "distribuit in limita stocului disponibil". Jucariile Scooby Doo s-au terminat inainte sa se faca comanda. Imi pare rau.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Dec 2010, 18:07   #79
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Multumesc pentru raspuns! Am vazut acum ca au renuntat la promotie. Daca s-ar fi facut precizarea ca se face o comanda la 3 luni si nu la 2 saptamani cum am fost anuntati, nu am mai spera la promotii.
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2010, 11:39   #80
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 359
Am o rugaminte. De 3 saptamani imi apare la "Comanda DVD" -- DvD trimis si pana acum nu au venit. Va rog sa imi spuneti au fost trimise sa nu le astept degeaba , sau sper degeaba la ele. Data trecuta cand am comandat un dvd si mi-a aparut DvD trimis dupa 3-4 zile a ajuns dar acum dupa 3 saptamani...... Multumesc.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells