Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Feb 2006, 03:37   #1
placenta
Novice
 
placenta
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1
filme romanesti

Imi cer scuze pentru deranj (mai ales daca topicuri similare cu acesta au fost postate deja). Eu sunt "exilat"in state de vreo cinci ani, si intimpin greutati majore in gasirea filmelor romanesti aparute recent (stiu, e incorect dpdv etic - folosesc dc++ pentru ce pot gasi- nu am gasit pina acum nici un site care sa vinda dvd-uri -de fapt sa faca shipping in state-). Tot ce am reusit sa downloadez/cumpar (prin rudele din tara) e mainstream: Milionari de weekend, Moartea d-lui Lazarescu, Filantropica, Visul lui Liviu (mai putin mainstream, recfunosc), occident, Furia, si, din pacate, Orient expres cu Sergiu.
M-ar interesa, daca exista vreunul din voi care e binevoitor, cum as putea intra in posesia zecilor de filme de scurt metraj romanesti (pe acest site sunt listate o gramada, de exemplu, dar nu le pot gasi pe internet) precum si alte filme romanesti mai putin mediatizate. Multumiri anticipate.
placenta is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2006, 17:54   #2
alex2
Veteran
 
alex2
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 250
unde stationezi, stimabile? ce urbe?
__________________
roark
alex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Feb 2006, 22:50   #3
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Nu vreau sa par rau...dar crede-ma si noua ne este destul de greu sa gasim filme scurt metraje ...nu stiu de ce ti-ar fi tie usor...singurul film cu care te pot ajuta eu este...nu vreau sa fac publicitate...dar poti sa intri pe mess-ul meu si-ti zic...daca nu faci cum vrei...nu ma deranjeaza..si asa...ma gandeam sa nu ma complic dar fie pentru un compatriot care e exilat!! E bine ca ai plecat de aici!! Mai vb sau...nu, cum vrei tu...!
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:08.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells