Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Dec 2004, 13:41   #2181
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Ce chestie ... the drinking game din ROTK EE dintr Leogolas shi Gimli ... a devenit foarte popular, e greu, e mult de baut dar cica a prins bine in mai toate barurile din NEW ZEELAND ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2004, 19:33   #2182
evenstar
Junior
 
evenstar
 
Join Date: Jul 2004
Location: the cold of Valhalla
Posts: 45
Ei bine, am pus si eu mana pe mult asteptatul ROTK EE, si pot sa spun ca e pe masura asteptarilor, daca nu deasupra lor. Ce sa zic, a meritat asteptarea. Au fost o gramada scene care mi au placut, insa pe primele locuri cred ca se situeaza cea cu Saruman, tot ce spune omul ala, sau ma rog, vrajitorul ala, are un sens deosebit, insa aicea trebuie sa spun ca mi ar fi placut sa se dea un pic mai multa importanta mortii sale, atat de maret descrisa in carte :happy: ; sau scena in care Aragorn priveste in Palantir, si la sfarsitul careia, nu stiu daca am vazut eu bine sau chiar s a spart Evenstar... Foarte interesante si scenele cu Path of the Deads, unde apare la un moment o cascada de cranii, in viata mea n am vazut ataea cranii la un loc, sau Houses of Healing...
Ce sa mai zic de Gura lui Saruman, f indreptatit numele, numai gura e de omul ala... Multe, multe chestii simpatice, amuzante, ce mai un deliciu pt un fan LOTR, si nu numai.
__________________
All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost
evenstar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2004, 19:52   #2183
nightsorrow
Senior
 
nightsorrow
 
Join Date: Sep 2004
Location: Angmar
Posts: 135
Oricum eu am vazut primul ROTK EE, de p-aci...acum ca stapanul Gaandalf a vazut si el EE pot sa mi dau drumul la comentarii mai amanuntite...
Eu spuneam ca nu a fost pe masura asteptarilor mele deoarece nu se potriveste cu viziunea mea asupra cartii. Poate voua vi se par asa de reusite deoarece coincid cu viziunea voastra...
De ce nu s a ridicat spiritul lui Saruman, ca apoi sa priveasca spre Apus? Era prea frumos ca sa apara si asta... Sauron apare in Palantir intrupat , ca si inainte sa i fi fost taiat inelul... in carte apare f des notiunea de nimicnicie prin care putea fi realizat si Sauron adica o umbra, un gol in materie, care raspandeste intuneric, ceva de genul Ungoliant... aceasta viziune expresiva lipseste cu desavarsire...
as fi vrut mai mult mister...
nightsorrow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2004, 20:50   #2184
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Nu fi asa de sigur ca am postat fix dupa ce am vazut extendedul... Si poate sunt altii care l-au vazut chiar de vineri seara sau chiar joi cand a aparut... Facem concurs ca Legolas si Gimli sau ce-i paci?! :hmm: CONTEAZA ca l-am vazut si ca nimeni nu se uita la posturile noastre pline de warez! :lol:
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2004, 10:37   #2185
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by nightsorrow:
Eu spuneam ca nu a fost pe masura asteptarilor mele deoarece nu se potriveste cu viziunea mea asupra cartii. Poate voua vi se par asa de reusite deoarece coincid cu viziunea voastra...
De ce nu s a ridicat spiritul lui Saruman, ca apoi sa priveasca spre Apus? Era prea frumos ca sa apara si asta... Sauron apare in Palantir intrupat , ca si inainte sa i fi fost taiat inelul... in carte apare f des notiunea de nimicnicie prin care putea fi realizat si Sauron adica o umbra, un gol in materie, care raspandeste intuneric, ceva de genul Ungoliant... aceasta viziune expresiva lipseste cu desavarsire... as fi vrut mai mult mister...
Pai normal k nu se compara cu cartea ... ar fi chiar tampenie sa zici k filmul ... varianta extinsa e pe masura cartzi ... NICIODATA! Dar asta nu ma impiedica sa simt acest film shi sa imi dau seama k este superb in toate privintzele. Shi eu ash fi dorit sa-l vad pe Tom Bombadil sau "scandalul" de la Barrow Downs ... sau pe Glorfindel cu Frodo fugutza la Rivendell ... dar Arwen a fost introdusa perfect in film shi creionata superb ce pot sa zic ...

Mai uita-te inca odata la ROTK EE sa-l vezi pe Sauron in carne shi oase in PALANTIR ... he's there, trust me ...

Il mai vad odata shi mai vorbim mai pe indelete ...
ce bine k am cu cine sa comentez ...
Ah' ... shi credetzi-ma ca nu conteaza cine a vazut primul filmul sau cine l-a vazut ultimul ... important este sa-l vedem cu totzii ... k pana la urma merita vazut de mii de ori ... cel putzin io' cu asta ma voi ocupa ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2004, 15:01   #2186
nightsorrow
Senior
 
nightsorrow
 
Join Date: Sep 2004
Location: Angmar
Posts: 135
Originally Posted by TLD:
Nu fi asa de sigur ca am postat fix dupa ce am vazut extendedul... Si poate sunt altii care l-au vazut chiar de vineri seara sau chiar joi cand a aparut... Facem concurs ca Legolas si Gimli sau ce-i paci?! :hmm: CONTEAZA ca l-am vazut si ca nimeni nu se uita la posturile noastre pline de warez! :lol:
heh, tu l ai vazut luni, 6 dec iar eu duminica oricum nu conteaza, I care not ...
Iar Sauron treia sa apara fara trup... Cea mai neinspirata faza a fost cea din Casele Tamaduirii care e prezentata copilareste, evaziv, ar fi treit sa fie ceva de genul aparitiei elfei Arwen la Trollshaws in FOTR unde ea este vazuta de catre Frodo in lumea spiritelor in care aproape ca alunecase... foarte interesanta chemarea aceea; elfii puteau fi vazuti si in lumea vazuta si in cea nevazuta in care haladuiau Nazgulii, mi se pare ca intra si cel care isi punea Inelul in acea lume !
nightsorrow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2004, 15:22   #2187
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by nightsorrow:
Cea mai neinspirata faza a fost cea din Casele Tamaduirii care e prezentata copilareste, evaziv...
corect ... se putea mai mult ... c'est la vie!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2004, 10:26   #2188
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Fratele lui Elrond ... Elros ... a devenit primul rege al Numenorului .. shi deshi era elf el a fost considerat OM ... de aici iese Elendil kre shtim cu totzii cine este. Arathorn II shi sotzia sa Gilraen ai radacini in "semintzia" elfilor ... deci din ambele partzi ale familiei Aragorn este elf ...

interesant nu ?
nu vad cum ar putea sa nu-tzi placa Tolkien ....?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2004, 18:52   #2189
nightsorrow
Senior
 
nightsorrow
 
Join Date: Sep 2004
Location: Angmar
Posts: 135
De vreo 2 ani ani tot vad prin alimentare si magazine produse de patiserie si panificatie marca Boromir ... :shock: Ce dr. o mai fi si asta ? Si asta nu e tot! Am vazut si ceva benzinarie Boromir... E pur coincidenta sau e facuta intentionat de catre, stiu eu, copiii managerilor acestor 2 companii, care probabil il glorifica pe acest fiu al Gondorului...
www.boromir.ro
nightsorrow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2004, 20:30   #2190
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
Just a thought: am vazut faza asta cu Boromir(cozonac) cu ceva timp inainte sa apara inca FOTR,shi nu prea cred ca au citit ei cartea shi din toate alea au ales acest nume

simply coincidental that's all
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2004, 06:50   #2191
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by WraIth:
Just a thought: am vazut faza asta cu Boromir(cozonac) cu ceva timp inainte sa apara inca FOTR,shi nu prea cred ca au citit ei cartea shi din toate alea au ales acest nume

simply coincidental that's all
Cred k era shi Vodka Boromir dar nu bag mana'n foc.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2004, 08:27   #2192
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
Yesss :w00t:

Am facut in sf rost de extended ...yey
acum tot ce imi mai lipseshte este FOTR EE and i am fullfilled(for the moment )
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Dec 2004, 18:02   #2193
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by WraIth:
Yesss :w00t:
Am facut in sf rost de extended ...yey
acum tot ce imi mai lipseshte este FOTR EE and i am fullfilled(for the moment )
pai shi dupa ce iei FOTR EE cam ce ai mai vrea sa faci rost ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Dec 2004, 08:53   #2194
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
chestii,accesorii,postere(am luat deja unu original din frantza),etc
u get the picture
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jan 2005, 10:17   #2195
nightsorrow
Senior
 
nightsorrow
 
Join Date: Sep 2004
Location: Angmar
Posts: 135
Fotografii super mari si multe cu LOTR ! 1500x1000 ! http://www.herr-der-ringe-film.de/v2...detail_732.php
nightsorrow is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2005, 16:15   #2196
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
Sprechen sie deutsch :lol: :lol:
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2005, 22:50   #2197
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
hello boys and gals....i'm back and i'm new and improved...

am si eu o intrebare: unde il inteapa shelob pe frodo?
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2005, 11:41   #2198
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
in cur.ce dumnezeii lor de intrebari sunt astea?in pula mea,acolo il inteapa!uita-te la film daca vrei si nu mai pune intrebari cretine.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2005, 21:28   #2199
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
ho ma...ce te ambalezi asa...? am pus intrebarea pt a vedea daca chiar la intepat in burta...sau piept...pt ca mi-am dat seama ca nu prea avea cum sa il intepe in burta pt ca frodo purta mithrilu si nu avea cum sa il strapunga acul... get my point?
am pus si eu o intrebare inocenta sa mai inveselesc atmosfera asta sumbra de la fanatic....nu trebuie sa ma faci in toate felurile.... :?
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2005, 21:35   #2200
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
:lol: god damn it
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells