Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Aug 2004, 08:04   #61
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Noroc cu constantzencele k altfel faceatzi foamea... :lol:
Basketul knd se mai joaca... Jay shtii ceva ?
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2004, 14:45   #62
Mircius
Veteran
 
Mircius
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 203
Send a message via MSN to Mircius Send a message via Yahoo to Mircius
n-am vazut in viatza mea, de cand ma uit la gimnastica, sa vad un concurs atat de necinstit... l-a umflat pe "dl Shunca (Hamm)" de l-au facut campion. din pacate, nu am vazut saritura minune, dar i-au umflat notele, ca el sa i-a auru'. La fel s-a intamplat si aseara, cand cu acelashi exercitziu de kkt, a luat nota peste nemov... il respect pe nemov, insa nu-l pot suferi pe sunca si toata ekipa americii..... uuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... felicitari italianului care a castigat. bravo mai....
Alora, se pare ca s-a cam terminat cu medaliile pentru noi.... mai avem pe undeva ceva de luat? atletism?

PS: stiti de unde pot lua si eu clipu cu cazatura lui hamm de la sarituri?
Mircius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2004, 15:36   #63
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Mircius:
n-am vazut in viatza mea, de cand ma uit la gimnastica, sa vad un concurs atat de necinstit... l-a umflat pe "dl Shunca (Hamm)" de l-au facut campion. din pacate, nu am vazut saritura minune, dar i-au umflat notele, ca el sa i-a auru'. La fel s-a intamplat si aseara, cand cu acelashi exercitziu de kkt, a luat nota peste nemov... il respect pe nemov, insa nu-l pot suferi pe sunca si toata ekipa americii..... uuuuuuuuuuuuuuuuuuu.... felicitari italianului care a castigat. bravo mai....
Alora, se pare ca s-a cam terminat cu medaliile pentru noi.... mai avem pe undeva ceva de luat? atletism?

PS: stiti de unde pot lua si eu clipu cu cazatura lui hamm de la sarituri?

mai Mircius, ai o intelegere profana a exercitiilor la bara, ca si publicul grec, care a urlat vreo 10 minute in delir. nemov (I hate) a facut un exercitiu usor, "spectaculos" pentru necunoscatori, cu acele desprinderi de bara, care nu sunt recomandate de arbitri si nici nu se puncteaza cu note mari. mult mai apreciate (si mai grele de facut) sunt prizele complexe s. cl. sa inteleg ca esti si impotriva lui Stoica, roman, sef al arbitrilor???
de ce dracu sunteti atat de superficiali si va entuziasmeaza orice part al rusilor? scularea, ma!!!
ce ai cu hamm? e unul dintre cei mai completi gimnasti. asta daca intelegi ceva in gimnastica.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2004, 19:15   #64
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Pacat de saritura lu dragulescu a 2-a... dupa ce prima ii iesise de 9.90... Aveam mari sanse la inca o medalie de aur.. si asa cien stie poate eram ep 7 acuma... Oricum ma mira faptul ca delegatia chineza inca era in frunte ieri... Americanii dupa? Hmmm... Oricum la atletism cred ca americanii vor lua cel emai multe medalii... Pt clipuri video si inregistrari din dif cometitii download metropolitan : -> www.gsp.ro ... balaciti-va voi pe acolo!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2004, 21:05   #65
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Eu sunt acum ýn Turcýa de vreo 10 zýle sý sunt ýntr-o totala lýpsa de ýnformare ýn legatura cu Olimpiada. Acum am ajuns la un net si vad cum ne clasam si ce madalii avem. Sunt curýos daca maý sunt ceva probe la care maý avem sanse de medalýý (de aur, ca altele nu ma ýntereseaza)...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2004, 21:56   #66
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Originally Posted by Gaandalf:

Basketul knd se mai joaca... Jay shtii ceva ?
Baschet (feminin) – sferturi de finala - TVR2 la 14:00
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2004, 22:05   #67
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Medalii de aur mai avem sanse sa luam la caiac-canoe... In rest mai avem sanse la medalii la atletism si lupte... nus ce lupte da asa auzeam azi.. Oricum sper ca de la caiac sa mai vina vreo 3 medalii de aur... ca avem destule echipaje...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2004, 23:19   #68
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
....
http://www.prosport.ro/index.php?c=8
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2004, 13:52   #69
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Herbert a scris
Quote:
ce ai cu hamm? e unul dintre cei mai completi gimnasti. asta daca intelegi ceva in gimnastica

Pai noi nu avem nimic cu el, este cel "mai bun", asta au considerat arbitri care stiu gimnastica, dar nu si Andreea Raducan sau Cristian Topescu parca, care stiu ce inseamna gimnastica
Deci nu ma lua pe mine cu americani, ai vazut la sol cum arbitri au revazut la sfarsit exercitile lui Catalina Ponor si al americancei, ar fi vrut ca americanca sa urce pe podium dar exercitiele Danei Sofronie, Catalina Ponor si a gimnastei spaniole au fost prea bune

PS_Daca chiar zici ca hamm este cel mai complet gimnast, ai vazut cum era aproape sa cada peste arbitri la sarituri si a luat nota 9.100 , iar cu 2 aparate inainte de final era pe locul 12, dar pt a castiga arbitrii iau dat super note pe niste exercitzi de kko, asa ca nu ami spune de americani...

PPS_Tu cat crezi ca merita hamm la exercitziul numit "Sarii pe Arbitri" ???, 9,100 sau maximul de 8,500
__________________
SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI (ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)!
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2004, 17:25   #70
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Ionutz55:
PPS_Tu cat crezi ca merita hamm la exercitziul numit "Sarii pe Arbitri" ???, 9,100 sau maximul de 8,500

maestre (mai este ) Ionutz, cred ca ar fi meritat un 8.85 - 9.05. dar asta nu are nimic cu exercitiul de la bara al lui nemov, care a fost, repet, spectaculos, dar deloc dificil si nu infirma teza mea ca Hamm este un foarte bun gimnast...
si al nostru Dragulescu nu merita o nota de peste 9.350 cat a luat pentru a doua saritura, intitulata "zborul spre parter", in finala la sarituri, unde a obtinut un bronz nemeritat.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2004, 17:51   #71
Mircius
Veteran
 
Mircius
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 203
Send a message via MSN to Mircius Send a message via Yahoo to Mircius
Originally Posted by herbert:
mai Mircius, ai o intelegere profana a exercitiilor la bara, ca si publicul grec, care a urlat vreo 10 minute in delir. nemov (I hate) a facut un exercitiu usor, "spectaculos" pentru necunoscatori, cu acele desprinderi de bara, care nu sunt recomandate de arbitri si nici nu se puncteaza cu note mari. mult mai apreciate (si mai grele de facut) sunt prizele complexe s. cl. sa inteleg ca esti si impotriva lui Stoica, roman, sef al arbitrilor???
de ce dracu sunteti atat de superficiali si va entuziasmeaza orice part al rusilor? scularea, ma!!!
ce ai cu hamm? e unul dintre cei mai completi gimnasti. asta daca intelegi ceva in gimnastica.

In primu rand n-am zis ca Nemov a fost mai spectaculor. A fost singuru exercitiu pe care nu l-am vazut in finala de la bara. cel a lui nemov ma refer. Dar Hamm ce exercitiu a avut mai? 3 desprinderi si o aterizare atat... nimic altceva... s-a mai invartit de 2 ori si hapa tzop. N-ai vazut ce scurt a fost... In primul rand nu-l pot sa-l sufar pt ca i-au umflat notele arbitrii. Doi, nu pot sa-i sufat fatza aia de roscoveatza ce e....
Anyway, impotriva lu stoica nu sunt... dar dl Sunca nu e pe departe cel mai complex gimnasta... uuuuuuuuuuuuuuuuuu ham!!!!!!!!!!!!!!!! Sa se duca invartindu-se cu tot cu medalii.....
Mircius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2004, 20:53   #72
RECVIEM
Novice
 
RECVIEM
 
Join Date: Aug 2004
Location: bucuresti
Posts: 16
Send a message via Yahoo to RECVIEM
domnule herbert

nu stiu exact ce pregatire aveti dumneavoastra in gimnastica, dar comentatorii eurosport (pe care-i banuiesc ca stiu cate ceva) au spus k exercitiul lui nemov, p langa faptul k a fost extrordinar de spectaculos, a fost si foarte greu, era un exercitiu de medalie de aur daca nu s-ar fi dezechilibrat la aterizare. plus k desprinderile sunt extrem de grele si periculoase pt ca poti foarte usor sa cazi, nu cred ca sunt asa de slab punctate cum spuneti dumneavoastra...oricum porcarii s-au mai intamplat in cadrul acestor jocuri, legate tot de americani, cum ar fi finala d la innot, 200m spate cand americanul a fost descalificat, pe buna dreptate pentru ca gresise si se putea proba acest lucru cu casetele video, iar peste 10 minute a fost recalificat... pe bune, acum haideti sa "regandim" lucrurile :happy:
__________________
DOH!!!
RECVIEM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2004, 22:54   #73
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Argint pentru Ionela Tarlea!
Calificata cu al treilea timp in finala de la 400 metri garduri, atleta romanca Ionela Tarlea a reusit sa castige medalia de argint. Cu timpul de 53.38 secunde, romanca a fost devansata de reprezentanta gazdelor Fani Halkia cronometrata cu timpul de 52.82 secunde.

P.S. Nemov trebuia sa i-a medalia... americanul a fost bun dar banal
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2004, 23:20   #74
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Ma bucur ca s-a terminat gimnastica si cu odata cu ea s-au sfarsit discutile interminabile vizavi de arbitri. Daca este un lucru pe care l-am invatat din fotbal, acela este ca trebuie sa lupti pe cat iti permit capacitatile fizice si psihice sa nu fi la mana arbitrilor. Din pacate in gimnastica este mai dificil din acest punct de vedere, dar poate unora le trebuie arbitri ca sa vada si ulterior sa simta ce-i atinge si unde.
In alta ordine de idei, B&B (Bitang si Belu) discutau cu Tuca una-alta, despre starea gimnasticii romanesti. Cat m-am uitat eu, nu am vazut nimic care sa ma surprinda: nici tehnicile de antrenament, nici discreptantele intre realitate si monstruozitatea creata de presa, nici faptul ca sportivele noastre se pierd adeseori dupa "marele succes" si nici macar lipsa unui sponsor pentru echipa de gimnastica nu a fost de mare mirare. Cumva toate-si gasesc un sens in Romania contemporana, un adevar care mi se pare ca nu este o nouatate pentru absolut nimeni. Si apoi ramane visul unui ideal...asta este chiar ciudat.
__________________
Asteptand Rambo 5 aka Aliens vs Predator vs Rambo
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2004, 23:50   #75
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
bravo ionela!! felicitari!! data viitoare sper sa castige aurul!!
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2004, 00:37   #76
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Sméagol-Gollum:
bravo ionela!! felicitari!! data viitoare sper sa castige aurul!!

DAK o s amai exista o data viitoare... Oricum felicitari pt a 17-a medalie.. Macar aici sa avem succes dak la fotbal ne-am aratat "clasa"...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2004, 01:14   #77
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
da-l incolo de fotbal.....
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2004, 12:05   #78
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
pt gaandalf: azi la 14:30 SUA - Spania la basket pe TVR2
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2004, 12:53   #79
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Jay:
pt gaandalf: azi la 14:30 SUA - Spania la basket pe TVR2
danke! chiar vroiam sa intreb mai incolo ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2004, 21:41   #80
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Noua campioana olimpica la baseball este Cuba, care a reusit, miercuri seara, sa-si treaca in palmares al treilea titlu olimpic, dupa cele obtinute la Barcelona si Atlanta. Invingand in finala Australia cu 6-2, Cuba a cucerit aurul, dupa ce la Sydney pierduse finala in fata Olandei. Medalia de bronz a revenit Japoniei, care a invins Canada.


gaandalf.... maine la 20:00 prima semifinala

Ce semifinala frumoasa... Grecia - Argentina...la basket...
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:17.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells