Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 May 2003, 08:27   #21
Arhanghell
Veteran
 
Arhanghell
 
Join Date: Dec 2001
Location: somewhere in the heart of me
Posts: 188
Send a message via MSN to Arhanghell Send a message via Yahoo to Arhanghell
aham...

...what the fock does that even mean?!
desigur ca am vrut sa zic si sa scriu Godfather in loc de ce a iesit... :oops:
__________________
Drugs kill. But how about life?...
Arhanghell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2003, 15:23   #22
doctorfilm
Novice
 
doctorfilm
 
Join Date: Apr 2003
Posts: 6
pacino...

inchipuitzi-va ca va suna telefonul in mijlocul noptii shi cand raspunzi... se aude cineva razand... asha cum rade pacino:"hehehe"...(ca in Pact cu diavolul)...
man, that just gives me the creeps...
cred ca numai instructor C.I.A. nu mai fusese Pacino... shi, ca de obicei, nu m-a dezamagit aaa... ca discursul din final a fost dezamagitor... e adevarat... dar nu e vina lui, e a scenarishtilor...
eu il vazusem pe Farell in DareDevil, in care a fost pata de culoare shi motivul pentru care a meritat sa rezist sa vad filmul (shi nu sunt gay ), shi dupa ce citisem interviul de pe IMDB, nu ma ashteptam la un astfel de personaj precum cel din Recrutul... unul din actorii care ne vor incanta shi in anii care vor veni
Trebuie sa recunosc ca am vazut filmul la nici doua minute dupa ce vazusem X2 (am intrat in sala chiar cand se terminasera reclamele... ce bine ca dureaza 15 miunte pana da drumul la film ) shi eram sub influenta acestuia... asha ca poate nu l-am simtit la adevarata sa valoare
In concluzie, nice movie... dar intr-adevar, dupa ce ai vazut trailerul, deja shtiai sfarshtiul (din pacate)...
P.S. pentru prima data am vazut shi eu in filmul asta cum arata Opera Browser, retail version (fara bannerul de reclama )
__________________
WWW.DOCTORFILM.TK
doctorfilm is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2003, 08:36   #23
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Cred ca filmul ar trebui discutat la subiectul "Dezamagiri".

Slab, slab, slab !

Nu stiu ce a vrut Pacino poate sa-si faca norma sau sa joace numai ca sa nu uite lumea de el.

Recomand acest film numai pustoaicelor care sunt indragostite de Farrell.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2003, 11:38   #24
patch4all
Veteran
 
patch4all
 
Join Date: Jan 2003
Location: by the chance
Posts: 150
Send a message via ICQ to patch4all
Hai sa nu exageram, filmul mai multe incoerente in derularea actiunii, unele nepotrivri, dar pana la a fi un film slab este cale lunga. Sincer, atunci cand apreciem un film drept slab subiectivismul ne impinge la catalogari ireale fata de valoarea adevarata a unei pelicule. Nu cred ca recrutul este un film slab insa nici un film foarte bun nu il putem considera....totusi prestatia actorilor si subiectul in sine constituie tot atatea motive pentru a-l viziona fie si pentru destindere :lol:
__________________
Victims! aren't we all? (Lee)
patch4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2003, 10:30   #25
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Filmului ii dau 3 stele din 5, iar muzica lui Badelt are 4+.
Nimic spectaculos, nimic prea prost. Al Pacino joaca cam slabut, precum au subliniat si altii pe forum, iar Farrell cam la fel. Actrita joaca neconvingator, iar unele situatii sunt foarte previzibile.
L-as recomanda celor care sunt fani ai filmelor cu CIA/cartite infiltrate.
Nu am pretentia ca filmul este realist, desi pe alocuri se vrea a fi. Dar cine stie, poate unele gadgeturi exista cu adevarat, asta n-o s-o stiu decat peste 50 de ani.

Mediocru.

P.S.: Colin Farrell joaca mult mai bine in Minority Report, filmul in care, desi habar n-aveam cine era el, mi-a placut foarte mult.
P.P.S.: Am vazut un roman in distributie, si, totodata, coordonator la cascadorii: Steve Lucescu. :lol:
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:01.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells