Animaţiile lui 2014

de Cristina Grigore în 4 Ian 2014
How to Train Your Dragon 2 şi The Boxtrolls, cele mai promiţătoare titluri

Niciun titlu Pixar nu intră anul acesta pe marile ecrane, vom avea din nou parte de sequeluri (Rio 2 şi How To Train Your Dragon sunt cele mai aşteptate), iar tocmai în perioada de vârf a sezonului cinematografic lansările stagnează… Cam aşa s-ar caracteriza anul abia început în ceea ce priveşte filmele de animaţie, însă vom avea parte măcar de un titlu ce dă dovadă de un plus de creativitate: The Boxtrolls. Să vedem însă cu ce ne vor mai captiva aventurile animate ale lui 2014.

Vezi galeria foto

Exploreaza subiecte similare:

The Nut Job, The Lego Movie, Mr. Peabody & Sherman, Rio 2, The Pirate Fairy, Legends of Oz: Dorothy's Return, How to Train Your Dragon 2, Planes: Fire & Rescue, The Boxtrolls

Alte știri din cinema

Filmul „Monștri.” câștigă premiul cititorilor cotidianului german Tagesspiegel

Va rula pe marile noastre ecrane din toamna anului 2019

Ultima zi de filmări pentru Star Wars: Episode IX

Daisy Ridley, John Boyega şi Oscar Isaac sărbătoresc sfârşitul producţiei

Coconut, micul dragon - Aventuri în junglă, din 22 februarie pe marile ecrane

Se poate viziona în 2D, dublat în limba română, iar în unele orașe și în limba maghiară

Premierele săptămânii 15-21 februarie 2019

Află ce-i de văzut weekend-ul acesta la cinema!

Părerea ta

Spune-ţi părerea
aavramescu23 pe 4 ianuarie 2014 12:26
Rio 2, How To Train Your Dragon 2 si Tinker Bell 5-The Pirate Fairy sunt singurele care ma tenteaza
aavramescu23 pe 4 ianuarie 2014 12:27
Am uitat de Planes 2
aavramescu23 pe 4 ianuarie 2014 12:28
The Boxtrolls nu ma tenteaza pt ca estop-motion. Si eu nu suport animatiile stop-motion
legolas05 pe 4 ianuarie 2014 12:40
How to train your dragon2,The Boxtrolls si c-am atat.
Bayard pe 4 ianuarie 2014 17:10
Slabut anul asta... numarul de animatii continua sa creasca pt ca au aproape toate succes. Nici nu se pune problema sa nu-si scoata banii, cred ca Despicable Me 2, un film slabut are incasari de aproape 1 miliard. Este incredibil. Asa ca pe lista asta sunt niste filme care mie imi par facute in graba, desenate prost si chiar si-asa o sa aiba suces.

Sincer, eu o sa vad doar The Boxtrolls si How to Traint Your Dragon 2 (care sunt convins ca o sa faca prapad la boxoffice).

Maryanf25 pe 4 ianuarie 2014 17:20
The Lego Movie, Mr. Peabody & Sherman, How to Train Your Dragon 2, The Boxtrolls si poate Rio 2 cu speranta ca nu e prea copilaros :D
MikkaelWolfganger pe 4 ianuarie 2014 19:02
Da,e slabuta oferta.The Boxtrolls si The Lego Movie sunt filmele ce au cea mai mare sansa sa treaca si pe la mine.M-a enervat cumplit trailer-ul de la The Nut Job.Pur si simplu tembel.
aragonro pe 4 ianuarie 2014 22:56
Mr. Peabody & Sherman si How to Train Your Dragon 2. :D
legiune pe 4 ianuarie 2014 23:12
Doar noua animatii prezentate, asta este deja lene. The Pirate Fairy este cel mai interesant.
Vortex pe 5 ianuarie 2014 21:36
Fara a avea intentii malitioase,si care nu are neaparat legatura cu continutul animatiilor,mi se pare ca a pune o cifra in coada unui titlu pentru a-i evidentia apartenenta si calitatea de continuare,este cel putin lipsit de esenta,pueril,stupid,fapt care relflecta de cele mai multe ori calitatea slaba a acestora,astfel avem o gramada de titluri :mamaliga 2,fasole cu ciolan 7 etc.
Phantom_sub pe 5 ianuarie 2014 23:36
How to train your dragon 2 sigur o sa-l vad la cinema.
DeadSea07 pe 6 ianuarie 2014 14:47
How to train your dragon 2 The Boxtrolls si poate The Lego Movie
danny987 pe 7 ianuarie 2014 13:33
Ma impresionat How to train your dragon;si cred k doar continuarea acestuia va fi de interes pentru mine anul acesta.
SQueeZer pe 13 ianuarie 2014 20:19
Ooo îmi aduc aminte de Rio. Eram mai mic când l-am văzut, la TV. Deabea aștept să văd și cel de-al doilea film...
yukkio pe 3 februarie 2014 13:12
astept The Lego Movie,Riio 2 si Legends of Oz: Dorothy’s Return
alex_il_fenomeno pe 15 februarie 2014 13:42
Nu toate se vor ridica la inaltime, sunt sigur... Eu sincer astept cel mai mult How to train your dragon 2, urmat de Boxtrolls.

Spune-ţi părerea