Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Oct 2003, 23:41   #1
Random
Novice
 
Random
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
Posts: 1
Cum pot cumpara bilete la Matrix Revolutions

Stie cineva cum pot sa cumpar bilete la cinema Patria inaintea aparatiei filmului. .......Ma duc pur si simplu la ghiseu la Patria si cer bilete la film?
Evident e vorba despre Matrix Revolutions
Random is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2003, 12:55   #2
Leonard Pyron
Guru
 
Leonard Pyron
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 444
Iti vand eu locuri foarte bune. Face cam 50 de parai bucata.
Leonard Pyron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Oct 2003, 14:29   #3
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Practic nu o sa poti sa iei bilete inaintea premierei. O sa fie imbulzeala. Dar poti sa incerci. Sau sa asculti radio 21! LOLZA...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2003, 00:51   #4
THUNDER
Novice
 
THUNDER
 
Join Date: Sep 2002
Posts: 24
Eu unul, nu m-as duce sa vad Matrix Revolutions la Patria
THUNDER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2003, 13:15   #5
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
rezervari online la hmultiplex.ro

eu ma gandesc sa ma duc sambata la patria si sa iau biletele vineri.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2003, 15:18   #6
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by Lady_Skar:
rezervari online la hmultiplex.ro

De ce la H. Multiplex si nu la Cinemagia.ro?
Matrix Revolutions va rula in premiera si la Glendale de miercuri 3 noiembrie...
Puteti face deja rezervari on line pentru Glendale.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2003, 20:24   #7
da'man
Novice
 
da'man
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1
nu poti pentru ca nu poti

Daca vrei sa iti iei bilete la filmu' asta in prima zi la patria, singura ta sansa va fi sa ai nervi si spate de otel, deoarece cred ca se va calca in picioare lumea miercuri, cand aia de la patria pun in vanzare biletele. Asa s-a intamplat si la reloaded, cu mici intermitente, cam la cate o ora de la inceprea spectacolelor, si nu cred ca va fi diferit acum. Singura solutie viabila ar fi sa iti rezervi bilete la hmultiplex sau la glendale.
(Poate e un pic off-topic, dar cred ca e important si ce urmeaza)
In afara de asta, mai exista si jegosii aia de bisnitari, care sunt pentru mine un fel de ciuma a cinematografului patria, carora trebuie sa le suporti magaria si indolenta cam la fiecare premiera. Din nefericire, niciodata nu am vazut picior de politist sau bodyguard in jurul cinematografului in zilele de premiera la filmele mai importante, asa ca scursurile astea continua sa isi afiseze dintii galbeni, lanturile stralucitoare si impertinenta tot timpul acolo. Din pacate, romanii sunt prosti, si ii ajuta sa continue aceste obiceiuri la nesfarsit. Daca s-ar arde idiotii astia cu vreo 20 de bilete de om de cateva ori, la cateva premiere dinastea, cred ca s-ar gandi de 2 ori inainte sa mai faca magarii din astea. Tot ce ar trebui facut, ar fi sa NU MAI CUMPERE NIMENI BILETE DE LA EI
Ma mira ca totusi nimeni nu comenteaza nimic in legatura cu ei pe aici, desi vad ca se discuta despre multe.
A, si pentru cel dinainte, care oferea bilete "bune" pentru pretul de 50 de parai, am asta sa ii spun: decat sa iti dau tie banii aia, mai bine le dau foc ba bisnitare. Daca totusi vrei sa vinzi bilete in regim de bisnita, sa imi spui cum arati, poate ne vedem pe la patria in ziua premierei, si discutam mai brutal despre nemurirea sufletului si cantitatea de sange pe care o poate pierde un om si sa continue sa mai traiasca...
__________________
Guns don't kill people, people kill people
da'man is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2003, 09:10   #8
archon
Junior
 
archon
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 38
emanuel, eu cu draga inima mi-as face rezervari online la cinemagia.ro, daca as primi cardul. Acum am completat si trimis pentru a patra oara formularul... banuiesc ca tot de pomana. :cry:

Si acum intrebarea: mi-am cumparat bilet la HM pt miercuri, dar as prefera sa merg la Glendale sa-l vad, chit ca din lipsa cardului, ar trebui sa ma scol de dimineata sa inghet la bilete - cu riscul de a gasi locurile deja ocupate datorita rezervarilor pe care eu nu le-am putut face. Mai am in vedere ca la Glendale, cand am fost sa vad Reloaded, sunetul s-a auzit aproape stereo, nicidecum dts (desi mi-au spus oamenii ca au cdurile) - poate am avut eu ghinion - si evident, acum stau si ma gandesc... sa ma risc, sa nu ma risc.
N-am vazut nici pe postere, nici in trailere ce sunet ar avea filmul. Pe imdb la sound mix la Revolutions apare doar Dolby Digital, ceea ce teoretic HM are, dar pe siteul dts vad ca, iarasi - teoretic vorbind, ar trebui sa vina si cu sunet dts.
Repet inca o data - daca as stii ca nu voi regreta - renunt la HM si stau in frig ca sa iau bilet la Glendale, pentru ca prefer dts.
De ce sunt asa pretentios? Ei bine, in general nu sunt, dar macar la astea cateva filme "cheie" pe an as dori sa am conditii de vizionare ceva mai bune - daca nu se pot numi "exceptionale", decat in mod obisnuit.

Voi ce ma sfatuiti ?
archon is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2003, 12:38   #9
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Re: nu poti pentru ca nu poti

Originally Posted by da'man:
A, si pentru cel dinainte, care oferea bilete "bune" pentru pretul de 50 de parai, am asta sa ii spun: decat sa iti dau tie banii aia, mai bine le dau foc ba bisnitare. Daca totusi vrei sa vinzi bilete in regim de bisnita, sa imi spui cum arati, poate ne vedem pe la patria in ziua premierei, si discutam mai brutal despre nemurirea sufletului si cantitatea de sange pe care o poate pierde un om si sa continue sa mai traiasca...

Leonard, e tare novicele asta, nu? :lol:
Are balls, nu gluma!
Va salut! :evil:
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2003, 13:49   #10
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by archon:
emanuel, eu cu draga inima mi-as face rezervari online la cinemagia.ro, daca as primi cardul. Acum am completat si trimis pentru a patra oara formularul... banuiesc ca tot de pomana. :cry:

Nu stiu ce s-a intamplat. Stiu ca au fost la un moment dat probleme si cardurile au fost trimise mai tarziu (se terminase stocul, din cauza cererii prea mari), dar s-a rezolvat...
O alta serie de mai mult decat o suta de carduri au fost trimise ieri. Poate esti printre ele. Daca nu, te rog da-mi un mesaj privat cu datele sa vad ce se intampla.
Mersi si tine-ma la curent sa stiu daca s-a rezolvat situatia.
Oricum, imi cer scuze pentru cele intamplate.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2003, 00:42   #11
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
mi se rupe de tot tam-tam-ul asta cu premiera la Revolutions :lol:
mi-e indiferent daca il vad anul asta sau mai tarziu. am alte filme pe care le astept cu nerabdare, decat sa ma agit dupa sequeluri la Matrix.
blitz43, esti de-al meu?
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2003, 12:04   #12
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Originally Posted by Leonard:
mi se rupe de tot tam-tam-ul asta cu premiera la Revolutions :lol:
mi-e indiferent daca il vad anul asta sau mai tarziu. am alte filme pe care le astept cu nerabdare, decat sa ma agit dupa sequeluri la Matrix.
blitz43, esti de-al meu?

You bet!!!!
Mah, ai o problema cu telefonu'...
Mai raspunde si tu din când in gând :lol: la el...K?
In uichend ne vedem? Am bunataturi cinematografice noi-noute!
Va salut!
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2003, 14:08   #13
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Mi-am pierdut cardul... :cry:
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2003, 15:52   #14
Ping
Veteran
 
Ping
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 160
Am dat telefon la deruta azi pe la 10:30 la Glendale sa intreb daca mai au bilete. Raspuns DA !!!!!!!!!!! pentru orele 16:00 !!!!!!!!!! si 24:00

Unde sunt fanii ?

E 16:51. care esti la film ?
Ping is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2003, 18:09   #15
bgabid
Novice
 
bgabid
 
Join Date: Nov 2003
Location: bucuresti
Posts: 1
MATRIX are DTS

Garantez celor neicrezatori ca Matrix are DTS.
Mai mult garantez si ca HM are toate posibilitatile de a rula sunet DTS si chiar o fac.
Problema apare ptr. :evil: novicii care nu stiu ca formatul DTS este considerat echivalent formatului Dolby Digital - se pot interesa si pe Dolby.com. Diferentele exista doar din punct de vedere al sursei de semnal.
Intrebare: Cum isi dau ei seama doar prin auditie ca sunetul este DTS sau are alt format digital???
bgabid is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:45.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells