Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Oct 2009, 15:21   #1261
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
@gloria
nu si-a facut public numele, a trimis acel mesaj unui numar limitat de oameni, si trebuia sa ramana limitat la acei oameni, e asa de greu de priceput?

asta-i ca si aia ca l-am provocat pe judex la bataie.
vrei sa-ti zic exact cum a fost, in caz ca s-au """pierdut""" mesajele?
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:22   #1262
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by Dragomara:
@ Pitbull - oh, da, o banare de juma de zi, cunoaştem.
Drago dragä, cum se numeste planeta pe care träiesti tu - aia cu ziua de 48 de ore?
Puiu - nu cred că a ţinut nici măcar 24 ore. le-am numărat atunci, personal, şi-am mai adăugat o bilă neagră la moralitatea şi logica unora de pe-aci, se ştiu ei care.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:23   #1263
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by halebardul:

de unde ai tras concluzia asta (total gresita). Poti cita acel post? Vezi ca au fost si trunchiate acele discutii, mutate, etc, ia originalul.
iar la "in suturi" regula e ca te poti "bate" fara restrictii, nu?
dar oricum, nu e adevarat ce spui - inca o judecata gresita.
cum ramane cu illo si judex care au injurat, cum ramane cu mesajul lui jactati si identitatea lui dezvaluita?

08 Oct 2009, 22:01
halebardul


ori esti beat - foarte probabil - ori esti cu mintea infundata - la fel de probabil.
Aici vorbeam despre altceva.
Daca vrei bataie mergem in locurile special amenajate.



Halebardul, nu va mai exista un topic In suturi, am inceput sa sterg mesajele cu injuraturi ale lui Illo, a primit mai multe avertismente de-a lungul timpului pentru limbaj.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:26   #1264
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
@Gloria - te rog mult nu te enerva, şi dacă poţi, şi mai ales dacă ŞI VREI du-te şi adu-mi postarea-n starea în care-am scris-o. Personal pun toată întâmplarea asta nefericită pe graba de a-mi răspunde, nu pe rea-voinţă.

-----despre aste e vorba-------

Originally Posted by Dragomara:
@Pitbull - nimic mai adevărat, dragule, da'totuşi cum rămâne cu Gloria şi cu numele real a lui jactati,


Dragomara, jactati si-a facut public nickname-ul de pe forumul cinemagia cu ocazia acelei scrisori pe care a adresat-o, printre altii, cel putin altor patru persoane de pe forumul cinemagia...

Last edited by Dragomara : 11 Oct 2009 at 15:30.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:35   #1265
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by Dragomara:
@Gloria - te rog mult nu te enerva, şi dacă poţi, şi mai ales dacă ŞI VREI du-te şi adu-mi postarea-n starea în care-am scris-o. Personal pun toată întâmplarea asta nefericită pe graba de a-mi răspunde, nu pe rea-voinţă.


Draga Dragomara, niciun mesaj nu ti-a fost editat; s-ar fi vazut daca se intampla asta. Uita-te la toate mesajele la care s-au sters chestii injurioase, de exemplu - apare mentiunea "Edited by..." si numele moderatorului.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:40   #1266
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Cool

@Gloria - hai că ai umor!! iubire, te rog te uită la mesajul #1267 de pe acest topic, dacă acolo scrie l-am modificat io, îmi cer mii de scuze.

No, .
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:43   #1267
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
@gloria

da, pai ar trebui sa apreciezi ca n-am vrut sa umplem acel topic (copy paste, dadaisme aberatii) cu cearta noastra si ca, DUPA CE AM FOST PROVOCAT DIN SENIN, l-am invitat pe judex frumusel la locul de duel, acolo unde se stia ca se dau suturi nestingherite.
Care e problema, mai ales ca am fost provocat?

Dar baneaza-ma, nicio problema. Continuam discutia pe celalalt forum.

rezolva te rog si cu insultele lui judex, illo, pitbull, daca vrei sa fii cu adevarat impartiala.
si sterge-i macar identitatea reala a lui jactati, daca nu tot mesajul.

Last edited by halebardul : 11 Oct 2009 at 15:47.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:46   #1268
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
dar, va rog chiar, sa va certati pe celalalt forum
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:48   #1269
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
asta nu te opreste sa fii corecta pe acest forum.

si cearta nu ar fi cu judex, ci cu acest modus operandi pe care tocmai il aplici.

am editat mai sus.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:58   #1270
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Cine ma cunoaste, fie si asa, un pic, din vedere, isi poate da lesne seama ca nu-mi poate fi teama de diverse invitatii belicoase, insa detest conflictele absurde si cronofage precum cele de fata mentinute in viata de insistentele Halebardului si readuse in actualitate, in mod sistematic si fixist, de interventiile prescolar-provinciale ale Raptorelui, aflat, in cel mai fericit caz, intr-o imensa necunostinta de cauza. Dar daca face pe cineva fericit suspendarea mea pentru acele injuraturi, Gloria, chiar te rog - m-asteapta cateva zile pline cu alesul inca unui rand de mobila si pregatirea unei noi deplasari la Estoril. Tot ce te rog, daca-mi este permis, este sa inceapa de maine, sa mai scriu si eu azi cate ceva ca-s mai liber. Eventual, sa i se ceara chiar parerea Halebardului - cat sa fie, 1, 2, 3 zile? Ar fi culmea sa solicite stergerea contului.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 15:59   #1271
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
@ halebardul


Cum spuneam mai sus, am inceput sa sterg mesajele lui illo, si - mai ales - am inchis definitiv topicul cu injuraturi, "in suturi".

Insa injuraturile virtuale NU inseamna nimic fata de chemarea in lumea reala, la o bataie...
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 16:10   #1272
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Gloria:
Insa injuraturile virtuale NU inseamna nimic fata de chemarea in lumea reala, la o bataie...
pai pe asta de unde o scoti? Chiar EU am specificat ca "bataia" sa fie la "in suturi", cand judex isi etala kilogramele, inaltimea si viteza pumnului.
Hai cu o analiza pe text, daca vrei.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 16:20   #1273
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
P.S. Stergi mesajele dar cum ramane cu restul? Judex isi recunoaste chiar aici mai sus faptele, despre illo ti-e clar stergand mesajele, Pitullice a avut si el un bun aport.
("aport" - ce bun cuvant !)

De fapt nici nu ma intereseaza asta prea mult. Astia va sunt userii, cu ei defilati, cu ei mergeti la tribunal. Insa insist pe treaba cu jactati, asta chiar e nedreptate cronica.

Last edited by halebardul : 11 Oct 2009 at 16:35.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 16:43   #1274
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Halebardule, sunt dispusa sa facem analiza pe text.
R. si-a asociat public numele cu nickname-ul Jactati in scrisoarea cu foarte multi destinatari de care s-a tot vorbit. Insa, uite, am sters semnatura din scrisoarea lui.


[quote=halebardul]P.S. Stergi mesajele dar cum ramane cu restul? Judex isi recunoaste chiar aici mai sus faptele, despre illo ti-e clar stergand mesajele, Pitullice a avut si el un bun aport.
("aport" - ce bun cuvant !)

Halebardule, crede-ma ca rolul de lup moralist nu te prinde.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 16:50   #1275
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
@gloria
daca ai sters semnatura aia nu mai am nimic de revendicat.
restul ramane la latitudinea voastra.

n-o fac pe lupul moralist, dar nu uita ca m-am retras intr-un forum separatist tocmai pentru nemultumirile legate de ce gaseam aici. Intra acolo acum si ai sa vezi diferenta.

In rest, va doresc mult succes. N-o sa intru daca n-o sa ma (ne) atacati. Dati-va pe tobogan linistiti.


Mistah J - Ai dreptate, dar n-are sens. Toate argumentele s-au epuizat. Trage o concluzie.

Last edited by halebardul : 11 Oct 2009 at 16:53.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 16:53   #1276
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Ar fi absurd sa vreau sa fie toti oamenii la fel sau sa am macar pretentia ca toti ceilalti sa gandeasca la fel ca mine, dar ma vad nevoit sa dau un exemplu personal, pentru ca observ ca ceea ce eu consider spete minore se transforma in chestiuni de viata si de moarte pe diverse forumuri. Mai concret, eu am si uitat de discutia aia, e ca si cum n-ar fi existat, ma si mir ca se revine acolo. Am destule alte probleme in plan real: am asistat la cel mai umilitor esec din istoria Nationalei de fotbal, senzatia pe care o incerc e comparabila cu cea de rusine ca-s roman care ma cuprinde cand aud ca mai face Nicolaescu vreun film; stau de cateva zile intr-o casa aproape goala, cu maldare de dvd-uri si casete video ingramadite peste tot pentru ca intarzie comanda cu noua mobila; ma cert cu tot felul de clienti nesimtiti si, colac peste pupaza, iubesc o femeie maritata care nu vrea sa divorteze desi simte la fel. Nu stiu daca aveti si voi astfel de probleme, si imi doresc sincer sa nu, dar, in aceste conditii, se pare ca va creati voi unele care sa va ocupe timpul, fie si in spatiul virtual. In concluzie, Halebardule, las-o asa cum a cazut, nu te mai crampona atat! Nu e cazul sa faci iar din tantar armasar.

PS
In ceea ce priveste "Cazul Jactati" prefer sa nu ma bag pentru simplul fapt ca nu mi-e clar deloc de unde s-a plecat si prin ce minune s-a ajuns asa departe.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 17:37   #1277
Deleted
Guru
 
Deleted
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 325
Originally Posted by Mistah J:
Închideţi topicul de şuturi?! Ooo, haideţi mă... Nu mai avem voie să ne certăm virtual? Păi ce facem aici - cinemănăstirea?

Ce naiba? E silogism de clasa a noua:

mai haios e că modul ponens şi modul tollens spun acelaşi lucru ... da' nu se prea vede

Last edited by Deleted : 11 Oct 2009 at 17:39.
Deleted is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2009, 20:08   #1278
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by halebardul:
@gloria
daca ai sters semnatura aia nu mai am nimic de revendicat.
restul ramane la latitudinea voastra.

n-o fac pe lupul moralist, dar nu uita ca m-am retras intr-un forum separatist tocmai pentru nemultumirile legate de ce gaseam aici. Intra acolo acum si ai sa vezi diferenta.

In rest, va doresc mult succes. N-o sa intru daca n-o sa ma (ne) atacati. Dati-va pe tobogan linistiti.


Mistah J - Ai dreptate, dar n-are sens. Toate argumentele s-au epuizat. Trage o concluzie.


si-ti iei angajamentul tu si forumacii tai ca nici voi nu ne atacati pe noi?\
daca intram acolo si gasim injurii, ce facem?

Gloria,
ma declar total nemultumita ca ai sters mesajele mele de la in suturi, ce cacat e asta? adica jivina de ha;ebardul are voie sa ma faca cu ou si cu otzet iar eu nu?????
sunt stupefiata si nu am sa ma opresc aici.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 06:27   #1279
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
@ gloria: dupa cum poti constata de aici

http://www.cinemagia.ro/forum/showth...t=95655&page=3

respectiva si-a 'spoilerit' singura numele + prenume
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Oct 2009, 09:19   #1280
jactati
Veteran
 
jactati
 
Join Date: May 2009
Posts: 251
Originally Posted by Gloria:
Halebardule, sunt dispusa sa facem analiza pe text.
R. si-a asociat public numele cu nickname-ul Jactati in scrisoarea cu foarte multi destinatari de care s-a tot vorbit. Insa, uite, am sters semnatura din scrisoarea lui.
Multumesc Halebardului pentru interventie si insistenta. Multumesc Gloriei pentru actiunea reparatorie.
jactati is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:09.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells